Προς το περιεχόμενο

θυμα απατης


panostosh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια,

 

σημερα εκανα μια συναλλαγη  310 μεσω paypal με ατομο απο εδω μεσα για ενα one plus 3 το οποιο ειχε ηδη μερικες αξιολογησεις, η πληρωμη εγινε μεσω paypal με την υπηρεσια send money for buisness που σημαινει θεωρητικα οτι μπορεις να ανοιξεις dispute

 

285 μεσω balance τα υπολοιπα τραβηχτηκαν μεσω καρτας τυπου revolut, το θεμα ειναι οτι ο τυπος ηταν απατη, εστειλε 292 refund κρατησε τα υπολοιπα με μια απαντηση

 

παω για καφε με το γκομενακι 

 

η ερωτηση μου ειναι τι μπορω να κανω απο εδω κ περα ωστε να παρω τα χρηματα μου πισω? εχω ανοιξει ηδη dispute θα χρειαστει να παω στην τραπεζα?

 

η απορια μου ειναι γιατι εστειλε πισω 292 refund ενω θα μπορουσε να τα κρατησει ολα?

 

μπορω να αναφερω το μελος σε καποιο μελος της δοιοικησης μαζι μετα μυνηματα ωστε να μην την πατησει καποιος αλλος 

 

συγνωμη αν εβαλα σε λαθος ενοτητα το μηνυμα αλλα ειμαι σε κατασταση σοκ οποτε ας το μεταφερει καποιος mod

 

αλλη μια ερψτηση: στο παυπαλ μου εμφανιζει οτι εγινε refund 292 ευρω αλλα στο balance εμφανιζεται μονο 267, τα υπολοιπα θα μεταφερθουν στην καρτα?

 

πιστευετε αν παω στην τραπεζα να κανω αμφισβητηση συναλλαγης θα γινει κατι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ένα θα σου πω, καλά να πάθεις!

Εκτός ότι βρομαει με 1000 ή αγγελία ότι είναι μουφα το άτομο έχει 10 προφίλ που ανεβάζει την ίδια αγγελία, και σε κανενα από αυτά δν έχει πάνω από 3 αξιολογήσεις! Εε ήθελες και τα έπαθες! Μίλα με το PayPal αυτό θα σου δώσει λύση ή τράπεζα δν έχει καμία μα καμία σχέση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του εστειλες €310 και σου έστειλε πίσω 292€; 

 

Δε θα μπορούσε να τα κρατήσει ολα, αφού τα έστειλες τα χρήματα ως συναλλαγή, και όχι αποστολή προς φίλους, με ένα απλό dispute, θα του τα έπαιρνες πίσω.

 

Καλα έκανες και άνοιξες το Dispute, δε θα χρειαστεί να πας πουθενά, ειδικά αφού τα 285 ηταν απο Balance, δεν εμφανίζονται πουθενα αλλού.

 

Το Γιατι σου γύρισε λιγότερα λεφτά, μονο αυτός ξέρεις. Με το Dispute λογικά θα του πάρουν και τα υπόλοιπα πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις απολυτο δικιο αλλα θεωρησα οτι με το paypal ημουν καλυμενος....

τωρα μου αναφερει refund 292 e απο 310 που εστειλα 

 

τα 267 ειναι στο balance τα υπολοιπα θα εμφανιστουν στην revolut? 

 

ναι αλλα τι γινετε αμα εκανε partial refund και κρατησε τα υπολοιπα ωστε να ειναι καλυμενος στο paypal?


το υποψιαζομουν γιατι τα μασουσε λιγο, αλλα πιστεψα οτι μεσω paypal θα ειμαι καλυμενος αρα μου εφαγε 18 ευρω?

 

 

μολις γυρισα το duispute σε claim

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τι δικαιολογία θα είναι καλυμμένος με Partial refund? αποδεικτικό αποστολής δεν έχει, αλλα ακόμα και αν είχε, αυτό μονο θα καθυστερούσε τη διαδικασία να πάρεις πίσω τα λεφτά.

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε εχουμε να κανουμε με χαζο απατεωνα? ποιος ο λογος να μπει σε αυτην την διαδικασια εφοσον ηξερε οτι  θα ανοιξω dispute?

 

 

γιατι ενω θα μπορουσε να με καθυστερησει κ να τραβηξει ολοκληρο το ποσο μου εστειλε απευθειας μηνυμα τυπου suck my dick?

 

το καταλαβα αμεσως οταν ειδα το refund κ ανοιξα  case σε λιγοτερο απο λεπτο

 

 

τα υπολοιπα χρηματα ποτε θα μπουν στην revolut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικά θεματα

 

Πάντως τι να πεις.

 

Έχουμε πει επανειλημμένα μην βαζετε χρήματα και μεγάλα ποσά σε άγνωστους και μερικοί συνεχίζετε φανατικά το ίδιο τροπάριο.

 

Επειδή έχει 3-4 αξιολογήσεις ο κάθε τραγικός πάτε και του βαζετε λεφτά μέσα σε λογαριασμό.

 

 

Τι να πεις...

 

Να κάνετε συναλλαγές μόνο χέρι με χέρι ή αν είναι μια σούπερ ουαου προσφορά (που συνήθως τα πολύ σούπερ είναι απατες) να το τσεκαρετε από 300 πλευρές ώστε να μην ταλαιπωρηθειτε μετά

 

Ο κάθε καιλας εδώ μέσα έχει 3-4-5-6 προφίλ και πουλάει παραμυθια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις τωρα μου εστειλε κ καλα μηνυμα οτι δεν μπορουσε να επιστρεψει το ποσο ολο (εδωσε 292 απο 310) γιατι τα υπολοιπα ηταν fees του paypal  και λεει οτι του εχει μπλοκαριστει ο λογαριασμος, τωρα τι κανουμε? τον ρωτησα που ειναι το κινητο κ δεν απανταει

 

απο εδω και περα μιλαω μεσω paypal κ τον αγνοω τελειως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικά θεματα

 

Πάντως τι να πεις.

 

Έχουμε πει επανειλημμένα μην βαζετε χρήματα και μεγάλα ποσά σε άγνωστους και μερικοί συνεχίζετε φανατικά το ίδιο τροπάριο.

 

Επειδή έχει 3-4 αξιολογήσεις ο κάθε τραγικός πάτε και του βαζετε λεφτά μέσα σε λογαριασμό.

 

 

Τι να πεις...

 

Να κάνετε συναλλαγές μόνο χέρι με χέρι ή αν είναι μια σούπερ ουαου προσφορά (που συνήθως τα πολύ σούπερ είναι απατες) να το τσεκαρετε από 300 πλευρές ώστε να μην ταλαιπωρηθειτε μετά

 

Ο κάθε καιλας εδώ μέσα έχει 3-4-5-6 προφίλ και πουλάει παραμυθια.

Και εγώ που έπεσα σε απαταιωνα αλλά φυσικά πήρε τα τρία μου έχει φτάσει πλέον τις 9 αξιολογήσεις που δεν είναι πολλές αλλά δεν τις λες και λίγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοφάνερη απατεώνια και κομπινα

 

Κρίμα και τα λιγοστά €€€ που εχασες

 

Πάλι καλά να λες

 

 

(Ανέφερε στους mod τι παίχτηκε και ποιο μέλος είναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις τωρα μου εστειλε κ καλα μηνυμα οτι δεν μπορουσε να επιστρεψει το ποσο ολο (εδωσε 292 απο 310) γιατι τα υπολοιπα ηταν fees του paypal  και λεει οτι του εχει μπλοκαριστει ο λογαριασμος, τωρα τι κανουμε? τον ρωτησα που ειναι το κινητο κ δεν απανταει

 

απο εδω και περα μιλαω μεσω paypal κ τον αγνοω τελειως?

Μην ασχολείσαι με αυτόν. Να κ'ανει το χαβαλέ θέλει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ που έπεσα σε απαταιωνα αλλά φυσικά πήρε τα τρία μου έχει φτάσει πλέον τις 9 αξιολογήσεις που δεν είναι πολλές αλλά δεν τις λες και λίγες.

Να λέτε στους mod τι παίζει και ποιο μέλος είναι ώστε να ενεργούν κατάλληλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να λέτε στους mod τι παίζει και ποιο μέλος είναι ώστε να ενεργούν κατάλληλα.

Και? Τι θα γίνει? Όχι φίλε μου. Κρυφά πράγματα όχι. Να βγούνε δημόσια στη φόρα. Αλλά αφού αυτό απαγορεύεται τότε να τους λουστούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ θέλω στην φορά αλλά δεν επιτρέπεται οπότε θα πάμε με βάση τους κανόνες

 

Οπότε να προσέχουμε και ν αποφεύγουμε τα λαμογια.

 

Έχουμε πει άπειρες φορές τι να προσέχουμε και έτσι μείωνουμε παρά πολύ τις πιθανότητες να πιαστούμε κοροιδα και να χάσουμε τα €€€ μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...