Προς το περιεχόμενο

iOS 10.2 με νέα emoji, εφαρμογή TV και πολλές βελτιώσεις


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Update για γκόμενες emoji και kimoji και φίφες.... για την μπαταρία δεν κάνανε κάτι ;;;;;;

αν είναι αυτό που ειχα παθει και εγω τοτε εχει φαει σκαλωμα το λειτουργικο και πρεπει να κανεις reset τα παντα αλλα χωρις μετα restore backup γιατι θα επαναφερει το πρόβλημα ... πρεπει να περασεις χειροκίνητα τις εφαρμογες σου και ότι άλλο μπορεις ... εγω αυτό εκανα και το κινητο ηρθε στα ισα του... δυστυχως δεν υπαρχει άλλη λυση... και το ειχα και στο apple store και η μπαταρια δεν ειχε κανενα πρόβλημα ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

forgotten ακόμα δεν έχει jb για την 10.1.1 να βάλω touch force στο 6άρι? Aυτό περιμένω με εφαρμογές τρίτων από το cydia. Τώρα σε ότι αφορά την μπαταρία δεν είδα πουθενά να αναφέρει βελτιώσεις. Άσε που το καλώδιο αυθεντικό του μήλου δεν αναγνωρίζει την συσκευή και έβαλα αυτό του ipad. Τουλάχιστον όμως κάνει τακτικά αναβαθμίσεις κι αυτό είναι πολύ καλό.

Στο android έχουμε κορυφαία κινητά με την 5.1, την ώρα που έβγαλαν την 7.1. Άσε που παλιότερα μοντέλα είναι για τον κάδο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

forgotten ακόμα δεν έχει jb για την 10.1.1 να βάλω touch force στο 6άρι? Aυτό περιμένω με εφαρμογές τρίτων από το cydia. Τώρα σε ότι αφορά την μπαταρία δεν είδα πουθενά να αναφέρει βελτιώσεις. Άσε που το καλώδιο αυθεντικό του μήλου δεν αναγνωρίζει την συσκευή και έβαλα αυτό του ipad. Τουλάχιστον όμως κάνει τακτικά αναβαθμίσεις κι αυτό είναι πολύ καλό.

Στο android έχουμε κορυφαία κινητά με την 5.1, την ώρα που έβγαλαν την 7.1. Άσε που παλιότερα μοντέλα είναι για τον κάδο...

Ποιά 'κορυφαία' Android κινητα; Ποιά ναυαρχίδα του 2015 έχει ακόμα 5.1; Να μιλάμε συγκεκριμένα αλλιώς μη λέμε ανακρίβειες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εφαρμογή tv πάντως είναι περιττή γιατί ζητάει να κατεβάσεις ξεχωριστά κάθε εφαρμογή για κάθε κανάλι, από την στιγμή που έχεις την εφαρμογή του tv provider σου κ τα έχεις όλα σε ένα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά διαβάσατε μόνο ε? Ωραία φίλτρα έχετε! :P

 

Σας ενοχλούν και τα updates τώρα? Λογικό... 

 

Εγώ από την άλλη χθες το βράδυ με ένα κλικ αναβάθμισα στην τελευταία έκδοση το iphone, το apple tv και το apple watch χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Μια εμπειρία που δεν την έχουν δει ακόμη οι πελάτες των άλλων κατασκευαστών. 

 

Η κοπέλα μου είχε την υπέρτατη εμπειρία. Με ένα κλικ της αλλάζουν οι ηχοι απο όλες τις εφαρμογές, 4 φορές τουλάχιστον την ημέρα, ενώ πιάνει σήμα, παίρνω τηλέφωνο και λέει ότι είναι κλειστό όποτε και την παίρνω στο whatsapp, και να μην ξεχάσω και το άλλο, μόλις μπαίνει να δεί βίντεο που έχει τραβήξει, δεν μπορεί να το δεί απο εκεί που θέλει. Μόνο ολόκληρο το βίντεο μπορεί να δεί. 

 

Και όλα αυτά με ένα ΚΛΙΚ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο συγκεκριμένο πρόγραμμα το CAPS είναι εντολή! Αν δεν ξέρεις....ΡΏΤΑ!

 

Μέσα από αυτό το συγκεκριμένο πρόγραμμα μπαίνεις insomnia? Είναι και browser? 
 
Δεν είναι κακό να παραδεχθείς λάθος, και να ζητήσεις συγνώμη, έτσι μαθαίνει κάποιος άνθρωπος.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα από αυτό το συγκεκριμένο πρόγραμμα μπαίνεις insomnia? Είναι και browser? 

 

Δεν είναι κακό να παραδεχθείς λάθος, και να ζητήσεις συγνώμη, έτσι μαθαίνει κάποιος άνθρωπος.

'Τρέχει' παράλληλα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η κοπέλα μου είχε την υπέρτατη εμπειρία. Με ένα κλικ της αλλάζουν οι ηχοι απο όλες τις εφαρμογές, 4 φορές τουλάχιστον την ημέρα, ενώ πιάνει σήμα, παίρνω τηλέφωνο και λέει ότι είναι κλειστό όποτε και την παίρνω στο whatsapp, και να μην ξεχάσω και το άλλο, μόλις μπαίνει να δεί βίντεο που έχει τραβήξει, δεν μπορεί να το δεί απο εκεί που θέλει. Μόνο ολόκληρο το βίντεο μπορεί να δεί. 

 

Και όλα αυτά με ένα ΚΛΙΚ. 

 

Και φταίει η apple που βγάζει συχνά updates επειδή η κοπέλα σου έχει προβληματική συσκευή???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φταίει η apple που βγάζει συχνά updates επειδή η κοπέλα σου έχει προβληματική συσκευή???

Το πρόβλημα μπορεί κάλλιστα να οφείλεται στις προβληματικές αναβαθμίσεις της aapl, όπως βλέπουμε εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το πρόβλημα μπορεί κάλλιστα να οφείλεται στις προβληματικές αναβαθμίσεις της aapl, όπως βλέπουμε εδώ.

 

Μεμονωμένες περιπτώσεις σε κάθε update μπορούν να παρουσιαστούν κάθε φορά. Το θέμα είναι να μην είναι σημαντικά πολλές. Αν ήταν γενικώς προβληματικό το update θα είχαμε όλοι πρόβλημα.

 

BTW πέρασα και το συγκεκριμένο update που αναφέρεις στο link στο watch μου με το που βγήκε, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, όπως έχω τονίσει, ΔΕΝ ΚΑΝΩ αναβάθμιση πάντοτε - προσέχω/διαβάζω τί λέει η εκάστοτε αναβάθμιση και ΕΑΝ με καλύπτει σε κάτι, την κάνω.

Εάν η προηγούμενη "τρέχει αέρας" και η επόμενη έκδοση ουσιαστικά δεν μου προσφέρει (προσωπικά) κάτι, γιατί να την κάνω, με υποχρεώνει κανένας;

 

Όσο αφορά για την Apple-TV & τα "ιμότικονς", αδιαφορώ και για τα δύο. Όσο αφορά την μπαταρία, ξαναλέω ό,τι έχω πει:

 

ΠΑΝΤΑ... είτε είναι Apple είτε άλλη μάρκα... να προσπαθείτε να αγοράζετε μοντέλα που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ για την ελληνική αγορά, ήτοι να 'ναι πχ. Αμερικάνικα ή Γερμανικά ή ...κτλ. Όταν άκουγα για την (κακή) αυτονομία των 6αριών και 6plus, "θορυβήθηκα" που ήθελα να πάρω 6άρι. Βρήκα τελικά κατάστημα (προφανώς όχι απ' τα γνωστά) που έφερνε εισαγωγής ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ "μηλόφωνα", οπότε και πήρα αμερικάνικης αγοράς μοντέλο...

Διότι, "παραδοσιακά", τα ξένα μοντέλα έχουν ΚΑΛΥΤΕΡΑ specs απ' τα άλλα. Πχ. πήρα ένα ολόιδιο μόντεμ (πριν χρόνια λέω) με ένα που έδινε η Cosmote. Της Cosmote, όπως γενικά όλων των providers, είναι μηχανήματα επιεικώς "για το πέο"... Ε, εκείνο που πήρα απ' το εξωτερικό ήταν "μέρα με την νύχτα". Σε ερώτημά μου σε φίλο που δουλεύει στον ΟΤΕ, μου το εξήγησε ότι "όταν η τάδε εταιρεία διαλέγει ένα μοντέλο και το θέλει σε πάρα πολλά κομμάτια, η εταιρεία που προμηθεύει 'κόβει' specs για το κόστος".

 

Επίσης, θυμάμαι με το HTC Leo που είχα, ότι τα ευρωπαικά μοντέλα ΕΙΧΑΝ ΜΙΣΗ ΜΝΗΜΗ σε σχέση με το αμερικάνικο μοντέλο που είχα αγοράσει από Ν.Υ...

 

 

Ουδέποτε είχα/παρουστιάστικε πρόβλημα με την μπαταρία. Με κανονική χρήση (ούτε "κλειστό" αλλά ούτε και τέρμα χρήση), μου κρατά άνετα... 2 μέρες! Ε, 2 μέρες μπαταρία σε ultra-smartphone, νομίζω το λες και επιτυχία.

 

ειναι εντυπωσιακο μια τοσο αρκετα μεγαλη θεση/αποψη να ειναι ΟΛΗ λαθος.

 

η μονη διαφορα που εχει ενα ξεκλείδωτο iPhone Αμερικής μέ ένα Ευρωπαϊκό ειναι πως το Αμερικάνικο δεν έχει Volume Limit στα ακουστικα (πραγμα που τα Ευρωπαϊκά έχουν λόγω νομοθεσίας).

 

επίσης σε άλλες χώρες (πχ Εμιρατα) δεν εχουν Facetime λόγω νομοθεσίας.

 

η ποιότητα/μνήμες/specs κλπ ειναι πανομοιότυπα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άρθρο θα μπορούσε να λέει πως το iOS 10.2 υλοποιεί το πρότυπο Unicode 9.0 του οποίου είναι μέρος τα emojis.

 

Ε; Για να μην χρειάζεται να βγαζει χολη ο καθε πικραμενος.

 

http://emojipedia.org/unicode-9.0/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεμονωμένες περιπτώσεις σε κάθε update μπορούν να παρουσιαστούν κάθε φορά. Το θέμα είναι να μην είναι σημαντικά πολλές. Αν ήταν γενικώς προβληματικό το update θα είχαμε όλοι πρόβλημα.

 

BTW πέρασα και το συγκεκριμένο update που αναφέρεις στο link στο watch μου με το που βγήκε, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. 

Ασφαλώς. Και στην είδηση της αναβάθμισης του watchOS αναφέρει:

 

The issue appears to primarily affect the newest Watch Series 2, which launched in September, and not all units are affected

 

Από το σύνδεσμο που παρέθεσα δε φαίνεται ξεκάθαρα αυτό που εννοώ. Έχοντας πλέον υψηλό hw diversity (πολλές συσκευές πολλαπλών εκδόσεων για κάθε κατηγορία προϊόντος), είναι δυσκολότερο για την aapl να υποστηρίξει με αξιοπιστία τις συσκευές της, πόσο μάλλον όταν οι αναβαθμίσεις καταφτάνουν με αυτό το ρυθμό. Εάν δεν εντατικοποιήσει τον έλεγχο του λογισμικού ή δε μειώσει την υποστήριξη και επομένως τον αριθμό των συσκευών της, αυτά τα προβλήματα θα εξακολουθήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ασφαλώς. Και στην είδηση της αναβάθμισης του watchOS αναφέρει:

 

 

Από το σύνδεσμο που παρέθεσα δε φαίνεται ξεκάθαρα αυτό που εννοώ. Έχοντας πλέον υψηλό hw diversity (πολλές συσκευές πολλαπλών εκδόσεων για κάθε κατηγορία προϊόντος), είναι δυσκολότερο για την aapl να υποστηρίξει με αξιοπιστία τις συσκευές της, πόσο μάλλον όταν οι αναβαθμίσεις καταφτάνουν με αυτό το ρυθμό. Εάν δεν εντατικοποιήσει τον έλεγχο του λογισμικού ή δε μειώσει την υποστήριξη και επομένως τον αριθμό των συσκευών της, αυτά τα προβλήματα θα εξακολουθήσουν.

 

Series 2 έχω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...