Προς το περιεχόμενο

Προτασεις για αγορα laptop


Jwrath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα

 

Toshiba Qosmio F50-10k

Intel Core Duo 2.53GHz

4 Gb RAM

650Gb HDD

NVIDIA GeForce 9600M GT

Windows Vista 32bit

 

απο το 2009 και εξ'αρχης ειχε προβληματα υπερθερμανσης της καρτας γραφικων του. Υπερθερμανση που σε λιγο χρονο κατεληγε σε auto shutdown.

Παρ'ολο που το πηγα στην αντιπροσωπεια αυτο το προβλημα δεν επιλυθηκε ποτε, αντιθετα επιδεινωνοταν καθως περνουσαν τα χρονια.

 

Γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποιο μοντελο η εταιρια που να εχει τα λιγοτερα συμβαντα σε υπερθερμανση?

Δεν ψαχνω για laptop που να μην υπερθερμαινεται γιατι αυτο ξερω πως ειναι αδυνατον. Απλα θελω καποιο που να μην κρασαρει μεσα σε 5 λεπτα gaming.

 

Απο μια ερευνα που εχω κανει τα ASUS και τα MSI θεωρουνται τα καλυτερα του ειδους. Ειναι ομως και λιγο ακριβα.

Εχει κανεις εμπειρια σε DELL η LENOVO?

 

Υπαρχει κανενα laptop που να μπορει να παιξει το GTA IV χωρις να παρει φωτια απο την υπερθερμαση?

Αναφερομαι συγκεκριμενα στο GTA IV γιατι ειναι πλεον σχετικα παλιο μιας και εχει βγει GTA V και σιγουρα αυτο δεν το σηκωνει laptop.

Αν υπαρχει κατι που να σηκωνει το 4 χωρις να κρασαρει απο υπερθερμανση τοτε σιγουρα θα μπορει να ανταπεξελθει και με αλλα οπως

 

Fallout 3

Fallout New Vegas

Assassin's Creed

Star Wars: Force Unleashed

Batman: Arkham City

 

Επισης εχω ενα ερωτημα σχετικα με τα Windows. Ολα τα νεα συστηματα εχουν Windows 10 και δεν τα πολυεμπιστευομαι γιατι ενεκα νεα εχουν ακομα πολλα bugs.

Να προτιμησω καποιο με NO OS ωστε να βαλω το λογισμικο που θελω, η μακρια απο τετοια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...