Προς το περιεχόμενο

Windows Vista Ultimate SP2 Update Ψάχνει συνέχεια


argyros.fs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν με ζαλίζεις φίλε μου, αντιθέτως χαίρομαι που βοηθάω!

Ο φάκελος client βρίσκεται στο φάκελο του wsusoffilne. Πρώτα επέλεξε στο πρόγραμμα τις ενημερώσεις, στη περίπτωσή σου τα 'Windows vista 64-bit global', βάλε 'τικ΄στο κουτάκι και πάτα το 'start' για ξεκινήσει να κατεβάζει τις ενημερώσεις (ίσως πάρει κάποια ώρα μέχρι να κατέβουν). Όταν τελιώσει το κατέβασμα των ενημερώσεων, πήγαιινε στο φάκελο client και τρέξει το updateinstaller.exe.

θα το δοκιμάσω και οταν εχω νεότερα θα απαντήσω ευχαριστώ για τον κόπο σου

Βρες μια μητρική να υποστηρίζει τη CPU και RAM σου. Αδικα χάνεις τον χρόνο σου με τα sVista. Κάνε τον εαυτό σου (και μας) μια χάρη, βάλε λειτουργικό που υποστηρίζεται.

Η καλύτερη λύση ειναι το ξέρω αν δεν υπάρχουν λευτά αυτή την στιγμή

Εγακτέστησε αφού το κατεβάσεις το KB3145739. Εαν και αυτό προσπαθεί να εγκατασταθεί και δεν μπορεί τότε άνοιξε ένα cmd ως admin και γράωε την εντολή net stop wuauserv. Στη συνέχεια τρέξε το παραπάνω πάλι. Λογικά θα εγκατασταθεί. Μετά την εγκατάσταση δες αν μπορείς να κάνεις τα updates.

 

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να χρησιμοποιείς αυτό το άθλιο λειτουργικό. Χίλιες φορές τα win XP.

θα το δοκιμάσω και αυτό μένω στα vista για τον λόγο η motherboard παρόλο που εχει και για xp drivers δεν τους περνάει όλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια μητρική έχεις και ποιους drivers δεν περνά?

ASUS P6T Deluxe στην asus δίνει τους drivers κάνω την εγκατάσταση αλλα μετά βοηθητικά προγράμματα της asus δεν τα βρίσκω πουθενά και 7 δοκίμασα και xp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Drivers δεν περνά ή βοηθητικά προγράμματα και ποια είναι αυτά?

 

Παρεπιπτόντως έχεις πολύ καλή μητρική και αν βάλεις ένν ΧΕΟΝ θα έχεις άλλο μηχάνημα για πολλά χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Drivers δεν περνά ή βοηθητικά προγράμματα και ποια είναι αυτά?

 

Παρεπιπτόντως έχεις πολύ καλή μητρική και αν βάλεις ένν ΧΕΟΝ θα έχεις άλλο μηχάνημα για πολλά χρόνια.

Ναι είναι όντως πολύ καλή για τα χρόνια της δίνει ακόμα και δεν καταλαβαίνει οι drivers είναι oc palm, epu6 engine, turbo V κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι utilities. Δεν είναι drivers. Αλλά μου φένονται περίεργο να δουλεύουν σε win 7. Δεν τα έχω δουλέψει να σου πω την αλήθεια και δεν τα γνωρίζω. Αν ασχολείσαι με το oc τότε κάνε το από το BIOS. Μην ασχολείσαι με αυτά είναι η γνώμη μου. Αν δεν γνωρίζεις πως γίνεται από το BIOS μπορείς να ανοίξεις νέο θέμα και υπάρχουν παιδιά που ασχολούνται ή έχουν ασχοληθεί με την συγκεκριμένη πλατφόρμα. Βάλε λοιπόν άλλα win είτε τα 7 είτε τα 8.1 είται και  τα 10 αν σου αρέσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτά είναι utilities. Δεν είναι drivers. Αλλά μου φένονται περίεργο να δουλεύουν σε win 7. Δεν τα έχω δουλέψει να σου πω την αλήθεια και δεν τα γνωρίζω. Αν ασχολείσαι με το oc τότε κάνε το από το BIOS. Μην ασχολείσαι με αυτά είναι η γνώμη μου. Αν δεν γνωρίζεις πως γίνεται από το BIOS μπορείς να ανοίξεις νέο θέμα και υπάρχουν παιδιά που ασχολούνται ή έχουν ασχοληθεί με την συγκεκριμένη πλατφόρμα. Βάλε λοιπόν άλλα win είτε τα 7 είτε τα 8.1 είται και τα 10 αν σου αρέσουν.

Γνωρίζω και απο το BIOS αλλα απο τα utilities δεν χρειάζεται να μπαίνεις στο BIOS έβαλα και 7αρια και αυτά δεν μου κάνουν updates! εκτός και αν δοκιμάσω το πρόγραμμα που μου είπε ο dimitris85

Επεξ/σία από argyros.fs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί συνεχώς είσαι αρνητικός ότι δεν γίνεται το ένα, δεν γίνεται το άλλο? Μπορείς να ρωτάς.

 

Για το θέμα με το update είναι γνωστό το πρόβλημα από όταν βγήκαν τα win 10 και η λύση έχει βρεθεί. Δες το λινκ

 

http://www.insomnia.gr/topic/625883-win7-checking-for-updates-και-δεν-βρίσκει/?p=55230909

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είμαι αρνητικός δεν το λέω ειρωνικά ούτε να τσακωθώ θέλω, αυτο το λινκ το είδα χτές δεν το έχω δοκιμάσει αυτό δεν είπα οτι δεν δουλεύει το συγκεκριμένο γενικά μιλάω :)

 

και αυτό που λές για τα 10αρια ισχύει πιστεύω το κάνουν επίτηδες για να πάνε όλοι στα 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν λέω κάτι ειρωνικά. Σε μαλώνω με την καλή έννοια. Θεωρείς ότι κάποια πράγματα έτσι είναι και δεν υπάρχουν λύσεις αλλά δεν είναι σωστό αυτό. Εφόσον έχεις απορίες ρωτάς. Τόσα άτομα υπάρχουν εδώ μέσα. Κάποιοι ξέρουν λίγο απ όλα κάποιοι ασχολούνται με κάτι εξειδικευμένο κλπ. Στο ξανά γράψω δεν υπάρχει κανένας λόγος να χρησιμοποιείς τα άθλια win vista. 

 

Η παραπάνω μέθοδος για τα updates είναι σίγουρη και δοκιμασμένη σε πολλά μηχανήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό τον λόγο ρωτάω δεν πάρχει άνθρωπος που τα ξέρει όλα :P θα δοκιμάσω τα 7αρια και αν εχω νεότερο θα ποστάρω ευχαριστώ πολυ για τον χρόνο σου :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσω αυτού του προγράμματος θα εγκατασταθούν οι ενημερώσεις. Μετά αφού τις κατεβάσει, θα πας στο φάκελο client του wsusoffline και θα τρέξεις το update installer. Όταν τελιώσει δοκίμασε να τρέξεις και το windows update.

Δες και αυτό για βοήθεια :) :

Δοκίμασα το WSUS Offline Updater και μου έχει κολλήσει εδώ 2 μέρες τώρα και λέει

Listing ids of missing updates (please be patient,this wil take a while)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να ξανατρέξεις το wsus offline updater, αλλιώς εγκατέστησε τις ενημερώσεις από το λινκ του Blueblood7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...