Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέων monitor 23-24'' Full HD IPS


Niko Bellic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα.Ενδιαφέρομαι να αλλάξω τα monitor του υπολογιστή μου και σκέφτηκα να ζητήσω τη βοήθεια σας.Πιο συγκεκριμένα ψάχνομαι για 2 monitor 23-24'' Full HD με IPS panel.Η χρήση που κάνω στον υπολογιστή είναι video editing αλλά θα συνδέσω και το ps4 μου εκεί καθώς και για pc gaming.Το budget που διαθέτω είναι γύρω στα 180e για το κάθε monitor

 

Έχω δει κάποια μοντέλα της LG που με ενδιαφέρουν χωρίς να απορρίπτω φυσικά κάποια άλλη μάρκα

 

http://www.skroutz.gr/s/9298040/LG-23MP68VQ-P.html

 

http://www.skroutz.gr/s/8318433/LG-24MP58VQ.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1ο φιλε μου , οπως θα δεις και στα αλλα τοπικ , ειναι το πιο καλο στο budget σου , και στις προτιμησεις σου σε αναλυση , πανελ και μεγεθος.Και το μικρο πλαισιο σιγουρα ειναι καλο για 2πλο setup, δειχνει πιο ωραιο

Το 2ο νομιζω ειναι παλαιοτερο μοντελο , δεν βλεπω λογο να πας εκει ,για 0,8 ιντσες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα και πάλι παιδιά,συγγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά δυστυχώς οι υποχρεώσεις...πολλές! 

 

Είδα τα μονιτοράκια από κοντά και τελικά λέω να πάρω τα 23αρια διότι μου άρεσαν τα πολύ μικρά bezel που σίγουρα δίνουν πιο καλή αίσθηση δίπλα δίπλα όπως είπε και ο φίλος kastor-ntouts.Φίλε ntinaras θέλω 2 λόγω μοντάζ επειδή δουλεύω σε 2 οθόνες,είναι μεγάλη ευκολία να έχεις στο 1 monitor ολόκληρο το preview και στο άλλο το timeline,το υλικό και ότι άλλο χρειάζεται.Τώρα το freesync δεν αξιοποιείται στη περίπτωσή μου διότι έχω την Nvidia GTX 960 στον υπολογιστή.

Επεξ/σία από Niko Bellic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 68VQ ειναι δοκιμασμενη και καλη. Η 58VQ δεν ειναι πιο παλιο μοντελο, μαλλον θα ειναι εξισου καλη αλλα χωρις Freesync. Και οι δυο ειναι πολυ καλες επιλογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...