Προς το περιεχόμενο

Windows 10 Προβλημα


ChrisRX-8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα σε ολους.. εχω ενα προβλημα με τα windows 10 εδω και κανα μηνα σχεδον.. παρατηρησα το προβλημα οταν ο υπολογιστης μου ηταν σε stand by οπου μου εβγαλε μια μπλε οθονη που εγραφε '' Your PC ran into a problem and needs restart. We' re just collecting some error info, and then you can restart. και μετα κανει restart μονο του.. Το θεμα ειναι οτι αυτο εγινε 3-4 φορες οταν ο υπολογιστης ηταν stand by παλι..  και εννοω οτι τον ειχα αφησει και γυρνωντας ειδα οτι μου ζητουσε τον κωδικο για να μπω στα windows. Περασε ενα διαστημα και δεν το ξανα εκανε και λεω ισως να εφτιαξε.. αλλα τελικα συνεβη και σημερα.. Ποια η γνωμη σας? Τι πρεπει να κοιταξω? Ευχαριστω πολυ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ένα χειροκίνητο έλεγχο για ενημερώσεις πρώτα μετά...

Δεξί κλικ στο start επιλέγεις γραμμή εντολών διαχειριστής και τρέχεις το sfc /scannow κάπου στο δεκάλεπτο θα πάρει και πες μας τι αποτέλεσμα έδωσε υπάρχουν κατεστραμμένα αρχεία;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ενημερωσεις εγιναν.. εκανα και το scan και μου εγραψε ''windows resource protection did not find any integrity violations '' Ο υπολογιστης μου ειναι..  Intel i5 4690, mobo ASRock H97 Anniversary, 8GB Ram, GPU Geforce Gt430, Western Digital 500GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ενημερώσεις~και ασφάλεια > windows update  ειδικότερα στις επιλογές για προχωρημένους η πρώτη επιλογή είναι τσεκαρισμένη;

Οι άλλες δεν είναι απαραίτητο να είναι ή και καλύτερα να μην είναι!

Το επιλογές επανεκκίνησης είναι ανενεργό, καλύτερα έτσι πιστεύω να το άφηνες.

Είναι η τελευταία ενημέρωση σου από το ιστορικό η KB3201845 ; (αυτή είναι στο δικό μου υπολογιστή και στους δύο τσεκαρισμένο αυτό)

 

Στο προστασία προσωπικών δεδομένων >  σχόλια και διαγνωστικός έλεγχος > δεδομένα διαγνωστικού ελέγχου και χρήσης έχω τα βασικά εσύ; 

Αν όχι μπορείς να το γυρίσεις μήπως και έχει σχέση καθώς και η πιο πάνω επιλογή σε ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρωτη επιλογη στα windows update (advanced options) (Give me updates for other microsoft products when i update windows) ειναι τσεκαρισμενη.. οι απο κατω δεν ειναι. Το επιλογες επανεκκινησεις ειναι ανενεργο. Η τελευταια ενημερωση ( Cumulative Update for Windows 10 Version 1607 for x64-based Systems (KB3201845) ειναι successfully installed on 12/9/2016.

 

Στην προστασια προσωπικων δεδομενων (Diagnostic and usage data) ειναι στο Full (Recommended).

 

Χθες εγινε παλι restart οπου και παλι ηταν stand by το pc.. αυτη την φορα προλαβα και ειδα στη μπλε οθονη που εγραφε το παραπανω μηνυμα στο πρωτο ποστ που εχω γραψει και απο κατω με μικρα εγραφε.. '' For more information about this issue and possible fixes, visit http:windows.com/stopcode

 

if you call a support person, give them this info:

Stop code: SYSTEM THREAD EXCEPTION NOTE HANDLED

What failed:nvlddmkm.sys

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...