Προς το περιεχόμενο

Μονο FB, YouTube φορτωνουν πλεον τα Win10 καμια αλλη σελιδα/


thessalonik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοώ μην έχει πειράξει τα επιτρεπόμενα site, αν έχει βάλει μόνο αυτά τα 3 σε επιτρεπόμενα μπορεί να είναι απο αυτό.

Κάνοντας άλλον λογαριασμό δεν θα έχει εκεί όποιες ρυθμίσεις έχει σε αυτόν, άρα αν δεν παίξει θα ξέρουμε οτι πρέπει να είναι απο παραμέσα το πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην θέση της θα έκανα το πιο απλό πρώτα...να δοκιμάσω αλλού το νετμπουκ (σε μια καφετέρια...από άλλο γείτονα)...και αν δεν υπήρχε πρόβλημα με κανα ιο malware κτλ....θα ασχολούμουν κατόπιν με το ρούτερ.Αν και εγώ υποπτέυομαι ότι με ένα restart στο ρούτερ θα φτιαξουν όλα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σωστα λες, η να φωναξει μια φιλη της και να δει αν με το δικο της το λαπτοπ μπορει να συνδεθει φυσιολογικα.

 

Αν εχει φαει κολλημα το ρουτερ παντως ειναι πολυ παραξενο, γιατι ειναι επιλεκτικο κολλημα.

Δηλαδη θα επρεπε να κολαλει για ολες τις σελιδες οχι, να μην αφηνει τιποτα και οχι να αφηνει fb kai google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

(δίνω λίγα χρόνια μετά την απάντηση. Δεν πειράζει. Ίσως χρειαστεί σε κάποιον)

Από τον υπολογιστή μου (windows 10) έμπαινα μόνο σε youtube, facebook, google maps και με καθυστέρηση έπαιζε το e-radio).  Ασύρματα στο smart phone δεν υπήρχε πρόβλημα To ιδιο πρόβλημα όμως, συνέβαινε και σε άλλον υπολογιστή από το ίδιο δίκτυο, σε ενσύρματη σύνδεση.. Οπότε κατάλαβα πως δεν πρόκειται για πρόβλημα του υπολογιστή και δεν σκάναρα για ιούς.

Τηλεφώνησα στο 13888 της Cosmote κι αφού ελέχθηκε αυτόματα η γραμμή, άκουσα μήνυμα έπειτα από 2-3' να μου λέει να αποσυνδέστε το ρούτερ για μερικά δευτερόλεπτα, τουλάχιστον. Περίμενα άλλα 5-10' και το πρόβλημα λύθηκε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Molaitis είπε

(δίνω λίγα χρόνια μετά την απάντηση. Δεν πειράζει. Ίσως χρειαστεί σε κάποιον)

Από τον υπολογιστή μου (windows 10) έμπαινα μόνο σε youtube, facebook, google maps και με καθυστέρηση έπαιζε το e-radio).  Ασύρματα στο smart phone δεν υπήρχε πρόβλημα To ιδιο πρόβλημα όμως, συνέβαινε και σε άλλον υπολογιστή από το ίδιο δίκτυο, σε ενσύρματη σύνδεση.. Οπότε κατάλαβα πως δεν πρόκειται για πρόβλημα του υπολογιστή και δεν σκάναρα για ιούς.

Τηλεφώνησα στο 13888 της Cosmote κι αφού ελέχθηκε αυτόματα η γραμμή, άκουσα μήνυμα έπειτα από 2-3' να μου λέει να αποσυνδέστε το ρούτερ για μερικά δευτερόλεπτα, τουλάχιστον. Περίμενα άλλα 5-10' και το πρόβλημα λύθηκε!

Παραδόξως μου εμφάνισε και μενα σήμερα ξαφνικά το πρωί το ίδιο πρόβλημα από τον σταθερό (win10 σε ιατρείο). 

Όλα κανονικά ως χθες βράδυ κι αιφνίδια σήμερα πήγα να γράψω φάρμακα και... τζίφος. Θα δοκιμάσω αυτό που είπε ο @Molaitis

Ενώ από Android μπαίνω κανονικά.

###############

Οντως το πρόβλημα έφτιαξε με ένα reboot του router. 

 BTW, βλέποντας το εσωτερικό δίκτυο από το Android είδα "συνδεδεμένη" μια συσκευή με διεύθυνση 169.254.56.55 που προφανώς δεν ήταν δική μου..... 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπερα! Κ εγώ το. Ίδιο πρόβλημα! Δεν βγάζω άκρη 🙄... Απο το κινητό μπαίνω παντού... Απο το λαπτοπ μόνο ότι έχει σχέση με Social και Google.. 

Αν συνδεθώ σε άλλο δίκτυο η κάνω Hot spοτ απο το κινητό δουλεύει κανονικά... 

Τι φάση?! 

Και δίνω μάθημα αύριο και έχω νευριάσει θα το πετάξω χαχαχ

το περιεργο που δοκιμασα τωρα ειναι : Συνδεομαι απο το κινητο sto wifi , και το αναπαραγω με hot spot εννοειται με κλειστα δεδομενα , και εν συνεχεια μπαινω απο το λαπτοπ στο hot spot του κινητου που ουσιαστικα παιρνει απο το wifi του σπιτιου και ολα ειναι οκ μπαινει παντου...... τι φαση!?!?!?


Πειραξα και λιγο τα πρωτοκολα ipv4 kai ipv6 αλλα τα ιδια κανει στην απευθειας συνδεση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...