Προς το περιεχόμενο

iOS 10.2 με νέα emoji, εφαρμογή TV και πολλές βελτιώσεις


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από ένα μήνα δοκιμών, η έκδοση 10.2 του iOS είναι διαθέσιμη για κατέβασμα από όλα τα συμβατά iPhone, iPad και iPod Touch.

Η μεγαλύτερη αλλαγή της νέας έκδοσης είναι η ανανεωμένη υποστήριξη emoji που περιλαμβάνει πλέον νέους χαρακτήρες οι οποίοι έκαναν την πρώτη τους εμφάνιση στην έκδοση 9.0 του Unicode spec. Ανάμεσα σε άλλα, εμφανίζουν μια σειρά από διάφορα επαγγέλματα ενώ υποστηρίζουν τις υψηλές αναλύσεις των συστημάτων της Apple.

 

Από πλευράς χαρακτηριστικών, η μεγαλύτερη προσθήκη είναι το TV app το οποίο είχε παρουσιαστεί πριν μερικές εβδομάδες από την Apple αφού αποτελεί για την εταιρεία ένα πολύ σημαντικό στοίχημα για το χώρο της τηλεόρασης. Η νέα εφαρμογή αντικαθιστά αυτή των Videos από όλες τις iOS συσκευές και αναλαμβάνει την αναπαραγωγή βίντεο, μουσικής αλλά και το streaming ταινιών και τηλεοπτικών σειρών που έχουν αγοραστεί από το iTunes. Η εφαρμογή TV συνεργάζεται και με εφαρμογές τρίτων κατασκευαστών για την αναπαραγωγή του περιεχομένου τους συγκεντρωμένα σε ένα μέρος.

 

Σε άλλα χαρακτηριστικά της έκδοσης 10.2 του iOS, η Apple αναφέρει ανάμεσα στις πολλές διορθώσεις, την βελτιωμένη απόδοση και συνδεσιμότητα των συσκευών της με περιφερειακά bluetooth τρίτων κατασκευαστών αλλά και το πιο γρήγορο frame rate των Live Photos.

 

Το iOS 10.2 είναι συμβατό με το iPhone 5 και άνω, την τέταρτη γενιά του iPad (και άνω), το iPad mini 2 και άνω, την έκτη γενιά του iPod Touch και με όλα τα iPad Pro.

 

Link.png Site: ArsTechnica

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Super Moderators

Τί πιο σημαντικό απο τα emoji;

 

 

Τι λες τώρα!!! τρέλανε με και άλλο!!! ΘΑ ΕΧΕΙ νέα emojis?!!!! καινοτομία στο φουλ.

 

 

Update για γκόμενες emoji και kimoji και φίφες.... για την μπαταρία δεν κάνανε κάτι ;;;;;;

 

Αυτά διαβάσατε μόνο ε? Ωραία φίλτρα έχετε! :P

 

Σας ενοχλούν και τα updates τώρα? Λογικό... 

 

Εγώ από την άλλη χθες το βράδυ με ένα κλικ αναβάθμισα στην τελευταία έκδοση το iphone, το apple tv και το apple watch χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Μια εμπειρία που δεν την έχουν δει ακόμη οι πελάτες των άλλων κατασκευαστών. 

  • Like 29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί πιο σημαντικό απο τα emoji;

 

Δεν είναι major update, που το κακό;

 

Και το Android 7.1.1 καινούρια emoji είχε σε σχέση με τη 7. Βέβαια είχε και τα app shortcuts (το ξέρω ότι υπάρχει κάτι παρόμοιο στο iOS με το 3D touch).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά διαβάσατε μόνο ε? Ωραία φίλτρα έχετε! :P

 

Σας ενοχλούν και τα updates τώρα? Λογικό... 

 

Εγώ από την άλλη χθες το βράδυ με ένα κλικ αναβάθμισα στην τελευταία έκδοση το iphone, το apple tv και το apple watch χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Μια εμπειρία που δεν την έχουν δει ακόμη οι πελάτες των άλλων κατασκευαστών. 

Τι να διαβάσω ρε μαν , αφού η μπαταρία με τρώει εμένα ... όχι το apple tv που ποτέ δεν παίζει να έχω ή τα emojis :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τι να διαβάσω ρε μαν , αφού η μπαταρία με τρώει εμένα ... όχι το apple tv που ποτέ δεν παίζει να έχω ή τα emojis :D

 

Ε και μένα δεν με τρώνε αυτά που τρώνε εσένα και πάει λέγοντας! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...