Προς το περιεχόμενο

Mini PC Pipo X1S - Z8300-2Gb-32Gb - 58 Euro @ Banggood [ΤΕΛΟΣ]


baskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως έχω 1 Μ8 και δουλεύει μια χαρά...τώρα που τα Android Boxes παίζουν στα 30-€ άνετα τσιμπάς 1 και είσαι αρχοντας με το τηλεκοντρολακι σου....τα stickακια PC είναι για να δώσεις Δυνατότητα Η/Υ σε Οθόνη H/Y όχι TV...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τρια αντροιντ εχω παρει και τα 3 τα πεταξα στο διμηνο-τριμηνο. 

Κρίμα τα μηχανάκια...είναι το θέμα να πετύχεις τη ROM και μετά πάνε τρένο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις επικοινώνησεα με το σερβίς τους ήταν αρκετά εξυπηρετικοί μου ακύρωσαν την προηγούμενη παραγγελία γιατί θα ερχόταν σε ενάμιση μήνα και την ξαναέβαλα με priority direct mail

Έκανα και στο paypal όπως μου είπατε την αλλαγή μετατροπής συναλλάγματος από την τράπεζα και γλίτωσα 40 κάτι λεπτά

Δεν είναι καιρός για έξοδα :)

 

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

τρια αντροιντ εχω παρει και τα 3 τα πεταξα στο διμηνο-τριμηνο. Μην πεταμε τα λεφτα μας, τουλαχιστον οσοι δεν εχουμε...

Επειδη με ενδιαφερει να το παραγγειλω αυτό

μπορώ να βαλω κανονικά την καρτα στο paypal ξανα ετσι; (διαβασα ενα αλλο θεμα και το ελεγε)

Κακές επιλογές..

Καμια 15 το τελευταία 6μηνο και κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω 1 Μ8 και δουλεύει μια χαρά...τώρα που τα Android Boxes παίζουν στα 30-€ άνετα τσιμπάς 1 και είσαι αρχοντας με το τηλεκοντρολακι σου....τα stickακια PC είναι για να δώσεις Δυνατότητα Η/Υ σε Οθόνη H/Y όχι TV...

 

εγω εχω ενα m8s ,το android του κρασαρε λιγο μετα το login ,τι factory defaults τι επανεγκατασταση τα ιδια σε σημειο να νομιζω οτι εχει προβλημα με τις μνημες,τελικα ηταν θεμα firmware κ αλλο firmware δεν υπηρχε ,να μην πω ποσες φορες το εχω μπρικαρει ξεμπρικαρει

 

του περασα με 1000 βασανα openelec αλλα καθε 2 εβδομαδες περιπου κρασαρει κατι κατα το boot κ δεν κανει τπτ οποτε χρειαζεται να κανεις factory defaults 

 

εννοειται οτι σε καποια φαση θα σταματησει κ η ανεπισημη υποστηριξη σε openelc οποτε θα κολλησεις σε παλιο kodi

 

ενω το x86 μηχανακι θα αναβαθμιζεται χωρις χρονικο οριζοντα

 

ουτε στον εχθρο μου android box

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω του εβαλα ενα USB hub και συνεδεσα 2 joystick(μιας και παιζω Mame games) , ενα ασυρματο keyboard-mouse και ενα εξωτερικο 2.5' HDD. 

 

Είναι powered το hub ή δίνει κι από μόνο του αρκετό ρεύμα για τα παραπάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακές επιλογές..

Καμια 15 το τελευταία 6μηνο και κανένα πρόβλημα.

Ποια μηχανάκια πήρες; 

Το Kodi μια στο τόσο (έστω σπάνια σου κάνει κανένα μικρό κολληματάκι, πρεπει να το κλείσεις και να το ξανανοίξεις, είτε αυτό είτε όλο το σύστημα); 

Εγώ αυτό το προβληματάκι είχα συναντήσει σε κάποια μηχανηματάκια, πρόβλημα το οποίο σε win μηχάνημα δεν έχω συναντήσει ποτέ..

Άλλο πλεονέκτημα του συγκεκριμένου μηχανήματος με Win, είναι ότι θα έχεις updates Kodi σχεδόν για πάντα + ότι δε κανει μόνο για tv box..ΑΝ πχ σου χαλασει το desktop, το παιρνεις το συνδεεις με Monitor Και εχεις pc μέχρι να φτιάξεις το κυρίως σου μηχάνημα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι powered το hub ή δίνει κι από μόνο του αρκετό ρεύμα για τα παραπάνω;

 

Προσωπικα παντα στα USB HUB προτιμουσα με δικο τους power οποτε και σε αυτην την περιπτωση αυτο εκανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια μηχανάκια πήρες;

Το Kodi μια στο τόσο (έστω σπάνια σου κάνει κανένα μικρό κολληματάκι, πρεπει να το κλείσεις και να το ξανανοίξεις, είτε αυτό είτε όλο το σύστημα);

Εγώ αυτό το προβληματάκι είχα συναντήσει σε κάποια μηχανηματάκια, πρόβλημα το οποίο σε win μηχάνημα δεν έχω συναντήσει ποτέ..

Άλλο πλεονέκτημα του συγκεκριμένου μηχανήματος με Win, είναι ότι θα έχεις updates Kodi σχεδόν για πάντα + ότι δε κανει μόνο για tv box..ΑΝ πχ σου χαλασει το desktop, το παιρνεις το συνδεεις με Monitor Και εχεις pc μέχρι να φτιάξεις το κυρίως σου μηχάνημα..

Με μια οθόνη έχω συνδέσει το ένα απο αυτα και το δουλεύω ως κυρίως μηχάνημα όσο γίνεται αυτό.

 

Μου έχει κανει κάποια κολλήματα όσα μου κανει και το tablet win10.

Μιλάς για win χωρίς κολλήματα?

 

nexbox με 905x και με 912 περίπου 7 κομμάτια και bb2 και km8 pro και mini m8s αρκετά και mini m8sii αρκετά και kii pro αρκετά.

Σίγουρα όλα πηγαίνουν γρηγορότερα από τον 8300 με win.

Αν δεν θέλεις παράθυρα για την δουλειά σου και θέλεις απλά ταινίες κλπ είναι μέγιστη .... να πάρεις win.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται οτι αν θες να ανασανει το μηχανακι που ετσι κ αλλιως δεν ειναι για πολλα πολλα

 

σουταρεις τα windows 10 k του βαζεις ενα linuxακι

 

κ περισσοτερη ελευθερη μνημη θα του μενει κ θα ανασανει κ η cpu

 

manjaro xfce 300mb ram κ κατι ψιλα για πληρες λειτουργικο ,μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια οθόνη έχω συνδέσει το ένα απο αυτα και το δουλεύω ως κυρίως μηχάνημα όσο γίνεται αυτό.

 

Μου έχει κανει κάποια κολλήματα όσα μου κανει και το tablet win10.

Μιλάς για win χωρίς κολλήματα?

 

nexbox με 905x και με 912 περίπου 7 κομμάτια και bb2 και km8 pro και mini m8s αρκετά και mini m8sii αρκετά και kii pro αρκετά.

Σίγουρα όλα πηγαίνουν γρηγορότερα από τον 8300 με win.

Αν δεν θέλεις παράθυρα για την δουλειά σου και θέλεις απλά ταινίες κλπ είναι μέγιστη .... να πάρεις win.

Ναι μιλάω για Win χωρις κολλήματα στο Kodi.. Εμένα τα δικά μου mini pc με win κάνουν πολύ πιο σπάνια κολλήματα από όσα έχω πετύχει με android..

Βέβαια άλλο mini pc και άλλο tablet (κυρίως από θέματα ψύξης μπορεί να έχει τεράστια διαφορά, όπως σίγουρα έχει και το συγκεκριμένο..)

Εγω το θεωρώ μέγιστη εξυπνάδα το να βάλεις κάτι με Win για να έχεις παντα την τελευταια εκδοση kodi, λιγότερα προβλήματα, και άμεση και ευκολότερη πρόσβαση σε αρχεία που ενδεχομένως να έχει κάποιος στο δίκτυο του πάνω σε κάποιο άλλο pc με win..

Απο κει και πέρα αν παίρνει και openelec, βολευονται όλοι όπως θέλουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μιλάω για Win χωρις κολλήματα στο Kodi.. Εμένα τα δικά μου mini pc με win κάνουν πολύ πιο σπάνια κολλήματα από όσα έχω πετύχει με android..

Βέβαια άλλο mini pc και άλλο tablet (κυρίως από θέματα ψύξης μπορεί να έχει τεράστια διαφορά, όπως σίγουρα έχει και το συγκεκριμένο..)

Εγω το θεωρώ μέγιστη εξυπνάδα το να βάλεις κάτι με Win για να έχεις παντα την τελευταια εκδοση kodi, λιγότερα προβλήματα, και άμεση και ευκολότερη πρόσβαση σε αρχεία που ενδεχομένως να έχει κάποιος στο δίκτυο του πάνω σε κάποιο άλλο pc με win..

Απο κει και πέρα αν παίρνει και openelec, βολευονται όλοι όπως θέλουν..

1 Το να έχεις την τελευταία έκδοση δεν ειναι οτι εξυπνότερο.

Τουλάχιστον εγω αυτό βλέπω.

2 Το tablet που αναφέρεσαι ειναι dual boot... με τον 8300 και αρκετή ram..

Στο android πετάει..

 

Το φτηνιαρικο box παίζει νεράκι 4k απο το κινητό μας, στα win/8300 τι λες αξίζει να δοκιμάσω??

Για να μην τα ξαναλέμε για την χρήση που κάνεις σου κανουν τα win.

Για πίσω απο την τηλεόραση είναι κούραση.

 

3 Φαντάζομαι ότι η λύση θα ειναι πανεύκολη για να δεις αρχεία απο μηχάνημα win αν δεν το βλέπει απευθείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα τα μηχανάκια...είναι το θέμα να πετύχεις τη ROM και μετά πάνε τρένο...

ε δε γινεται να καθομαι να ασχολουμαι με τις ρομ. αν ηταν να παιζω με ρομ θα επαιρνα ενα ρασμπερι να τελειωνω. ηθελα απλα να το συνδεσω στην τιβι να παιξει. Πηρα 3 τβ μποξ αντροιντ με τιμη απο 20 εως 50 ευρω ολα σαβουρες...

 

Τελικα παρηγγειλα αυτο με τα γουιντοους να ησυχασω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...