Προς το περιεχόμενο

oculus rift dk3


giorgosmcmc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και καλες γιορτες, ψαχνω να αγορασω oculus rift για την ακριβεια τη τελευταια εκδοση dk3 αν δε κανω λαθος, θα ηθελα σας παρακαλω να μου πειτε ποσο θα κανει να ερθει ελλαδα και απο τη τιμη θα ξεκιναει και αν ειναι αξιοπιστο να το αγορασω απο εδω που το εχω βρει συγκεκριμενα αλλα δε μπορω να καταλαβω αν ειναι καινουριο ή μεταχειρα επισης δεν αναφερει αν ειναι η τελικη εκδοση, θα μπορουσατε να με βοηθησετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλτο στο καλάθι και προχώρα μέχρι πριν την παραγγελία. Σου βγάζει ακριβως το ποσό. Στη συγκεκριμένη περίπτωση 820€ με αργά μεταφορικά και 884€ με express.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλτο στο καλάθι και προχώρα μέχρι πριν την παραγγελία. Σου βγάζει ακριβως το ποσό. Στη συγκεκριμένη περίπτωση 820€ με αργά μεταφορικά και 884€ με express.

Αν εχει 800 ευρω δε το αγοραζω για κανενα λογο, πανω απο 550 δε δινω με τιποτα, αλλα γιατι τοσα πολλα 600$ γραφει, πληρωνεις και μεταφορικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχει 800 ευρω δε το αγοραζω για κανενα λογο, πανω απο 550 δε δινω με τιποτα, αλλα γιατι τοσα πολλα 600$ γραφει, πληρωνεις και μεταφορικα?

φπα, μεταφορικά, δασμοι τελωνειου... Οι αγορές από Αμερική έχουν πεθάνει χρόνια τώρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φπα, μεταφορικά, δασμοι τελωνειου... Οι αγορές από Αμερική έχουν πεθάνει χρόνια τώρα

πφφ καταλαβα.. οποτε ονειρο απιαστο το oculus μεχρι να πεσει στα 500,  εκτος αν γνωριζετε και καποιο site οπου μπορω να το παραγγειλω απο ευρωπη, στα 500 παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το dk3 που το ακουσατε ρε μαγκες το καινουργιο το cv λετε?Γιατι dk3 δεν νομιζω να εχει ανακοινωθει καν

dk = development kit

cv = consumer version


πφφ καταλαβα.. οποτε ονειρο απιαστο το oculus μεχρι να πεσει στα 500,  εκτος αν γνωριζετε και καποιο site οπου μπορω να το παραγγειλω απο ευρωπη, στα 500 παντα.

περιμενε να βγει κανενα καινουργιο σετ ή να ανακοινωθει καινουργιο version και θα βρομισει ο τοπος απο ξεστοκαρισμα λογικα(οχι σε εξεφτελιστηκες τιμες αλλα σε λογικες)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν παιρνεις αυτο: http://www.gearbest.com/virtual-reality/pp_288547.html (κατω απο  200€)

 

Να σου φυγει η καυλα και αν δεις οτι εισαι του VR τοτε επενδυεις χρηματα (που αργοτερα και τεχνολογικα καλυτερο θα ειναι και θα πεσουν οι τιμες).

 

Ετσι και αλλιως μπορει γενικα το VR να σε ζαλιζει και να εχεις δωσει 550 € τσαμπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα Oculus ή οποιοδήποτε σύστημα VR τώρα. Θα περίμενα τουλάχιστον ένα εξάμηνο με χρόνο, για να δώ που θα κατασταλάξει η αγορά.

 

Το Oculus το δοκίμασα στο Πλαίσιο και μου άρεσε, όμως αυτό που με προβληματίζει είναι τί παιχνίδια θα βγούν στη συνέχεια, γιατι ότι υπάρχει μέχρι τώρα είναι απο λίγο εώς πολύ αδιάφορο.

 

Το VR το έχουν προσπαθήσει πάρα πολλές εταιρίες εδώ και δεκαετίες και ολες τις φορές έχει αποτύχει. Αν δέν καταφέρουν να βγάλουν παιχνίδια που να ενσωματώνουν το VR στο gameplay χωρίς απλά να είναι ένα gimmik, τότε και το Oculus θα αποτύχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα Oculus ή οποιοδήποτε σύστημα VR τώρα. Θα περίμενα τουλάχιστον ένα εξάμηνο με χρόνο, για να δώ που θα κατασταλάξει η αγορά.

 

Το Oculus το δοκίμασα στο Πλαίσιο και μου άρεσε, όμως αυτό που με προβληματίζει είναι τί παιχνίδια θα βγούν στη συνέχεια, γιατι ότι υπάρχει μέχρι τώρα είναι απο λίγο εώς πολύ αδιάφορο.

 

Το VR το έχουν προσπαθήσει πάρα πολλές εταιρίες εδώ και δεκαετίες και ολες τις φορές έχει αποτύχει. Αν δέν καταφέρουν να βγάλουν παιχνίδια που να ενσωματώνουν το VR στο gameplay χωρίς απλά να είναι ένα gimmik, τότε και το Oculus θα αποτύχει.

 

Ακριβως. Και εγω πιστευω οτι το Vr ειναι απλα μια φουσκα που θα σπασει. Οπως με τις τηλεορασεις το 3D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...