Προς το περιεχόμενο

Οι Western Digital και Samsung ανανέωσαν συμφωνία αμοιβαίας αδειοδότησης για την μνήμη flash


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H Western Digital, παγκόσμιος ηγέτης στις λύσεις αποθήκευσης δεδομένων ανακοίνωσε ότι ανανέωσε την συμφωνία αμοιβαίας αδειοδότησης με την Samsung Electronics Co. Ltd, που αφορά στα χαρτοφυλάκια διπλωμάτων ευρεσιτεχνίας ημιαγωγών των δύο εταιρειών.

Οι όροι της νέας συμφωνίας ισχύουν αναδρομικά από την ημερομηνία λήξης της προηγούμενης συμφωνίας, που έληξε στις 14 Αυγούστου του 2016. Η ανανεωμένη συμφωνία θα ισχύει μέχρι τις 31 Δεκεμβρίου του 2024. Η συμφωνία περιλαμβάνει δικαιώματα χρήσης διπλωμάτων ευρεσιτεχνίας που καλύπτουν συστήματα flash storage και την μνήμη multi-level cell flash. Η αρχική συμφωνία, που χρονολογείται από το 1997 και έχει ανανεωθεί ήδη δύο φορές, επιτρέπει στην Samsung να χρησιμοποιεί πατενταρισμένες τεχνολογίες μνήμης flash της SanDisk, που η Western Digital εξαγόρασε τον Μάϊο του 2016.

 

Η συμφωνία αναγνωρίζει την δύναμη και την αξία των πνευματικών δικαιωμάτων κάθε εταιρείας και επιτρέπει στην Western Digital να συνεχίσει να εστιάζει στην ανάπτυξη και στην διερεύνηση χρήσεων της επόμενης γενιάς τεχνολογίας της μνήμης flash.

 

Όταν εξαγοράστηκε από την Western Digital, η SanDisk ήταν πρωτοπόρος στην τεχνολογία μνήμης flash για σχεδόν τριάντα χρόνια, επενδύοντας δισεκατομμύρια δολάρια στην έρευνα και στην ανάπτυξη σε παγκόσμιο επίπεδο γι να σχεδιάσει, να παράγει και να λανσάρει στην αγορά προϊόντα τεχνολογίας flash. Η νέα συμφωνία με την Samsung επιτρέπει στην Western Digital να συνεχίσει να καρπώνεται τα οφέλη από την μεγάλη εξαγορά της SanDisk.

 

Link.png Site: TechPowerUp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Green σειρά δεν θα αγόραζα ούτε για αστείο.

Θα αποσυντίθεται από μόνος του, όπως οι μαγνητικοί δίσκοι Green που κρασάρουν με το τσουβάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Green σειρά δεν θα αγόραζα ούτε για αστείο.

Θα αποσυντίθεται από μόνος του, όπως οι μαγνητικοί δίσκοι Green που κρασάρουν με το τσουβάλι.

Το φαινόμενο του θερμοκηπίου απειλεί να καταστρέψει το πλανήτη μας και πρέπει να πάρουμε άμεσα μέτρα . Μια λύσει είναι να στέλνουμε τα απόβλητα μας και κύβους στερεού διοξειδίου του άνθρακα στο διάστημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Green σειρά δεν θα αγόραζα ούτε για αστείο.

Θα αποσυντίθεται από μόνος του, όπως οι μαγνητικοί δίσκοι Green που κρασάρουν με το τσουβάλι.

ZFS - raidZ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Green σειρά δεν θα αγόραζα ούτε για αστείο.

Θα αποσυντίθεται από μόνος του, όπως οι μαγνητικοί δίσκοι Green που κρασάρουν με το τσουβάλι.

Πρέπει να έπεσες σε ελαττωματική παρτίδα. Απ όσους έχω βάλει κανείς δεν χτύπησε. Μέχρι στιγμής. Μη τους ματιάσω κιόλας. Θα αγοράσω στο προσεχές μέλλον για το laptop μου. O seagate που έχω (υβριδικός) δεν μου άρεσε σε επιδώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εχω ενα Dell i7 πως θα καταλαβω ΑΝ εχει υποδοχη M.2 ?!

Googlάρεις το μοντέλο και βλέπεις τα αναλυτικά specs στο site της Dell ή σε κάποιο review...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Green σειρά δεν θα αγόραζα ούτε για αστείο.

Θα αποσυντίθεται από μόνος του, όπως οι μαγνητικοί δίσκοι Green που κρασάρουν με το τσουβάλι.

Φτου φτου, φάε τη γλώσσα σου άνθρωπε μου, έχω 16ΤΒ από δαύτους για μπακ απ... σε raid 1 φυσικά but still... ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...