Προς το περιεχόμενο

Πετυχημένες & πρωτότυπες ευχές


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανοίγω αυτο το θεμα, για να μοιραστούμε μαζί ιδέες για ευχές σε πρόσωπα που γιορτάζουν. Ονομαστικές εορτές και γενέθλια κυρίως, αλλά γιατί όχι και για λοιπές περιστάσεις της ζωης.

Είτε απο κοντά, είτε τηλεφωνικά, είτε με sms, είτε με email,
ειδικά με ανθρώπους που δεν βρίσκεσαι κάθε μέρα αλλά θες να κρατάς μια καλή και όσο το δυνατόν ποιοτική επαφή, όταν στέλνεις ευχές, δίνεις ένα στίγμα.
Συνήθως καταλήγουμε σε γνωστες/κοινότυπες ευχές, αλλα κατα καιρους εχω δει/μου εχουν στειλει/εχω διαβασει, και διάφορες πραγματικα ξεχωριστές ευχες, και λες ναι, υπαρχουν και ευχες που δινουν μια διαφορετική νότα.

Πιστεύω ότι από τη συζήτηση θα ανέβουμε επίπεδο στις ευχές που δίνουμε και στέλνουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πετυχημένη και πρωτότυπη είναι η ευχή που γράφεις αποκλειστικά για ένα άτομο ενώ έχεις έμπνευση. Ευχές που βρίσκεις κάπου και τις στέλνεις μαζικά δεν είναι πρωτότυπες και γενικές ευχές που δεν αφορούν κάποιον συγκεκριμένα δεν είναι πετυχημένες..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα γενεθλια μπορεις να ευχηθεις στον αλλο να ειναι η ζωη του να ειναι σαν γκομενικο θεμα στο insomnia 

 
Δηλαδη ...μεγαλη και ενδιαφερουσα, αλλα μην τους εξηγησεις αν σε ρωτησουν , παρε μυστηριωδες υφος και πες τους να  ανακαλυψουν μονοι τους τι εννοεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πετυχημένη και πρωτότυπη είναι η ευχή που γράφεις αποκλειστικά για ένα άτομο ενώ έχεις έμπνευση. Ευχές που βρίσκεις κάπου και τις στέλνεις μαζικά δεν είναι πρωτότυπες και γενικές ευχές που δεν αφορούν κάποιον συγκεκριμένα δεν είναι πετυχημένες..

 

Για πνευμα αντιλογιας σε κοβω....

Ξερεις ποσες φορες δεν ειχα εμπνευση, και θα ηθελα να εχω εστω κατι ετοιματζιδικο, απο το να γραφω τρελες κοινοτυπιες;

Ε λοιπον, δεν ειναι ασπρο-μαυρο οπως το παρουσιαζεις.

 

Στα γενεθλια μπορεις να ευχηθεις στον αλλο να ειναι η ζωη του να ειναι σαν γκομενικο θεμα στο insomnia 

 
Δηλαδη ...μεγαλη και ενδιαφερουσα, αλλα μην τους εξηγησεις αν σε ρωτησουν , παρε μυστηριωδες υφος και πες τους να  ανακαλυψουν μονοι τους τι εννοεις

 

 

Εχουν γινει επικα αυτα τα thread!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις ποσες φορες δεν ειχα εμπνευση, και θα ηθελα να εχω εστω κατι ετοιματζιδικο, απο το να γραφω τρελες κοινοτυπιες;

 

That feeling όταν σ' ενδιαφέρει περισσότερο να γράψει ωραία αυτό που θα πεις παρά να εκφράσεις εγκάρδιες ευχές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στα γενεθλια μπορεις να ευχηθεις στον αλλο να ειναι η ζωη του να ειναι σαν γκομενικο θεμα στο insomnia 

 
Δηλαδη ...μεγαλη και ενδιαφερουσα, αλλα μην τους εξηγησεις αν σε ρωτησουν , παρε μυστηριωδες υφος και πες τους να  ανακαλυψουν μονοι τους τι εννοεις

 

 

Να τους πει να διαβάσουν ποστ DDevil :cry: :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω γραψει σε φιλη μου

 

Σου ευχομαι μια μακρια,μεγαλη και ομορφη ζωη.

 

 

Ωραια ευχη δεν ειναι;

 

 

 

;)

 

Ακόμα καλύτερο θα ήταν να γράψεις τη λέξη "ζωή" στο πίσω μέρος πχ της κάρτας, βάζοντας ... . Έτσι για την αγωνία. :)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω γραψει σε φιλη μου

 

Σου ευχομαι μια μακρια,μεγαλη και ομορφη ζωη.

 

 

Ωραια ευχη δεν ειναι;

 

 

 

;)

 

Εμεις ειχαμε προτεινει σε μια καλο σεξ. Ηταν με το αγορι της και μας λενε αντε φευγουμε εμεις καλο σαββατοκυριακο και εμεις τους ειπαμε εγινε παιδια καλο σεξ :cry:

 

Σε μια αλλη που μας χυλοπιτωσε ευχηθηκαμε καλο δονητη.... τελοςπαντων θελω να πω οτι πάντα μπορεις να ευχηθεις κάτι πρωτοτυπο στον συνάνθρωπο σου. Θέλει φαντασια :ph34r:

:lol: :lol:

 

 

Viral έχεις γίνει Devil :lol:

 

 

Παρολαυτα παραμένω ενας ταπεινος και προσγειωμένος πεφτουλας (κατα απαιτηση και κατα συνθηκη) :cry:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πετυχημένη και πρωτότυπη θα είναι η ευχή που θες (και όχι "πρέπει") να δώσεις.

Ακόμα και αν πεις κάτι συνηθισμένο ο τρόπος που θα το πεις, αυτό που θα βγάλεις είναι αυτό που θα την κάνει πετυχημένη. Όσο για την πρωτοτυπία της, αυτή θα βρίσκεται στο γεγονός ότι το εννοείς.

Όπως ακριβώς σε ένα κλασσικό θεατρικό έργο που έχει χιλιοπαιχτεί με το ίδιο σενάριο (άρα τα ίδια λόγια) κι όμως οι ερμηνείες υπήρξαν τόσο διαφορετικές. Άλλες σε κέρδισαν (έπεισαν) ενώ άλλες ήταν τόσο ψεύτικες.

Και προς θεού, άσχετα αν θα πείτε τώρα τις γιορτές ένα απλό "Χρόνια Πολλά" ή κάτι πιο επιτηδευμένο, μην το στείλετε με multiple recipient sms. Είναι πολύ ξεφτίλα

 

(για να καταλάβετε πόσο, είναι σα να στέλνεις ευχές με φωτοτυπημένο γράμμα)

Επεξ/σία από haris_216
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...