Προς το περιεχόμενο

Το Grand Tour του Amazon είναι η εκπομπή με τα περισσότερα πειρατικά downloads όλων των εποχών


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το ΒΒC ειχε την πιο επιτυχημενη εκπομπη αυτοκινητου που βασιζοταν σε ακριβη παραγωγη γυρισματων , ακριβων dream car κυριως, δεμενα ολα αυτα με το αριστοτεχνικα ρατσιστικο , σεξιστικο και σαρκαστικο χιουμορ των παρουσιαστων.
Διωχνει τον βασικο παρουσιαστη , οποτε μαζι του φευγουν και οι αλλοι 2 και στην θεση του φερνουν τον αμερικανο... Τζοϊ απο τα φιλαρακια , μια κακια αδερφη, μια λεσβια γερμανιδα , εναν μαυρο και εναν καταθλιπτικο 65αρη φτιαχνοντας μια εκπομπη-ωδη στο political correctiness.
Δηλαδη ακριβως το αντιθετο απ'οτι πρεσβευε το επιτυχημενο κλασικο Top Gear τοσα χρονια.
Ειμαι και εγω της αποψης οτι οτι και να λεμε καφενειακα στα φορουμ , οι διευθυνοντες συμβουλοι στις εταιριες ξερουν καλυτερα , αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση η αποστειρωση των golden boys απο τον πραγματικο κοσμο χτυπησε κοκκινο.
Απολαμβανω με ολη μου την ευχαριστηση λοιπον ,την αποτυχια του "νεου" topgear και την απολυτη επιτυχια του νεου "παλιου" grand tour.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Top Gear τελειωσε με την φυγη των τριων, το BBC μονο με τον Sting δεν μπορει να κανει πολλα πραγματα...

 

Το τριο ειναι απαικτο, και εχει κανει πολλα κουφα. Το πιο χαρακτηριστικο που θυμαμαι ειναι στον γυρο των ΗΠΑ ειχαν παει στην πιο συντηριτικη πολιτεια (νομιζω το Τεξας) και εβαφαν με ροζ γραμματα τα αυτοκινητα συνθηματα για ομοφιλοφιλους κτλ Τους την πεσανε σε χρονο dt! Οταν σταματησαν για βενζινη εσκασαν αυτοκινητα με καραμπινες και τους πηραν στο κυνηγι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ΒΒC ειχε την πιο επιτυχημενη εκπομπη αυτοκινητου που βασιζοταν σε ακριβη παραγωγη γυρισματων , ακριβων dream car κυριως, δεμενα ολα αυτα με το αριστοτεχνικα ρατσιστικο , σεξιστικο και σαρκαστικο χιουμορ των παρουσιαστων.

Διωχνει τον βασικο παρουσιαστη , οποτε μαζι του φευγουν και οι αλλοι 2 και στην θεση του φερνουν τον αμερικανο... Τζοϊ απο τα φιλαρακια , μια κακια αδερφη, μια λεσβια γερμανιδα , εναν μαυρο και εναν καταθλιπτικο 65αρη φτιαχνοντας μια εκπομπη-ωδη στο political correctiness.

Δηλαδη ακριβως το αντιθετο απ'οτι πρεσβευε το επιτυχημενο κλασικο Top Gear τοσα χρονια.

Ειμαι και εγω της αποψης οτι οτι και να λεμε καφενειακα στα φορουμ , οι διευθυνοντες συμβουλοι στις εταιριες ξερουν καλυτερα , αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση η αποστειρωση των golden boys απο τον πραγματικο κοσμο χτυπησε κοκκινο.

Απολαμβανω με ολη μου την ευχαριστηση λοιπον ,την αποτυχια του "νεου" topgear και την απολυτη επιτυχια του νεου "παλιου" grand tour.

Αλήθεια λες τώρα; Δεν την παρακολουθώ, δεν εχω χρόνο για tv, έτυχε να την δώ μερικές φορές στο skai νομίζω και ομολογώ πως η προσέγγιση στο θέμα που πραγματεύονταν η εκπομπή ήταν μοναδική και σε καθήλωνε - για αυτό άλλωστε κάθισα να την δώ - από το πρώτο ως το τελευταίο λεπτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις τηλεοπτικές εκπομπές ο δόκιμος -σωστός- όρος είναι "θεαματικότητα". Ο όρος "ακροαματικότητα" αφορά ραδιοφωνικές/ηχητικές μεταδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα θα υπάρχουν τρόποι ο χρήστης να βρει το περιεχόμενο που θέλει, αρκεί να καταλάβουν στην βιομηχανία ότι τα κέρδη δεν είναι το παν...υπάρχει και ο άνθρωπος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις τηλεοπτικές εκπομπές ο δόκιμος -σωστός- όρος είναι "θεαματικότητα". Ο όρος "ακροαματικότητα" αφορά ραδιοφωνικές/ηχητικές μεταδόσεις.

 

Ποσοστά τηλεθέασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το concept δεν ηταν δικο του, το πηρε απο το Fifth Gear στο οποιο ηταν επισης παρουσιαστης.

 

Καμια σχεση. Ο Clarkson δεν παρουσιασε ποτέ το Fifth Gear.

 

Το Fifth Gear υποτιθεται οτι ηταν η συνεχεια του original Top Gear (1977-2001), απο το οποιο ειχαν περασει μεταξυ πολλων αλλων ο Tiff Needell και ο Quentin Wilson. O Wilson εμεινε στο Fifth Gear τρια χρονια και μετα ασχοληθηκε με κλασσικα αυτοκινητα, ενω o Needell (ασπονδος φιλος του Clarkson) συνεχιζει ακομα ως βασικος παρουσιαστης.

 

Το νεο Top Gear (2002-2015) ηταν δημιουργια του Clarkson και του παραγωγου Andy Wilman. Αυτοι οι δυο εμφυσησαν στο show το (αμφιλεγομενο αλλα απολαυστικο) χιουμορ και εμπνευστηκαν τα road trips, τα challenges, τα races και γενικα ολα αυτα που αγαπησαμε τοσα χρονια τωρα.

το ΒΒC ειχε την πιο επιτυχημενη εκπομπη αυτοκινητου που βασιζοταν σε ακριβη παραγωγη γυρισματων , ακριβων dream car κυριως, δεμενα ολα αυτα με το αριστοτεχνικα ρατσιστικο , σεξιστικο και σαρκαστικο χιουμορ των παρουσιαστων.

Διωχνει τον βασικο παρουσιαστη , οποτε μαζι του φευγουν και οι αλλοι 2 και στην θεση του φερνουν τον αμερικανο... Τζοϊ απο τα φιλαρακια , μια κακια αδερφη, μια λεσβια γερμανιδα , εναν μαυρο και εναν καταθλιπτικο 65αρη φτιαχνοντας μια εκπομπη-ωδη στο political correctiness.

Δηλαδη ακριβως το αντιθετο απ'οτι πρεσβευε το επιτυχημενο κλασικο Top Gear τοσα χρονια.

Ειμαι και εγω της αποψης οτι οτι και να λεμε καφενειακα στα φορουμ , οι διευθυνοντες συμβουλοι στις εταιριες ξερουν καλυτερα , αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση η αποστειρωση των golden boys απο τον πραγματικο κοσμο χτυπησε κοκκινο.

Απολαμβανω με ολη μου την ευχαριστηση λοιπον ,την αποτυχια του "νεου" topgear και την απολυτη επιτυχια του νεου "παλιου" grand tour.

 

Απολαυστικο ποστ!

 

Εισαι λιγο αδικος μονο ως προς τον θειο Eddie, αλλα το προσπερναω με slipstream.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω οδηγήσει ΠΟΤΕ ΜΟΥ, πλην αυτών των 10 μαθημάτων για να πάρω το δίπλωμα (πριν 18-20 χρόνια), έκτοτε ουδέποτε οδήγησα ή απέκτησα οποιουδήποτε είδους όχημα.

Γενικά, βαριέμαι (μη πω σιχαίνομαι) την οδήγηση - εκτός κι αν είναι... ψηφιακή (Need for Speed)!

 

...Αλλά αυτή την εκπομπή, την "Top Gear", δεν έχανα επεισόδιό της!!!! Πρέπει να γελούσα σε κάθε 3λεπτο και μετά την εκπομπή θυμόμουν σκηνές και γελούσα μόνος μου! ΕΙΔΙΚΑ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΣΠΕΣΙΑΛ επεισόδια στο τέλος της σεζόν, που έκαναν κάποιο ταξίδι και ήταν μεγάλο το επεισόδιο, ήταν ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ!

 

Δεν μπορώ να ξεχάσω εκείνο το επεισόδιο στο ΒΙΕΤΝΑΜ!!! Δεν έχω ξεραθεί στα γέλια με κάτι άλλο (κωμωδία κτλ) τόσο πολύ, όπως σ' εκείνο το επεισόδιο - το 'χω δει κάνα 20άρι φορές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο μείον στη σειρά είναι το μέρος που περνάνε στην τέντα λέγοντας βλακείες, θα μπορούσαν να έγραφαν για νέα της αυτοκίνησης.Κατά τα άλλα βλέπεται ευχάριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα πρώτα χρόνια το TopGear γενικά ήταν αρκετά δραστήριο εναντίον της πειρατείας ως διαφυγόντα κέρδη.

΄Εκτοτε όμως νομίζω πως έχουν αναγνωρίσει ότι στην πειρατεία βασικά οφείλουν το ότι έγιναν παγκόσμιο φαινόμενο, με τα δικαιώματα της σειράς να πωλούνται σε πολλές χώρες και να δημιουργούνται πολλές παρόμοιες σειρές, κατί που κυριολεκτικά απογείωσε τα κέρδη τους.

 

Οπότε για το Topgear η πειρατεία συνολικά το βοήθησε.

...αλλά νομίζω δεν έχει περάσει αυτό αποτελεσματικά στα επιχειρηματικά μοντέλα που ακολουθούν οι τηλεοπτικές εταιρείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω οδηγήσει ΠΟΤΕ ΜΟΥ, πλην αυτών των 10 μαθημάτων για να πάρω το δίπλωμα (πριν 18-20 χρόνια), έκτοτε ουδέποτε οδήγησα ή απέκτησα οποιουδήποτε είδους όχημα.

Γενικά, βαριέμαι (μη πω σιχαίνομαι) την οδήγηση - εκτός κι αν είναι... ψηφιακή (Need for Speed)!

 

...Αλλά αυτή την εκπομπή, την "Top Gear", δεν έχανα επεισόδιό της!!!! Πρέπει να γελούσα σε κάθε 3λεπτο και μετά την εκπομπή θυμόμουν σκηνές και γελούσα μόνος μου! ΕΙΔΙΚΑ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΣΠΕΣΙΑΛ επεισόδια στο τέλος της σεζόν, που έκαναν κάποιο ταξίδι και ήταν μεγάλο το επεισόδιο, ήταν ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ!

 

Δεν μπορώ να ξεχάσω εκείνο το επεισόδιο στο ΒΙΕΤΝΑΜ!!! Δεν έχω ξεραθεί στα γέλια με κάτι άλλο (κωμωδία κτλ) τόσο πολύ, όπως σ' εκείνο το επεισόδιο - το 'χω δει κάνα 20άρι φορές!

Πως βολεύεσαι ρε συ;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...