Προς το περιεχόμενο

Mini PC Pipo X1S - Z8300-2Gb-32Gb - 58 Euro @ Banggood [ΤΕΛΟΣ]


baskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.msi.com/Laptop/u100.html#hero-specification

σε σχεση  με ένα τέτοιο netbook ,  πoiο πιστεύετε τρέχει καλυτερα  για internet browsing kai  streaming video συνδεδεμενο σε tv?

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Atom+N270+%40+1.60GHz

 

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Atom+x5-Z8300+%40+1.44GHz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Με 96,6% ποσοστό ούτε να το σκέφτεσαι ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 96,6% ποσοστό ούτε να το σκέφτεσαι ! 

μπα καμια σχεση ,αρκετοι κανουν αρπακτες σε μια φαση και παιζει να ναι μια απο αυτες στηριζομενοι στο οτι δεν θα το διεκδικησει καποιος κλπ κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα καμια σχεση ,αρκετοι κανουν αρπακτες σε μια φαση και παιζει να ναι μια απο αυτες στηριζομενοι στο οτι δεν θα το διεκδικησει καποιος κλπ κλπ

E αυτο του είπα και εγώ. Ούτε να σκεφτεί να κάνει αγορά. Για ebay ειναι πολύ χαμηλό το ποσοστό. 

Ακόμη και κανονική τιμή να το είχε, προτιμάμε άλλον πωλητή. 

Τουλάχιστον τα παλιά χρόνια....2005 δεν αγοράζαμε ποτέ από ποσοστό κάτω από 98,5% 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα τι ειναι καλυτερο ?? αυτο με τον επεξεργαστη intel 8300 η καποιο αντροιντ box με τον s912??

Δεν υπάρχει καλύτερο και χειρότερο τόσο απλά..

Προσωπική άποψη είναι ότι το συγκεκριμένο σε Kodi θα παίζει πιο απροβλημάτιστα από τα περισσότερα  Android Tv box..Πρέπει να πάρεις συγκεκριμένα Android Tv box, Με καλό Firmware / Και ανάλογη τιμή φυσικά για να πετύχεις παρόμοια εμπειρία...

Από κει και πέρα αν έχεις 4k τηλεόραση σε κάποια σημεία θα υπερτερεί αυτό με τον S912..

Προσωπική άποψη ότι το συγκεκριμένο είναι καλύτερη περίπτωση από οποιοδήποτε Android Tv box των 30-50 ευρώ, και ας μην έχει  4K@60hz..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω έχοντας δοκιμάσει Android boxes... Έχω καταλήξει ότι η εμπειρία των Windows μηχανημάτων είναι καλύτερη αν λύσεις το πρόβλημα της υπερθέρμανσης (προσωπική αποψη)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

τρια αντροιντ εχω παρει και τα 3 τα πεταξα στο διμηνο-τριμηνο. Μην πεταμε τα λεφτα μας, τουλαχιστον οσοι δεν εχουμε...

Επειδη με ενδιαφερει να το παραγγειλω αυτό

μπορώ να βαλω κανονικά την καρτα στο paypal ξανα ετσι; (διαβασα ενα αλλο θεμα και το ελεγε)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

τρια αντροιντ εχω παρει και τα 3 τα πεταξα στο διμηνο-τριμηνο. Μην πεταμε τα λεφτα μας, τουλαχιστον οσοι δεν εχουμε...

Επειδη με ενδιαφερει να το παραγγειλω αυτό

μπορώ να βαλω κανονικά την καρτα στο paypal ξανα ετσι; (διαβασα ενα αλλο θεμα και το ελεγε)

Τι ακριβως εννοεις?εγω αγοραζω με το paypal με τις καρτες που ειχα περασμενες προ καπιταλ κοντρολ

Καλυτερα να δωσεις 85 με 90 και να το παρεις σε ταμπλετ ?για διπλη χρηση κ διπλο λειτουργικο.?εγω εχω ενα μποξ με τον 905χ κατεβαζεις κ απο το στορ καποιο iptv player εκτος απο το κοντι.και παιζεις ρολοι αν εξαιρεσεις καποια ψιλοκρασαρισματα σπανια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάστηκε εγκατάσταση κάποιων drivers μετά;

 

Ειχε ενα φακελο με τους drivers στον c: αλλα δεν χρειαστηκε μιας και τα windows 10 βρηκαν μονα τους τα παντα.

 

Και γω έχοντας δοκιμάσει Android boxes... Έχω καταλήξει ότι η εμπειρία των Windows μηχανημάτων είναι καλύτερη αν λύσεις το πρόβλημα της υπερθέρμανσης (προσωπική αποψη)

 

Επειδη εχω το PiPo X1S του αρθρου απο τον Αυγουστο και δεν το κλεινω ποτε θα σου πω οτι δεν ζεσταινεται καθολου. 

 

 

Για να συνεχισω την εμπειρια μου με το παρον compute stick να σας ενημερωσω οτι ακομα και σε sleep mode το ανεμιστηρακι δουλευει. Βασικα δεν σταματαει ποτε. 

Το εχω συνδεδεμενο σε μια 40' Samsung 4000 με καλωδιο HDMI. Πανω του εβαλα ενα USB hub και συνεδεσα 2 joystick(μιας και παιζω Mame games) , ενα ασυρματο keyboard-mouse και ενα εξωτερικο 2.5' HDD. Δεν μασησε καθολου. 

Φυσικα λογω των windows κανω ολες τις εργασιες που θα εκανα σε κανονικο μηχανημα. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχε ενα φακελο με τους drivers στον c: αλλα δεν χρειαστηκε μιας και τα windows 10 βρηκαν μονα τους τα παντα.

 

 

Επειδη εχω το PiPo X1S του αρθρου απο τον Αυγουστο και δεν το κλεινω ποτε θα σου πω οτι δεν ζεσταινεται καθολου. 

 

 

Για να συνεχισω την εμπειρια μου με το παρον compute stick να σας ενημερωσω οτι ακομα και σε sleep mode το ανεμιστηρακι δουλευει. Βασικα δεν σταματαει ποτε. 

Το εχω συνδεδεμενο σε μια 40' Samsung 4000 με καλωδιο HDMI. Πανω του εβαλα ενα USB hub και συνεδεσα 2 joystick(μιας και παιζω Mame games) , ενα ασυρματο keyboard-mouse και ενα εξωτερικο 2.5' HDD. Δεν μασησε καθολου. 

Φυσικα λογω των windows κανω ολες τις εργασιες που θα εκανα σε κανονικο μηχανημα. 

 

κανει boot απο usb η sd card στο bios?

 

με ενδιαφερει αλλα μονο αν παιρνει καθαρο openelec

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανει boot απο usb η sd card στο bios?

 

με ενδιαφερει αλλα μονο αν παιρνει καθαρο openelec

 

Απο USB disk εκανα reinstall windows αρα κανει boot. Θα κοιταξω και τις ρυθμισεις στο BIOS (το οποιο bios να πω εχει τοσες πολλες παραμετρους που χαθηκα καποιες στιγμες , εδω να πω οτι παιζω με τα bios απο το 1997 μιας και ειμαι τεχνικος απο τοτε) και θα σου πω αν εχει επιλογη για boot απο SD

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε ευχαριστω για την απαντηση

 

οχι δεν χρειαζεται ,αφου μπουταρει απο usb θα μπορεσω να του βαλω linuxακι

 

του εχεις βαλει usb to ethernet ανταπτορα μηπως?

 

δεν ξερω αν πρεπει να παρω micro usb η κανονικο usb το ethernet

Επεξ/σία από imoaix
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πηρα αυτα τα 2 κ με ενα manjaro xfce θα ειναι λουκουμι για kodi k chrome

 

αντε γεια android box που μου τα  κανεις τσουρεκια καθε λιγο κ λιγακι

 

http://www.ebay.com/itm/121869202788

 

http://www.ebay.com/itm/262661753706

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...