Προς το περιεχόμενο

Ολόκληρη η ουρά ενός μωρού δεινοσαύρου βρέθηκε διατηρημένη μέσα σε κεχριμπάρι, μαζί με τα πούπουλά της


Sintranil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και επιβεβαιώνεται για ακόμα μια φορά περιτρανα το βασικό ερώτημα που διέπει το σύμπαν "η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα; "

Η κοτα εκανε τον δεινοσαυρο θες να πεις η΄ ο δεινοσαυρος την κοτα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεινόσαυροι με πούπουλα? Ξέρετε πως λένε τώρα οι επιστήμονες ότι έμοιαζε πραγματικά ο Τ-Rex?

 

Πως ήταν στη ταινία...

 

trex1.png

 

 

Στη πραγματικότητα...

 

trex2.png

 

Φαντάσου να βρουν στο τέλος ότι τα πούπουλα ήταν ροζ ή μωβ... σαν τον Barney.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις είστε απίστευτοι εδω μέσα εκτός απο το ότι ξέρετε πως θα είναι το μέλλον καλύτερα απο τους επιστήμονες,ξέρετε για εξωγήινους,ξέρετε για τους επεξεργαστές και τα πισιά του μέλλοντος ξέρετε πως ήταν και οι δεινόσαυροι και αν είχαν τρίχες ? 

έχετε δει ποτέ και είστε και σίγουροι ?  αμα δείτε κανέναν παρατηρήστε αν έχει τρίχες η όχι να μου πείτε και εμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ρε σεις είστε απίστευτοι εδω μέσα εκτός απο το ότι ξέρετε πως θα είναι το μέλλον καλύτερα απο τους επιστήμονες,ξέρετε για εξωγήινους,ξέρετε για τους επεξεργαστές και τα πισιά του μέλλοντος ξέρετε πως ήταν και οι δεινόσαυροι και αν είχαν τρίχες ? 

έχετε δει ποτέ και είστε και σίγουροι ?  αμα δείτε κανέναν παρατηρήστε αν έχει τρίχες η όχι να μου πείτε και εμένα

Οι επιστημονες δηλαδη γυρισαν πισω στον χρονο και ειδαν πως ειναι οι δεινοσαυροι?

Εχω μια σαυρα που ειναι δεινος κολυμβητης!Αρα ειναι δεινο-σαυρα, αρα δεινοσαυρος! Αν θες στην φερνω να την δεις! Δεν μαδαει!δεν εχει τριχες ουτε πουπουλα!!!Χεχεχε

 

Ειδες την Ακροπολη οταν χτιζοταν? Οχι. Αρα ειναι λυομενο, σιγα μην χτιστηκε!

 

Ειδες τον Σωκρατη να πινει το κωνειο? Οχι. Αρα σιγα μην πεθανε απο αυτο. 5 κιλα κρασι ηπιε κι εσκασε.

 

Ειδες ποτε την γη  απο το διαστημα? Οχι. Αρα σιγα μην ειναι στρογγυλη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς να λέμε που δέν το βρήκε πρώτος κανένας Έλληνας ταρίφας γιατί η ιστορία γύρω απο αυτό θα ήταν διαφορετική και σίγουρα πολύ πιό συναρπαστική

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ... αλλά εγώ πάλι που έχω διαβάσει εδώ και δεκαετίες ότι τα πουλιά προέρχονται απ' τους δεινοσαύρους και ότι υπήρχαν κάποια ήδη δεινοσαύρων με πούπουλα και φτερά...

...από "τρελούς επιστήμονες" (συγράμματά τους) τα 'χα διαβάσει ΤΟΤΕ;

 

Πώς γίνεται και ΤΩΡΑ, αυτό, είναι πρωτότυπη/εντυπωσιακή είδηση;;;; Είδηση είναι, ότι ανακάλυψαν ατόφια μια ουρά. Είδηση ΔΕΝ είναι ότι ΤΩΡΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑΝ περί των πούπουλων και φτερών σε είδη δεινοσαύρων.

 

Εκτός κι αν ο αρθρογράφος του παρόντος thread, το μετέφερε (μετάφρασε) λάθος.

Στην Κινα εχουν βρεθει πολλα απολιθωματα φτερωτων δεινοσαυρων. Δεν ειναι ομως ευρεως διαδεδομενο οποτε προκαλει εκπληξη. Ισως φαινεται και καπως αστεια η συσχετιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επιβεβαιώνεται για ακόμα μια φορά περιτρανα το βασικό ερώτημα που διέπει το σύμπαν "η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα; "

Επιστήμη:

Εχει πλάκα γιατί δουλεύει και δίνει απαντήσεις.

http://time.com/4475048/which-came-first-chicken-egg/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκανε το '91. 

https://en.wikipedia.org/wiki/%C3%96tzi

 

Αρκετά ενδιαφέρον άρθρο

 

 

 

Blood

In May 2012, scientists announced the discovery that Ötzi still had intact blood cells. These are the oldest complete human blood cells ever identified. In most bodies this old, the blood cells are either shrunken or mere remnants, but Ötzi's have the same dimensions as living red blood cells and resembled a modern-day sample

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι συζητάμε?

Έχει αρκετά χρόνια που οι δεινόσαυροι θεωρούνται ως οι πρόγονοι των πτηνών και ότι δεν ήταν ψυχρόαιμες σαύρες.

Τώρα αν είχαν πουπουλα,φτερά,τριχομα ή σκληρό δέρμα,αυτό μπορεί να είναι και ανάλογο με τις κλιματικές συνθήκες των περιοχών που είχαν στην εποχή που έζησαν τα διάφορα είδη.

https://el.m.wikipedia.org/wiki/%CE%94%CE%B5%CE%B9%CE%BD%CF%8C%CF%83%CE%B1%CF%85%CF%81%CE%BF%CE%B9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεινόσαυροι με πούπουλα? Ξέρετε πως λένε τώρα οι επιστήμονες ότι έμοιαζε πραγματικά ο Τ-Rex?

 

Πως ήταν στη ταινία...

 

trex1.png

 

 

Στη πραγματικότητα...

 

trex2.png

 

 

Ο Βελοσιράπτορας στη ταινία...

 

velo1.jpg

 

 

 

Στη πραγματικότητα.

 

velo2.jpg

 

Δεν θελω να φανταστω τον τρικεταπτορα με φτερα. Θα νιωσω οπως ενιωσα οταν μου ειπαν δεν υπαρχει αγιος βασιλης, η οτι τα ρουχα του ηταν πριν την διαφημιση της κοκα κολα κανονικα πρασινα. Ξενερα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι επιστημονες δηλαδη γυρισαν πισω στον χρονο και ειδαν πως ειναι οι δεινοσαυροι?

Εχω μια σαυρα που ειναι δεινος κολυμβητης!Αρα ειναι δεινο-σαυρα, αρα δεινοσαυρος! Αν θες στην φερνω να την δεις! Δεν μαδαει!δεν εχει τριχες ουτε πουπουλα!!!Χεχεχε

 

Ειδες την Ακροπολη οταν χτιζοταν? Οχι. Αρα ειναι λυομενο, σιγα μην χτιστηκε!

 

Ειδες τον Σωκρατη να πινει το κωνειο? Οχι. Αρα σιγα μην πεθανε απο αυτο. 5 κιλα κρασι ηπιε κι εσκασε.

 

Ειδες ποτε την γη  απο το διαστημα? Οχι. Αρα σιγα μην ειναι στρογγυλη..

οι επιστήμονες κάνουν ικασίες,για την ακρόπολη ξέρουν πως χτίστηκε γιατί είναι εύκολο σχετικά να το δούν,και οι πολιτικοί μηχανικοί στην αμερική πήραν πολλές ιδέες απο την ακρόπολη για την μηχανική των κτηρίων τους.

ένα ζώο που έζησε πριν εκατομμύρια χρόνια και δεν το έχει δει ποτέ άνθρωπος πως περιμένεις να ξέρουμε πως ακριβώς είναι.

και τέσπα το σχόλιο μου πήγε για τους δικούς μας εδώ του ινσόμνια που τα ξέρουν πάντα όλα μέχρι και για το πόσο έκλανε ο Τ-ρεξ μετά απο γεύμα διπλοδόκων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...