Προς το περιεχόμενο

LG 55EG910V @ 1249euro@kotsovolos


Iskovery

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχουν περασει απο τα χερια μου αρκετες τηλεπρασεις. Μερικες απο αυτες ειναι panasonic 50" g20, 50" vt30, samsung samsung 55" d8000, 55" f6500 lg 65" u850 4κ. Ολες αυτες δεν εχουν καμια σχεση με την oled που την εχω απο τον μαρτιο και θα την αλλαξω οταν μπορω να παρω κατι αντιστοιχο στις 65 ιντσες. 

Να παραθεσω  οτι αυτη ειναι η αποψη μου την οποια αποκτησα απο χρηματα που εχω ξοδεψει και τις εχω αγορασει και οχι απο το τι λεει καθε review σε καποιο φορουμ και το αναμασανε οσοι το διαβαζουν.

δωσε μας καποια στοιχεια, βαζεις το "τυρακι" και μας αφηνεις στα κρυα του λουτρου :P

 

Πρεπει μαλλον να ρθεις να δεις μια ταινεια στην δικια μου 

Ποια εχεις φιλε μου και ποια η εμπειρια σου με το ghosting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ρε παιδιά, τι ghosting στις oled? Διαβάζουμε ότι να 'ναι.

 

ΟΙ oled ως αυτόφωτες, δεν έχουν άλλη πηγή φωτός, και άρα είναι απίστευτα γρήγορες σε GTG BTW, κλπ.

 

Η τιμή είναι για oled καλή, ΑΛΛΑ με τις τιμές στις φετινές του 2016 να πέφτουν και τις επόμενες του 2017 να ανακοινώνονται σε λιγότερο από 1 μήνα στην CES του Las Vegas, εγώ δεν θα αγόραζα.

 

Μπορεί δηλαδή σε 6 μήνες να πάρεις σε αυτά τα λεφτά (ή λίγο παραπάνω) την B6 την φετινή, που και HDR υποστηρίζει, και 4Κ και το πάνελ της είναι πολύ καλύτερο και έχει λύσει πολλές από τις παιδικές ασθένειες των oled panel.

 

Πέραν τον πιο πάνω βέβαια, να πω πως η εικόνα της τηλεόρασης είναι εκπληκτική και όποιος την δεί δίπλα σε μια κλασσική τηλεόραση LED, δεν υπάρχει περίπτωση να μην επιλέξει την  OLED.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δωσε μας καποια στοιχεια, βαζεις το "τυρακι" και μας αφηνεις στα κρυα του λουτρου :P

 

Ποια εχεις φιλε μου και ποια η εμπειρια σου με το ghosting?

http://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/163864-lg-65c6v-oled-curved

πριν την παρω διαβαζα και εγω για το ghosting ,ε ακομα να το δω ,ειναι φανταστικη η προσφορα ειναι στον πατο 1200 ε και δεν θα κατεβει πιο κατω πιστευω καθοτι ειναι μοντελλο 14,το 4κ και το hdr μην το ζηλευεται και το λεω εγω που το εχω,οταν θα υπαρχουν ταινειες το πιο πιθανο ειναι να εχω αλαξει ξανα τηλεοραση

Ρε παιδιά, τι ghosting στις oled? Διαβάζουμε ότι να 'ναι.

 

 

Πέραν τον πιο πάνω βέβαια, να πω πως η εικόνα της τηλεόρασης είναι εκπληκτική και όποιος την δεί δίπλα σε μια κλασσική τηλεόραση LED, δεν υπάρχει περίπτωση να μην επιλέξει την  OLED.

πριν ειχα μια samsung 55 9000 σειρα και ελεγα τι εικοναρα εχω ,τωρα αυτην την εβαλα στην κρεβατοκαμμαρα,καθε φορα που την ανοιγω λεω μεσα μου τι μαουνα ειναι αυτη,μα καμια σχεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρομαι που επιτελους ελυσαν το ghosting. η μονη επαφη μου με oled ειναι με amoled του S6-S7

Που εκει υπαρχει εστω και ελαχιστο! αν δεν ειναι ακριβως ιδιες τεχνολογιες ισως να εξηγειται. παντως θα παω κοτσοβολο αν εχει

καμια Oled ανοιχτη να το δω κι εγω! αν και τα demos συνηθως δεν εχουν γρηγορες σκηνες, ειναι σαν να τα γυρισε ο συγχωρεμενος ο Αγγελοπουλος :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρομαι που επιτελους ελυσαν το ghosting. η μονη επαφη μου με oled ειναι με amoled του S6-S7

Που εκει υπαρχει εστω και ελαχιστο! αν δεν ειναι ακριβως ιδιες τεχνολογιες ισως να εξηγειται. παντως θα παω κοτσοβολο αν εχει

καμια Oled ανοιχτη να το δω κι εγω! αν και τα demos συνηθως δεν εχουν γρηγορες σκηνες, ειναι σαν να τα γυρισε ο συγχωρεμενος ο Αγγελοπουλος :D

ακου ,συνηθος υπαρχει καποιος απο την Lg εκει (οι πωλητες του κοτσοβολου δεν το κανουν) παρε ενα στικακι ,με ταινεια και πες τους να το βαλουν για να δεις αυτο που θελεις (αυτοι στο κανουν) καμια σχεση με το κινητο (αυτο εχω και εγω) και αν τελικα αποφασισεις να την παρεις και αφου παζαρεψεις και τελιοσεις ζητα και 5ετη εγγυηση απο κοτσοβολο στην ιδια τιμη(το κανουν ) και νομιζω θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη καποιος που ενδιαφερεται για την τηλεοραση, το μονο που θα αποκομισει απο αυτη τη συζητηση ειναι να μπερδευτει, ας παει να την δει απο κοντα σε συγκρισει με μια hdr και 4κ και ας παρει οποια νομιζει. Μην ακουει την υποκειμενικη αποψη του καθενος (μερικες φορες δεν και δικη του αλλα την διαβασει αλλου) γιατι τα δικα του χρηματα θα δωσει και μετα αν δει οτι εκανε την λαθος επιλογη θα κλαει που ακουσε τους αλλους!!!!!

 

Δειτε τη και αν εχετε δει κατι καλυτερο παρτε το αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απολυτα δικηο εχεις ομως οποιος εχει hd τιβι (οχι oled)και παει σε 4k hdr (oxi oled )θα δει μικρες διαφορες και αυτες θα ειναι λογο καλυτερου panel η θα δει διαφορα σε ελαχιστα βιντεακια που ειναι 4κ hdr τι να το κανεις που δεν εχει υλικο,οποιος παει απο hd  (οχι oled )σε oled θα δει τεραστια διαφορα λογω oled ,μιλαω εγω που εχω hdr 4k  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απολυτα δικηο εχεις ομως οποιος εχει hd τιβι (οχι oled)και παει σε 4k hdr (oxi oled )θα δει μικρες διαφορες και αυτες θα ειναι λογο καλυτερου panel η θα δει διαφορα σε ελαχιστα βιντεακια που ειναι 4κ hdr τι να το κανεις που δεν εχει υλικο,οποιος παει απο hd  (οχι oled )σε oled θα δει τεραστια διαφορα λογω oled ,μιλαω εγω που εχω hdr 4k  

Προσωπικη αποψη ειναι να παει σε 4κ +hdr .Ηδη υπαρχει αρκετο υλικο σε bluray κλπ

πχ amazon https://www.amazon.co.uk/s/ref=sr_pg_1?rh=n%3A283926%2Cp_n_binding_browse-bin%3A5759340031&ie=UTF8&qid=1481289421,  μπορει να κατεβασει ταινιες απο τα γνωστα sites (50gb περιπου), netflix,youtube κλπ.....

 

Μεσα στον επομενο χρονο θα υπαρχει απειρο υλικο , λιγο να ασχολεισαι με το αθλημα στο net και εισαι αρχοντας . :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ πια τηλεόραση πάνω από 1000αρικο, ότι και αν ειναι.την ηπιαμε μία φορά και μαθαμε.

Τώρα θα την βλέπω μία δεκαετία για να κάμει απόσβεση.

 

και εχει και κάποια θέματα ο media player της.

 

Για μένα το vfm είναι στα 500-700 max.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι να βγει 55αρα 4Κ HDR  OLED στα 1000-1200 θα περιμένω.

Αν έπρεπε να πάρω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ σήμερα τηλεόραση θα έπαιρνα 4Κ HDR και μετά θα κοίταζα να είναι και OLED.

Αυτά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ πια τηλεόραση πάνω από 1000αρικο, ότι και αν ειναι.την ηπιαμε μία φορά και μαθαμε.

Τώρα θα την βλέπω μία δεκαετία για να κάμει απόσβεση.

 

και εχει και κάποια θέματα ο media player της.

 

Για μένα το vfm είναι στα 500-700 max.

Και ποτέ κινητό πάνω απο 300€ και ποτέ Υπολογιστής πάνω απο 800, και ποτέ ενισχυτής πάνω απο 500 και ποτέ και ποτέ...

 

Υπάρχει η σχολή 1000€ το χρόνο και η σχολή 3000 για 3 χρόνια(δεν θυμάμαι αν τα λέγαμε μαζί σε άλλο post και πάλι τα ίδια αράδιαζα)

 

Εγώ πάντως που πήρα μια 65C6V sta 2699 τη μαυροπαρασκευή μπαίνω στο σπίτι και της μιλάω :wub: , τη χαζεύω :wub:  :wub: , ξαναβάζω bluray που είχα στην άκρη για να δω πως είναι στην καινούργια t.v!...Sήμερα έχω κόσμο στο σπίτι για να την χαζέψουν και αυτοί.

 

Ερχόμενος απο plasma του 2011 δεν νομίζω να υπάρχει τηλεόραση στην αγορά που να μου προκαλέσει τέτοια ευφορία και να στοιχίζει κάτω απο 1000€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο είναι τα προβλήματα των oled σήμερα.πρώτον το ghosting και δεύτερον ότι της φτιάχνει η LG, η εταιρεία με το χειρότερο software εικόνας της αγοράς καθώς και το ανύπαρκτο motionplus της.

 

Μια μικρή δοκιμή είναι να βάλετε το παιχνίδι fifa 17 σε οποιοδήποτε μοντέλο μέχρι και το c6 που είναι πανάκριβο. Στην αρχή το παιχνίδι κάνει loading δείχνοντας τον Marco reus στα δεξιά. Μόλις τελειώσει το loading ο ποδοσφαιριστης και το logo του παιχνιδιού θα μείνουν αποτυπωμενα για τουλάχιστον 30 δευτερόλεπτα στην tv.

 

Κατά τα άλλα οι oled αποτελούν το μέλλον χωρίς αμφισβήτηση.

Μέχρι να βγει 55αρα 4Κ HDR OLED στα 1000-1200 θα περιμένω.

Αν έπρεπε να πάρω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ σήμερα τηλεόραση θα έπαιρνα 4Κ HDR και μετά θα κοίταζα να είναι και OLED.

Αυτά...

4k hdr πραγματικό είναι μόνο η Samsung ks9500 και η Sony z9d.είναι και οι δύο ακριβότερες από oled.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...