Προς το περιεχόμενο

Τα φτύνει η κάρτα δικτύου??


giannis2429

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ενα lenovo g550, μέχρι πριν λίγο καιρό δεν υπήρχε θέμα, ξαφνικά η κάρτα δικτύου δεν έχει καθόλου σήμα η με το ζόρι μια γραμμή αν απομακρύνω το λαπτοπ απο το ρούτερ έστω και λίγο.Πχ το ρούτερ είναι στο χολ,αν παω το λαπτοπ σε κάποιο δωμάτιο δεν έχει καθόλου σήμα,αν το μετακινήσω στα μισα του χολ έχει με το ζόρι μια γραμμή, δίπλα ακριβώς στο ρούτερ είναι φουλ.Εχω δοκιμάσει και windows 7 και 10 και ubuntu.Απεγκατέστησα και ξαναέβαλα drivers αλλά τίποτα.

Παίζει να βγάλω άκρη η να πάω όπως είμαι για αγορά εξωτερικής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με άλλη συσκευή έχεις δοκιμάσει να δεις τι γίνεται;

 

Αν έχεις γνώσεις,άνοιξε το λάπτοπ και κοίτα μήπως έχουν ξεκουμπώσει οι κεραίες απ την ασύρματη κάρτα δικτύου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με usb wifi πχ?Όχι.Ένα άλλο λάπτοπ και ενα ταμπλετ και κινητό μια χαρά παίζουν σε όλους τους χώρους του σπιτιού οπότε το ρουτερ δεν έχει θέμα.

Αν είχε χαλάσει η κάρτα δεν θα έβρισκε καθολου δίκτυα σωστά?Οποτε μηπως αυτο που λες έχει βάση.
Αλλά δεν εχω ιδέα πως να το δω.Αν το ξεβιδώσω, μετά?Που είναι οι κεραίες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με usb wifi πχ?Όχι.Ένα άλλο λάπτοπ και ενα ταμπλετ και κινητό μια χαρά παίζουν σε όλους τους χώρους του σπιτιού οπότε το ρουτερ δεν έχει θέμα.

Αν είχε χαλάσει η κάρτα δεν θα έβρισκε καθολου δίκτυα σωστά?Οποτε μηπως αυτο που λες έχει βάση.

Αλλά δεν εχω ιδέα πως να το δω.Αν το ξεβιδώσω, μετά?Που είναι οι κεραίες??

δες εδω.

οι κεραίες είναι τα καλωδιάκια αυτά(ασπρο/μαυρο)

μπορεί 1 απο τα 2 να έχουν ξεκουμπώσει.

https://i.stack.imgur.com/H2V8A.jpg

 

Αν το λάπτοπ σου έχει "πορτάκια" απο κάτω φαντάζομαι θα υπάρχει και για το Wlan Card,διαφορετικά θα πρέπει να βγαίνει όλο το κάτω καπάκι για να εχεις πρόσβαση στα "εντόσθια"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφόσον τότε εχεις περάσει drivers και στο κάνει και με αλλο λειτουργικό,η καρτούλα πεθαίνει.

Δυστυχώς σε αυτό το κομμάτι μπορώ να σου προτείνω μόνο Usb wifi Κάρτες μιας και με αυτές έχω ασχοληθεί ελαφρά.

Αν θες να αλλάξεις την εσωτερική μάλλον θα πρέπει να ανοίξεις νεο θέμα για να το δει περισσότερος κόσμος που γνωρίζει και να προτείνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...