Προς το περιεχόμενο

Το Apple CarPlay είναι διαθέσιμο σε περισσότερα από 200 μοντέλα αυτοκινήτων


Sintranil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σύγκριση.

 

α. Κινέζικο (με το CD deck εκτός) που τρέχει android.

post-206817-0-85457300-1481537576_thumb.jpg

 

β. Το original (winCE) που θα αντικαταστήσει με εντολή πελάτη γιατί είναι "καλύτερο".

6 πλακέτες (radio, bluetooth, navigation and cpu, power board και από κάτω που δεν φαίνεται HDD board.  Το μαύρο κουτί είναι το CD deck από την panasonic και το μικρό δεξιά που κάθεται διαγώνια είναι η πυξίδα .

post-206817-0-76336500-1481537592_thumb.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε σταματάει κανείς από το να πάρεις κάτι από το eBay, να περιμένεις ένα μήνα την παράδοση, να το εκτελωνίσεις, να κάνεις την τοποθέτηση και σε περίπτωση που βγάλει πρόβλημα να μην μπορείς να κάνεις τίποτα.

Ποιο εκτελωνισμο,και τι ωρα?

Επιδει συνεχεια ψωνιζω απo e-bay,μεχρι και drone 2,5 κιλα συσκευασια,παραλαμβανω ταχυδρομιο,στα μικροτερα αντικειμενα ερχονται σπιτι μου.

Πουθενα δεν συναντησα εκτελωνισμο,ως ιδιωτης.

Και ποτε μεχρι τωρα δεν παρελαβα σκαρτο προιον.

Και για να προλαβω καποιους,μολις χθες παρελαβα 2 action cameres 70 ευρω συνολικης αξιας με παραγγελια 23/11

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα κάνεις; Πριν λίγο καιρό πήρα xiaomi από κίνα σε 10 μέρες με ελτά και 0 ευρώ εκτελωνισμό...

Εσύ πήρες μία φορά από Κίνα και εγώ έχω πάρει 230+, οπότε γνωρίζω πολύ καλύτερα πόση ώρα παίρνει και τι εκτελωνίζεται.

vekyEeA.png

 

Και να πέσει και ένας μετεωρίτης την ώρα που το παραλαμβάνεις στο κεφάλι σου.... Καλύτερα 500 ευρώ car play και το ... κεφάλι μας ήσυχο!!!

 

 

Πιο πιθανό από το να λάβω μη-ανόητη απάντηση σε αυτό το φόρουμ.

 

 

Ποιο εκτελωνισμο,και τι ωρα?

Επιδει συνεχεια ψωνιζω απo e-bay,μεχρι και drone 2,5 κιλα συσκευασια,παραλαμβανω ταχυδρομιο,στα μικροτερα αντικειμενα ερχονται σπιτι μου.

Α ωραία, τότε έλα μία μαζί μου αυτήν την εβδομάδα που έχω να πάω στο αεροδρόμιο Θεσσαλονίκης γιατί μου ζητάνε εκτελωνισμό ένα δαχτυλίδι που πήρα από το eBay να τους μάθεις λίγο την δουλειά τους ρε αδερφέ, δεν γίνετε έτσι!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ πήρες μία φορά από Κίνα και εγώ έχω πάρει 230+, οπότε γνωρίζω πολύ καλύτερα πόση ώρα παίρνει και τι εκτελωνίζεται.

vekyEeA.png

 

 

Πιο πιθανό από το να λάβω μη-ανόητη απάντηση σε αυτό το φόρουμ.

 

 

 

Α ωραία, τότε έλα μία μαζί μου αυτήν την εβδομάδα που έχω να πάω στο αεροδρόμιο Θεσσαλονίκης γιατί μου ζητάνε εκτελωνισμό ένα δαχτυλίδι που πήρα από το eBay να τους μάθεις λίγο την δουλειά τους ρε αδερφέ, δεν γίνετε έτσι!

 

Μία πήρα; Έχω πάει πράγματα που είχαν πάνω από 1000 ευρώ και θέλανε ένα ΙΧ να τα μεταφέρεις... (Αυτοκινήτου)

Όσο για την ανόητη απάντηση, ξεκίνησε από την ανόητη καταστροφολογία... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αραγε ποσοι εχουν μπει στο θεμα των αγορων απο το εξωτερικο για να δουν οτι υπαρχει θεμα πλεον και ακομα και το κλασσικο φακελακι του ιμπει-ελτα με το προιον αξιας 4-5 ευρω μαλλον πλεον εκτελωνιζεται?

 

υπαρχουν δλδ περιστατικα που εγινε εκτελωνισμος σε μικροπραγματα?

 

αν θες ενα λινκ να διαβασουμε τι γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έβαζα ποτέ στο αυτοκίνητο μου (που δεν έχω) οποιαδήποτε συσκευή με δικαιώματα, DRM, λειτουργικό που κάποιος άλλος αποφασίζει τι θα κάνει και πότε κλπ.

Και να υποθέσω φυσικά ότι λειτουργεί μόνο με προϊόντα της Apple;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ πήρες μία φορά από Κίνα και εγώ έχω πάρει 230+, οπότε γνωρίζω πολύ καλύτερα πόση ώρα παίρνει και τι εκτελωνίζεται.

vekyEeA.png

 

 

Πιο πιθανό από το να λάβω μη-ανόητη απάντηση σε αυτό το φόρουμ.

 

 

 

Α ωραία, τότε έλα μία μαζί μου αυτήν την εβδομάδα που έχω να πάω στο αεροδρόμιο Θεσσαλονίκης γιατί μου ζητάνε εκτελωνισμό ένα δαχτυλίδι που πήρα από το eBay να τους μάθεις λίγο την δουλειά τους ρε αδερφέ, δεν γίνετε έτσι!

Aν ζητας τιμολογιο η αποδειξη,πολυ πιθανον.

Μαθε λοιπον να ζητας ΧΩΡΙΣ αποδειξη η τιμολογιο.

Εχω ψωνισει 300+ πραματα και δεν εχω πληρωσει σεντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν θα προτιμούσα να πάρω αμάξι (καινούργιο ή μεταχειρισμένο) που να έχει δικό του ηχοσύστημα και μάλιστα ενσωματωμένο. Επιμένω στη λογική του ανεξάρτητου ηχοσυστήματος - navi.

'Όπως υπάρχουν πολλοί που δεν τους ενδιαφέρει κάτι τέτοιο και συμβιβάζονται με το ενσωματωμένο εταιρικό σύστημα.

Είναι κρίμα να θέλω ένα αμάξι και να μην μπορώ να βάλω το δικό μου ηχοσύστημα, να μην παίρνει δηλαδή 2din.

Θεωρώ το ηχοσύστημα κάτι ανεξάρτητο από το αμάξι. Ως audiophile, θέλω τα δικά μου ηχεία, τον δικό μου ενισχυτή τα δικά μου crossover, ώστε σ αυτό τον μικρό χώρο να ακούω τον ήχο που θέλω.

Από κει και πέρα αν αυτό υποστηρίζει Android Auto ή Apple Play, καλοδεχούμενο. Η λύση της Sony για μένα είναι η καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω το carplay στο αυτοκινητο μου με το μαμισιο multimedia center (οχι καποιο 3ο που εβαλα εγω).

Δυστυχως η χρηστικοτητα ειναι πολυ περιορισμενη. Απο εφαρμογες υποστηριζοντα οι apple ones (maps, music κλπ) και καμια 3rd party. Ουτε καν google maps (εννοειται κανενα αλλο navigation app).

To μονο που θα αξιζε ειναι το Siri που δουλευει κανονικα απo το ηχοσυστημα του αυτοκινητου. Αλλα χωρις Ελληνικα ακομα, δεν δουλευει καλα.

Αρα δουλευει για το κινητο οπως περιπου και να συνδεοταν με bluetooth, με το μειονεκτημα οτι πρεπει να το κουμπωσεις με καλωδιο.

Αν καποια στιγμη αναβαθμιστει και λειτουργει και με αλλα apps θα ανεβει πολυ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ πήρες μία φορά από Κίνα και εγώ έχω πάρει 230+, οπότε γνωρίζω πολύ καλύτερα πόση ώρα παίρνει και τι εκτελωνίζεται.

vekyEeA.png

 

 

Πιο πιθανό από το να λάβω μη-ανόητη απάντηση σε αυτό το φόρουμ.

 

 

 

Α ωραία, τότε έλα μία μαζί μου αυτήν την εβδομάδα που έχω να πάω στο αεροδρόμιο Θεσσαλονίκης γιατί μου ζητάνε εκτελωνισμό ένα δαχτυλίδι που πήρα από το eBay να τους μάθεις λίγο την δουλειά τους ρε αδερφέ, δεν γίνετε έτσι!

Σχετικά με τις αγορές από ebay για να τελειώνει η συζήτηση, υπάρχει και το ebay.co.uk και ebay.de στα οποία υπάρχουν πολλά φθηνά προϊόντα και δεν πληρώνεις τελωνεία. Οι Άγγλοι εισάγουν από Κίνα, βάζουν μια προμήθεια γι αυτούς και πουλάμε στην Ευρώπη πιο φθηνά. Ούτε τελωνεία ούτε δασμοί. Το ίδιο και οι Γερμανοί, εκεί αν ξέρεις και γερμανικά, ψωνίζεις φθηνά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσοι απ οσους απαντησανε παραπανω για κινεζιες και 3rd party πιστευετε οτι εχουν αγορασει δικο τους καινουριο αυτοκινητο τα τελευταια 5+ χρονια ή και γενικοτερα μην πω...?

Και εγω αν ειχα μεταχειρο toyota του 90 , κινεζια android απο το ebay θα του βαζα και θα κοροϊδευα τους αλλους ποσο "χαζοι" ειναι που πληρωσανε carplay για την built in κονσολα του καινουριου τους Mercedes/BMW/AUDI/VW κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...