Προς το περιεχόμενο

Bucket καρέκλα γραφείου


splanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λένε ότι αυτές οι bucket καρέκλες είναι άβολες...

ειναι υποκειμενικο...εμενα με εχει βολεψει αρκετα γτ αγκαλιαζει ολη την μεση σου και την πλατη και ειναι πολυ βολικη (αν εισαι σε φυσιολογικα κιλα) 

Ωστοσο splanis να τσεκαρεις σιγουρα το υψος γτ εγω ειχα τρομερο προβλημα να βρω καρεκλα που με βολευε στο κεφαλι γτ στις πιο πολλες το κεφαλι μου ηταν πανω απο το μαξιλαρι και τελικα απο κει που χα ενα budget 100-120 ευρο εδω 199 για να παρω αυτη που μου κανε...(1.86 υψος εχω για να μην αναρωτιεσαι και ψαχνεσαι!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η καρέκλα δεν είναι επεξεργαστής η μητρική να σου προτείνουμε, πάρε σβάρνα τα μαγαζιά και δες αν έχουν της καρέκλες που θέλεις να κάτσεις επάνω μερική ώρα να δεις αν βολεύει εσένα

Αν ξοδεύεις αρκετές ώρες καθισμενος στον υπολογιστή μάζεψε ένα αρκετά μεγαλύτερο πόσο αν θέλεις κάτι που και δεν θα σε κουράζει μετά από αρκετές ώρες αλλά και θα διορθώσει την στάση του σώματος σου

Η καρέκλα είναι από τα πιο σημαντικά πράγματα σε ένα υπολογιστή (μαζί με την οθονη για εμένα ) που δυστυχώς δεν δίνουμε αρκετή σημασία στην Ελλάδα με αποτέλεσμα με τα χρόνια από κακή στάση σώματος σε φτηνές καρέκλες να δημιουργούμε προβλήματα υγείας μόνοι μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχεις δίκιο απλά δεν βρήκα κάποιο μαγαζί κοντά μου εκτός απ το πλαίσιο να τις δω απο κοντά.. Και δεν ξέρω αν το πλαίσιο είναι ακριβό για την ποιότητα του.. :/

 

1.71 είμαι και λίγα κιλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tην καρέκλα του πλαισίου την έχω 2 χρόνια η κάπου εκεί(μπορεί και παραπάνω)

μετά απο τόσο καιρό τα αρνητικά που συνάντησα είναι

1)τρίζει οταν κάνεις "κούνια" με την πλάτη(διορθώνει με λιγο WD40 στο σημειο του λεβιέ για το ύψος)

2)Το μαξιλάρι που κάθεσαι πάνω έχει πάρει το σχήμα των οπισθίων μου(είμαι 90 κιλά)και μερικές φορές είναι σα να κάθομαι πάνω σε ξύλο.

 

Κατα τα άλλα όποιος έχει καθίσει μου έχει πει τρομερή καρεκλα κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tην καρέκλα του πλαισίου την έχω 2 χρόνια η κάπου εκεί(μπορεί και παραπάνω)

μετά απο τόσο καιρό τα αρνητικά που συνάντησα είναι

1)τρίζει οταν κάνεις "κούνια" με την πλάτη(διορθώνει με λιγο WD40 στο σημειο του λεβιέ για το ύψος)

2)Το μαξιλάρι που κάθεσαι πάνω έχει πάρει το σχήμα των οπισθίων μου(είμαι 90 κιλά)και μερικές φορές είναι σα να κάθομαι πάνω σε ξύλο.

 

Κατα τα άλλα όποιος έχει καθίσει μου έχει πει τρομερή καρεκλα κλπ κλπ.

ποια συγκεκριμενα εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια συγκεκριμενα εχεις?

αυτή που βρίσκεται στο πρώτο λίνκ του αρχικού ποστ.

 

 

edit:βασικά διαβάστε τα αρνητικά της,σχεδόν όλοι γράφουν το ίδιο θέμα.

 

 

Και στα μαξιλαράκια για τα χέρια αν το πιέζεις για ώρα με κάτι θα κάνει βαθούλωμα και δεν επανέρχεται το αφρολέξ,ευτυχώς δεν κάθομαι με τον αγκώνα εκει πέρα.

Που να το έψαχνα καλύτερα δεν θα την ειχα πάρει,απλά ηταν αγορά ανάγκης.

Αν θες ΣΟΒΑΡΟ bucket παρε κανενα DXRacer αλλα ειναι πανάκριβα.

 

Προσωπικά πιστεύω σε 1-2 χρόνια θα χρειαστώ καινούρια η το πιθανότερο θα τη δώσω σε ταπετσέρη να μου βάλει αφρολεξ στον πάτο γιατι δεν.Η πλάτη δεν έχει χαλάσει καθόλου και φαίνεται σαν καινουρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τυχαίνει να έχω μια έκπτωση στο πλαίσιο και την παίρνω 95 ευρώ και μάλλον κλείνω προς σ αυτή τελικά

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πρόσφατα πηρα καρεκλα μετα απο πολυυυ ψάξιμο πραγματικα δεν εχω κατσει σε καλυτερη και για τα λεφτα της ειναι απιστευτη...Συναγωνιζεται ανετα πολυ ακριβοτερες..Τρομερη ανεση τρομερος σχεδιασμος και σου ξεκουραζει τη μεση..

Θα την επελεγα συνεχεια τη συγκεκριμενη..Αν δεν με πιστευεις τσεκαρε και reviews σε ξενα σαιτ να δεις τι λενε..

 

https://www.skroutz.gr/s/10165292/C80-Comfort-Gaming-Chair-Black-Green-Nitro-Concepts.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...