Προς το περιεχόμενο

Intel XEON CPUs Socket 771 σε Motherboards με Socket 775

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχει νόημα απο Q9550 σε E5450 (*ίδιο die με 12MB L2) ειδικά με τέτοια μητρική. Είχε περάσει απο τα χέρια μου μια IPMEL Pegatron με G41 και δεν έχει επιλογή ούτε για timings!

• Like 5
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Δεν έχει νόημα απο Q9550 σε E5450 (*ίδιο die με 12MB L2) ειδικά με τέτοια μητρική. Είχε περάσει απο τα χέρια μου μια IPMEL Pegatron με G41 και δεν έχει επιλογή ούτε για timings!  

Πάρε   Δες πού είναι ο 5460 και που ο 2400G, με τον 1200 που προτείνεις θα δει........... Και επειδή γράφεις χαζομάρες χρεώνοντας σε εμένα πράγματα που δεν έγραψα απλά για να υποστηρίξε

Σε περίπτωση που έχετε ένα παλιό motherboard με Socket 775 και αργή CPU (π.χ Core 2 Duo E6320), μπορείτε να δώσετε νέα πνοή στο μηχάνημα σας βάζοντας έναν φθηνό Intel Xeon Quad Core.   Παρακάτω είνα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 ώρες πριν, Silenzio είπε

πέφτει όμως το tdp, άρα λιγότερη καταπόνηση μητρικής και θερμοκρασιών γενικότερα..

15 βαττ, μπορεί να κάνει undervolt. 
καλα αφού τον έχει ήδη, ας τον βάλει.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Καλημέρα σε όλους! Σας ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση στο ερώτημα μου. Τελικά αποφάσισα για να μην πάρω το ρίσκο με το modified bios για κάτι το οποίο δεν θα δω ουσιαστική διαφορά σε επιδόσεις..

• Like 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.