Προς το περιεχόμενο

Mijia, το ηλεκτρικό σκούτερ της Xiaomi με αυτονομία 30 χλμ και τιμή €300


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το τιμονι ειναι πτυσσομενο αρκετα και για εμας που ειμαστε 1.95 ή ουτε συυζητηση;

Κινέζοι και υψος 1.95 είναι 2 έννοιες αντίθετες. Ισως μέχρι 1.80-1.85 να είναι βολικό. Εμείς οι πιο ψηλοί δε νομιζω να γλιτώνουμε το αυχενικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα εγώ για λίπος; Ξαναλεω κι εγώ είμαι 100 κιλά δεν το θεωρώ κακό, ισα ίσα

 

Απλά σε πράγματα για νάνους δε χωράς τι να κάνουμε τώρα;

Να με συμπαθάς τότε φίλε μου. Πάντως, προσωπικά σε καρτ δεν είχα προβλημα χωρέσω. Μαλλον, να το θεσω σωστα, τα σκουρα ειναι μεχρι να καταφερεις να μπεις. Αν μπεις, μετα χωρας (προφανέστατα :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Κίνα είναι οτι πρέπει στις πόλης που απαγορεύονται τα μηχανάκια όπως το Γκουατζο και το Χον Κονγκ αλλά για Ελλάδα θα μείνω στην 1000αρα μου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοια διαβαζα και εγω,  για φρεατια που θα πεσεις και θα μπει η ροδα μεσα,  για λακουβες που θα σκοτωθεις κλπ και ανεβαλα για χρονια αγορα ποδηλατου,  ειδικά επειδη ηθελα να παρω αγωνιστικο,  με λάστιχα πολυ λεπτα,  25ρια (ισα με το παχος του δάχτυλου για να καταλαβαινομαστε. 

 Στην πράξη τωρα που το πηρα,  και αφου πρωτα εκανα έρευνα σε σχετικα ποδηλατικα φόρουμ (για το αμαξι που κανει 20πλασια λεφτα,  ουτε 1% της αντίστοιχης ερευνας δεν εκανα),  διαπίστωσα οτι μια χαρα είναι τα πράγματα,  οπότε μην ανχωνετε τους υποψήφιους αγοραστες. 

Τα φρεατια εχουν πολυ μεγαλα ανοίγματα αλλα ειναι ΚΑΘΕΤΑ στη ροδα,  δεν θα πεσεις.  Και στις λακουβες οσο μεγαλες και να ειναι,  ακομα και με 50 χιλ που πιανω αν σηκωθεις απ το καθισμα δεν πεφτεις. 

Θελει μια καποια προσοχη σίγουρα.  Εδω μιλαμε για ποιο χοντρες ροδες απο αυτες που περιγράφω,  που είναι συν,  αλλά ποιο μικρες που είναι μειον. 

Αλλα και μικρες ταχύτητες. 25 είναι μαχ,  στις ανηφορες πες 8-10. Στις ευθείες μετα απο αρκετή ωρα μαλιστα,  θα πιάνεις τελικη 25. Σε τοσο χαμηλές ταχύτητες προλαβαινεις να κανεις πολλα πράγματα.. 

Για να μη τρελαθούμε 20 χιλ πιανω εγω τρεχοντας τελικη (τρεχω 10χιλ τη βδομάδα με μεσο ορο 10_12).

Αυτο ειναι ενα τελειο οχημα,  να το βγαλεις απο το αμαξι και να πας κάπου πχ οπου δε βρισκεις κοντα να παρκάρεις. 

Δε θα πάθεις τιποτα,  με λιγη προσοχή,  θα σου λυσει τα χερια,  και ειναι παμφθηνο.  Αντίστοιχα ηλεκτρικά ειναι πολυ ακριβα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα καπου στα σχολια καποιον να λεει οτι ειναι υπερβολη να βαλει ασφαλεια σε ποδηλατο. Φιλε μου οτιδηποτε κινηται σε δρομο και εχει ροδες θεωρηται οχημα και πρεπει να ειναι ασφαλισμενο. Εγω οδηγαω μηχανη, και ποδηλατο ειχε περασει το στοπ και επεσα πανω του, το πρωτο πραγμα που του ζητησε η τροχαια ηταν ασφαλεια επειδη κυκλοφορουσε σε δρομο και τον ρωτησε πως θα με αποζημιωσει αφου κυκλοφορει ανασφαλιστος. Μην πολυλογω εγω πηρα τα λεφτα απο την ασφαλεια μου (υστερα απο πολυ τρεξιμο) και η ασφαλεια τα πηρε δικαστικα απο αυτον και μιλαμε για ποσο στα 20 000 αρικα. Οποτε εγω γιατι πρεπει να μενω χωρις μηχανη, να περιμενω κανα χρονο να παρω τα λεφτα μου επειδη αυτος που περασε το στοπ χυμα θεωρησε οτι επειδη εχει ποδηλατο δεν χρειαζεται ουτε ασφαλεια ουτε ισχυει ο κωδικας οδικης κυκλοφοριας γι αυτον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μίλησα εγώ για λίπος; Ξαναλεω κι εγώ είμαι 100 κιλά δεν το θεωρώ κακό, ισα ίσα

 

Απλά σε πράγματα για νάνους δε χωράς τι να κάνουμε τώρα;

Νταξ' καλο δεν ειναι αλλα τελος παντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...