Προς το περιεχόμενο

AMD drivers για τα μπάζα γενικώς... RX480 απογοήτευση με bugs


.::NikoS::.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχην να σου πω λιγα πραγματα για την 290.Το προβλημα με τα black screens οντως υπηρχε και περισσοτερο στις Sapphire,το ειχε και η δικια μου(TriX).Το προβλημα ηταν το zerocore(καμια σχεση με οδηγους λοιπον),οταν επεφτε σε deep sleep η καρτα,δεν επανερχοταν.Η Sapphire το ελυσε με vbios update δινοντας λιγο vcore αποτρεποντας ετσι την καρτα να πεφτει σε deep sleep.Το zerocore ομως λειτουργουσε μονο με dvi συνδεση,με hdmi δεν λειτουργουσε,γι αυτο οταν αλλαξες οθονη και την συνδεσες με hdmi δεν σου το ξαναεκανε.Ισως κατι παρομοιο να συμβαινει και με την 480.Διαβασα κατι για windows 7,για το Θεο,βαλε τα 10αρια και κοιτα πως συμπεριφερεται η καρτα.Βαζω στοιχημα οτι θα σου λυθουν τα προβληματα.Ακομα και αν δεν σε βολευουν,βαλτα δοκιμαστικα.

 

Τωρα να πω και εγω οτι απο το 2009 με τις 5870,6970,7970 και τωρα με την 290 δεν ειχα ποτε το παραμικρο θεμα νομιζω δεν εχει νοημα.

Σοβαρά τώρα, αυτή είναι η πρόταση σου για τα προβλήματα; Απλά θα το αγνοήσω, σα να μην το διάβασα καν γιατί η κουβέντα θα ξεφύγει πάρα πολύ σε εκείνο το θέμα. Παντως υπαρχουν αναφορες στο h.264 και σε 10αρια μην ανησυχεις :P

Οκ οπότε στην 290 μάλλον αυτό που λες θα ήταν. Στην 480 μάλλον το έφτιαξα, δε το εχει ξανακάνει προς το παρόν. Θα φανεί σε λίγες μέρες για σιγουριά. Εγώ πάντα έκλεινα το φαινομενικά "άχρηστο" service της AMD (amd events utility κάπως έτσι τελος παντων) το οποίο με την 480 αν είναι κλειστό μου προκαλεί το black screen. Με την 290 και το HDMI δεν υπήρχε θέμα κι ας ήταν κλειστό.

 

 

76,3%

 

Τώρα μόλις έπαιξα λίγο StarWars και όντως κάνει κάποια spikes στα 1.1625v (GPUz).

 

Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το Chill, εσείς μπορείτε ??

 

Οπότε ή εγώ έχω πολύ χαμηλό quality για την σκετη GTR, ή όντως οι black έχουν καλύτερα κομμάτια. Στις ίδιες τάσεις πρέπει να έπαιζα κι εγώ με το bios της black αν θυμάμαι καλά, οπότε μικρό ρόλο θα παίζει η διαφορά στο ASIC quality. 

Αν μου εξηγήσεις τι κάνει το chill το οποίο το googlara χτες και δεν βρηκα τπτ, θα το δοκιμασω να σου πω! (Ειδα τι λεει στο ...more στο wattman αλλα δε καταλαβαινω πως θα πρεπει να λειτουργησει)

 

@logistoulis 

Με μια πολυ μικρη δοκιμη στο Valley μου επαιξε μια χαρα στα 1360 @ 1,15V. Θα παιξω αυριο κανα game ετσι να δω.

 

Edit: α ξεχασα εχεις την asus :P

 

Αν διορθωθεί μέχρι το 2017 το video corruption μου, δε θα εχω κανενα παραπονο απο την καρτα.... Ελπιζω σε κανα-δυο επομενα updates. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δοκιμασμένη σε βαριά παιχνίδια στα 1360;

Δε μιλάω για unigine furmark κτλ μιλάω για παιχνίδια που είναι η πραγματική βαριά χρήση, τα benchmark σε ο,τι αφορά τη σταθερότητα εγώ προσωπικά τα έχω σαν πρώτο βήμα αλλά δε μου λένε και πολλά για τη πραγματική σταθερότητα

 

Το σύστημα μου δεν έχει κάποιο θέμα μία χαρά σήκωνε την σαφώς πιο ενεργοβορα 7950 και ούτε πρόκειται να βρω πολλά καλύτερα συστήματα (ίσως και κανένα) στο περιβάλλον μου

 

Και να έβρισκα δεν είναι εφικτό να πάω να παίξω στο pc του άλλου καμιά ώρα μέχρι να παρατηρησω αστάθεια

 

Αν ήταν έτσι πάντως δε βρίσκω το λόγο να μην τη πουλούσαν από το κουτί 1330 και να γίνεται μέσω εφαρμογής που προφανώς θα αφορά κάποιον overclocker έτοιμο για όλα και δε θα έλεγαν gaming mode το ένα και o/c το άλλο, νομίζω ότι είναι αρκετά επεξηγηματικες οι περιγραφές

 

ΥΓ Φυσικά δεν αποκλείω τα καλά κομμάτια, γενικά όμως το 1360 με 1.15 δε νομιζω ότι είναι εφικτό να είναι rock solid στη συντριπτική πλειοψηφία των 480

 

Και καλώς ή κακώς αυτά για να τα επιβεβαιώσεις θες πολλές ώρες δοκιμών και παιξίματος όχι να τρέξεις μερικά test

Δοκιμασμένο σε καθημερινή χρήση και σε πολύωρο game.

Δεν λέω ότι δεν το σηκώνει το σύστημα σου, προς θεού, αλλά καμιά φορά ξέρεις με αυτά μπορεί να το κάνει σε ένα σύστημα και σε άλλο όχι για διάφορους λόγους.

Οι κατασκευαστές το κάνουν αυτό και για θέμα μάρκετινγκ. Διαφημίζουν το oc.

Επίσης αν το κάνεις μέσα από την εφαρμογή της Asus θα δεις ότι ανεβαίνει και το power target, οπότε σε απλούς χρήστες έχει διαφορά, και με συνέπεια λίγο περισσότερο temp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχώρα με αν κάνω κάποια ηλίθια ή άτοπη ερώτηση, αλλά ποιό είναι το TV tuner ακριβώς; Το οποίο φαντάζομαι ότι έχει το λογισμικό του και κάποιες σχετικές ρυθμίσεις; Απλά προσπαθώ να φανταστώ μήπως υπάρχει κάτι που προσωρινά τουλάχιστον τυχών διορθώσει το πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασμένο σε καθημερινή χρήση και σε πολύωρο game.

Δεν λέω ότι δεν το σηκώνει το σύστημα σου, προς θεού, αλλά καμιά φορά ξέρεις με αυτά μπορεί να το κάνει σε ένα σύστημα και σε άλλο όχι για διάφορους λόγους.

Οι κατασκευαστές το κάνουν αυτό και για θέμα μάρκετινγκ. Διαφημίζουν το oc.

Επίσης αν το κάνεις μέσα από την εφαρμογή της Asus θα δεις ότι ανεβαίνει και το power target, οπότε σε απλούς χρήστες έχει διαφορά, και με συνέπεια λίγο περισσότερο temp.

η εφαρμογή της asus όπως είχα γράψει και παλιότερα μου είχε πηδήξει το pc ακόμα και όταν γύρισα σε στοκ, έπρεπε να καθαρίσω drivers και τα πάντα όλα με ddu να συνέλθει 

 

και ίσως και να είναι σταθερή με 1330 και ανεβασμένο power target δε λέω, απλά το δοκίμαζα για παραπάνω (πάνω από 1350) και ήθελε σίγουρα λίγο ρεύμα (με afterburner) 

 

ίσως να έχω λανθασμένη εντύπωση γιατί εκείνη τη στιγμή η εφαρμογή της asus σε συνδυασμό με τον συγκεκριμένο crimson είχε φοβερό θέμα και από ότι έλεγαν κι άλλοι γενικά η εφαρμογή της asus είναι προβληματική 

 

απλά το παράτησα για τον απλό λόγο ότι σταμάτησε η κάρτα να είναι ήσυχη και κρύα (που στοκ είναι φοβερή σε αυτούς τους τομείς) για να κερδίσω το πολύ ένα 5-6% και αυτό αμφίβολα σταθερό, στην 7950 που κέρδιζες ίσως και πάνω από 20% εύκολα και ωραία (ειδικά αν μιλάμε για τις πρώτες τις 850αρες ή 900αρες) άξιζε η ενασχόληση γιατί η διαφορά ήταν πολύ αισθητή, αλλά εδώ όπως και να χει μιλάμε για ψίχουλα, οπότε μόνο και μόνο οι δοκιμές που θες είναι χάσιμο χρόνου, άλλωστε για 1080p η καρτούλα είναι και θα παραμείνει αρκετά δυνατή 

 

για 2+ χρονάκια που τη θέλω μέχρι να πάω (ελπίζω) σε hardware για 4Κ θα με βγάλει μια χαρά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η εφαρμογή της asus όπως είχα γράψει και παλιότερα μου είχε πηδήξει το pc ακόμα και όταν γύρισα σε στοκ, έπρεπε να καθαρίσω drivers και τα πάντα όλα με ddu να συνέλθει

 

και ίσως και να είναι σταθερή με 1330 και ανεβασμένο power target δε λέω, απλά το δοκίμαζα για παραπάνω (πάνω από 1350) και ήθελε σίγουρα λίγο ρεύμα (με afterburner)

 

ίσως να έχω λανθασμένη εντύπωση γιατί εκείνη τη στιγμή η εφαρμογή της asus σε συνδυασμό με τον συγκεκριμένο crimson είχε φοβερό θέμα και από ότι έλεγαν κι άλλοι γενικά η εφαρμογή της asus είναι προβληματική

 

απλά το παράτησα για τον απλό λόγο ότι σταμάτησε η κάρτα να είναι ήσυχη και κρύα (που στοκ είναι φοβερή σε αυτούς τους τομείς) για να κερδίσω το πολύ ένα 5-6% και αυτό αμφίβολα σταθερό, στην 7950 που κέρδιζες ίσως και πάνω από 20% εύκολα και ωραία (ειδικά αν μιλάμε για τις πρώτες τις 850αρες ή 900αρες) άξιζε η ενασχόληση γιατί η διαφορά ήταν πολύ αισθητή, αλλά εδώ όπως και να χει μιλάμε για ψίχουλα, οπότε μόνο και μόνο οι δοκιμές που θες είναι χάσιμο χρόνου, άλλωστε για 1080p η καρτούλα είναι και θα παραμείνει αρκετά δυνατή

 

για 2+ χρονάκια που τη θέλω μέχρι να πάω (ελπίζω) σε hardware για 4Κ θα με βγάλει μια χαρά

Καλά το Asus tweak my ass είναι για κλάματα, απλά σου εξηγούσα την "λογικη" του εργοστασιακου oc mode, πώς δεν είναι μόνο τα 20mhz.Πάντως τα 20 mhz θεωρώ πως σε οποιαδήποτε κάρτα θα έπρεπε να δουλεύουν απροβληματιστα, είτε είναι σε mode του κατασκευαστή είτε όχι. Για αυτό λέω μήπως να το δεις καλύτερα ,δηλαδή σιγουρέψου ότι το κάνει και βλέπεις.Εγω νομίζω θα είσαι οκ. Όπως είπες και εσύ, μάλλον λάθος συμπέρανες. :)

Σορρυ για το OT, ξεφύγαμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγχώρα με αν κάνω κάποια ηλίθια ή άτοπη ερώτηση, αλλά ποιό είναι το TV tuner ακριβώς; Το οποίο φαντάζομαι ότι έχει το λογισμικό του και κάποιες σχετικές ρυθμίσεις; Απλά προσπαθώ να φανταστώ μήπως υπάρχει κάτι που προσωρινά τουλάχιστον τυχών διορθώσει το πρόβλημα. 

Καλά κάνεις και ρωτάς, αλλά δε χρησιμοποιώ κανένα πρόγραμμα που δίνουν μαζί με τα TV Tuners. Τώρα έχω αυτό

Από προγραμματα είχα δοκιμάσει παλιότερα ένα που έδινε μία κάρτα kwolrd και αργότερα είχα και μία Asus που αρχικά είχα βάλει από το cd ότι έδινε (δε θυμάμαι καθόλου πως λέγονταν τα προγράμματα) αλλά δε με κάλυπταν. Κάτσε να βρω το cd του να δω τι εχει μεσα, δε το ειχα κοιταξει καν σε αυτο το tv tuner.

 

Τώρα έχω δοκιμάσει αρκετά προγράμματα πάντως. Λέω να ξαναβάλω το SichboPVR που είναι σχετικά πιο καθαρό το σύστημα μου τώρα να ξαναδοκιμάσω να παίξω με τις ρυθμίσεις στους codecs του. Βασικά ξέρεις κάποιο πρόγραμμα που να έχει τέτοιες ρυθμίσεις; Κατα προτίμηση δωρεάν και να έχει live time shifting οπωσδηποτε. 

 

Απλά με το media center κάνοντας toggle fullscreen/window mode σταματάει να το κάνει, άλλες φορές για λίγο, άλλες φορές για πολύ. Αλλά είναι τεράστιο σπάσιμο νεύρων.

Επεξ/σία από .::NikoS::.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωρινά το σουλούπωσα. Απενεργοποίησα τους codecs της Microsoft και τωρα το media center αναγκαζεται να φορτωσει τον LAV που τον εχω ρυθμισει να μη κανει hardware acceleration. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάνεις και ρωτάς, αλλά δε χρησιμοποιώ κανένα πρόγραμμα που δίνουν μαζί με τα TV Tuners. Τώρα έχω αυτό

Από προγραμματα είχα δοκιμάσει παλιότερα ένα που έδινε μία κάρτα kwolrd και αργότερα είχα και μία Asus που αρχικά είχα βάλει από το cd ότι έδινε (δε θυμάμαι καθόλου πως λέγονταν τα προγράμματα) αλλά δε με κάλυπταν. Κάτσε να βρω το cd του να δω τι εχει μεσα, δε το ειχα κοιταξει καν σε αυτο το tv tuner.

 

Τώρα έχω δοκιμάσει αρκετά προγράμματα πάντως. Λέω να ξαναβάλω το SichboPVR που είναι σχετικά πιο καθαρό το σύστημα μου τώρα να ξαναδοκιμάσω να παίξω με τις ρυθμίσεις στους codecs του. Βασικά ξέρεις κάποιο πρόγραμμα που να έχει τέτοιες ρυθμίσεις; Κατα προτίμηση δωρεάν και να έχει live time shifting οπωσδηποτε. 

 

Απλά με το media center κάνοντας toggle fullscreen/window mode σταματάει να το κάνει, άλλες φορές για λίγο, άλλες φορές για πολύ. Αλλά είναι τεράστιο σπάσιμο νεύρων.

 

΄Εχω πολλά χρόνια να ξαναχρησιμοποιήσω TV tuner γιατί πολύ απλά ότι και να είχα ακουμπήσει μου είχε σπάσει τα νεύρα. Υποψιάζομαι (αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος) ότι το όλο σου πρόβλημα είναι κάποιου είδους "conflict" λογισμικού μεταξύ λογισμικού TV tuner & GPU και δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι φταίει απαραίτητα ο οδηγός GPU (χωρίς να θέλω να τον αθωώσω έτσι απλά).

 

Εάν δεν έχεις κανένα πρόβλημα με h264 decoding όταν δεν αφορά κάτι που να εμπλέκεται ο TV tuner τότε μάλλον μπορεί να ισχύει το παραπάνω. Η παραπομπή σου για το Hama-whatever αναφέρει decoding δυνατότητες οπότε δεν θα'πρεπε ο tuner να έχει δικό του λογισμικό για το decoding;

 

H δεύτερή σου απάντηση με κάνει ακόμα πιο πολύ να σκέφτομαι ότι κάπου υπάρχει μια σαλάτα λογισμικού που δεν ξέρει ποιό και πότε θα πρέπει να αποκωδικοποιήσει κάτι τόσο απλό όσο ένα βίντεο. Δυστυχώς λογισμικό δεν έχω υπόψιν μου, αλλά χωρίς να ξέρω την διαμόρφωση του χώρου σου και τις ανάγκες θα σου πρότεινα αν γίνεται να δώσεις διαζύγιο στο σύμπλεγμα PC & TV γιατί μόνο έτσι βρήκα και εγώ πριν χρόνια την υγειά μου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονός ότι εγώ δεν έχω πρόβλημα με κάτι άλλο πέρα από το tv tuner δε μου φαίνεται ότι μπορεί να αθωώσει τους drivers, γιατί άλλοι που έχουν πρόβλημα αναφέρουν διάφορα προβλήματα και εκτός tv tuners. Προφανώς δεν παρουσιάζεται σε όλους το ίδιο. Η ίδια η AMD έλεγε και για πρόβλημα με h.264 σε browsers, που εγώ δεν είχα θέμα. Ο djuan1988 όμως είχε! Οπότε με τίποτα δε μπορώ να κατηγορήσω κάτι άλλο πέρα από τους drivers, γιατί το γνωρίζει και η AMD άλλωστε και αναφερόταν σαν πρόβλημα on some RX4xx cards. 

 

Δε ξέρω πως μπορεί να λειτουργήσει το decoding του tv tuner, εγώ απλά drivers για το realtek chipset του έχω περάσει και τίποτε άλλο από λογισμικό που μου έδινε. Στο cd μου έχει κάτι από ArcSoft total media καπως ετσι πρεπει να λεγεται αλλά δε βρίσκω νέα έκδοση πουθενά στο ιντερνετ για να το κατεβάσω και απλά να περάσω το serial number που μου δίνει το Hama. Οπότε φαντάζομαι πόσο απαρχαιωμένο θα είναι και δεν ασχολούμε καν με το συγκεκριμένο. (ετσι οπως ειδα screenshots απο το προγραμα, νομιζω και στην Asus το ειχα και ηταν τραγικο)

Απλά με αυτο που εκανα εν τελη μπορω να πω οτι απεδειξα πως το προβλημα δεν περιοριζεται μόνο στους codecs της microsoft γιατί αν και στο LAV filter διαλέξω hardware decoding το πρόβλημα παρουσιάζεται πάλι. Σε αντίθεση με κάποιον στο φορουμ της AMD που λέει πως σε εκείνον με LAV δεν είχε πρόβλημα. 

Και επισης δε ξερω αν το ειδες σε προηγουμενο μηνυμα μου, οτι χωρις καμια άλλη διαφοροποιηση στο συστημα περα της καρτας , το προβλημα δεν παρουσιαζεται. (δηλαδη ουτε με την 290 το εκανε, ουτε με την onboard). Πολυ φοβαμαι πως υπάρχει θέμα με την αξιοποίηση του "νεου" hardware της κάρτας και δεν ξέρουν ούτε αυτοί που είναι το πρόβλημα...  

 

 

Το να βάλω τηλεόραση δε παίζει σε καμία περίπτωση. Και για το  θέμα του χώρου και για την χρηστικότητα και για το οικονομικό. Και φυσικά μου φαίνεται τουλάχιστον αστείο οτι ενώ ψάχνω να λύσω πρόβλημα που μου προκαλεί η κάρτα (που δεν κανει την δουλεια που θα πρεπε) θα πρέπει εγώ να σκάσω άλλα τόσα και περισσότερα απο οσα κανει η καρτα, να κάνω χώρο στο δωμάτιο για τηλεόραση, να βρω πατέντες για live time shifting στην τηλεόραση και να αφήσουμε το πρόβλημα να υπάρχει γιατι δε μπορουμε να το λυσουμε. Σορρυ αλλα οταν ειπα περιμενω προτασεις μαλλον δεν εννοουσα κατι τετοιο :P Περιμενα προτασεις για κατι απο software που δεν εχω δοκιμασει ισως, ή για tweaks σε codecs που εν τελη δε ξερω αν υπαρχει κατι αλλο να δοκιμασω αφου εφτασα στο σημειο να απενεργοποιησω εντελως τους codecs των windows. (και παλι το προβλημα δεν λυθηκε! Απλα δε χρησιμοποιω την GPU πλεον)

 

@logistoulis τι ακριβως εννοεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι βρε παιδί μου μαζί σου, απλά πολλές φορές για τηλεόραση η τηλεόραση είναι η καλύτερη λύση :P

επίσης ίσως κοίταζα για μόνιτορ με τηλεόραση εξαρχής γιατί ποτέ δε συμπαθούσα τα tuners και το βρίσκω περιττό να δουλεύει ολόκληρο pc για να βλέπω τηλεόραση 

 

εγώ πάντως είχα ένα θεματάκι που είχα αναφέρει αρχικά όταν είχα πάρει τη 480 με την tv ότι όταν έκανα scaling της εικόνας με hdmi ξαφνικά τα frames κλείδωναν σε 30  κάτι που δεν έκανε η 7950, ανεξήγητο bug δεν ξέρω αν το έχουν λύσει ακόμα 

 

τελικά βρήκα τη ρύθμιση από την τηλεόραση ώστε να μη χρειάζεται να κάνω scaling και έτσι λύθηκε το δικό μου πρόβλημα

 

επίσης ένα θετικό που παρατήρησα με τη νέα είναι ότι αν παίζω με duplicate μόνιτορ και τηλεόραση σταμάτησε να υπάρχει ένα παράξενο tearing της εικόνας που ίσχυε με την 7950 (και εμφανιζόταν κυρίως στην τηλεόραση από hdmi) πλέον  παίζει κανονικά η εικόνα και στις 2 οθόνες, άρα εκεί είχα βελτίωση 

 

Αν και αυτό δε το έκανε μόνο στα παιχνίδια νομίζω το έκανε και σε ταινίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορω να διανοηθω οτι ακουω εδω μεσα την λυση monitor/tv παντως :lol:

Ελα ρε συ πραγματικά τωρα, πως μπορώ να διαλέξω monitor/tv ενώ θέλω monitor ξεκούραστο για πολύωρη χρήση με γρήγορη αποκριση και χαμηλο input lag χωρις PWM dimming και και και οτι αλλο προσφερει ενα καλο monitor? Και πάλι μία TV δε μου προσφέρει live time shifting! Πολύ σημαντικό για μένα όταν θέλω να δω TV και να χρησιμοποιώ το PC, να μπορώ να πατήσω παυση ανα πασα στιγμη ή να έχω όπου θέλω το παραθυρο της TV σε οτι μεγεθος θελω, ή ακόμα και να γυρισω μετα απο 3-4 ωρες σπιτι και να συνεχισω την παυση μου. Και ολα αυτα χωρις να διαλεγω εγω καθε φορα να ξεκιναω το time shifting (οπως απαιτουν οσα προγραμματα εχω δει που δινουν τα tv tuners στα cd τους). Για αυτο και κατεληξα στο windows media center, γιατι τα κανει ολα αυτα τοσα χρονια απροβληματιστα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκέφτομαι με διαφορετική λογική γιατί εγώ το έχω πάρει απόφαση και έχω κρεμάσει στον τοίχο μια 40αρα (για παιχνίδια κυρίως την πήρα) οπότε η λειτουργία της τηλεόρασης στον συγκεκριμένο χώρο είναι τελείως ανεξάρτητη από τον υπολογιστή αλλά αυτό το combo (monitor + tv) πλέον για μένα είναι δεδομένο δεν το αλλάζω με τίποτα

 

καταλαβαίνω βέβαια απόλυτα το ζήτημα του κόστους, αλλά τα monitor για gaming δεν με ικανοποιούν πλέον θέλω ιντζες!

 

τι νομίζεις ότι θα μας τη λένε οι console peasants ότι μόνο αυτοί  παίζουν αραχτοί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το PC δεν έχει ως κύριο σκοπό ούτε τα παιχνίδια, ούτε την TV :P οπότε δε μπορώ να συμβιβαστό με μία TV για monitor. Θέμα αναγκών είναι.

 

Δε νομίζω πως είναι παράλογο να θέλω να λειτουργεί το hardware όπως πρέπει για να μην πρέπει να κάνω πατέντες, ούτε να αλλάξω εγώ ανάγκες. Τώρα εντομεταξύ που εχω κλείσει τους codecs της MS, εχω πρόβλημα με κάποια βίντεο σε ιστοσελίδες... Τα πιάσαμε τα λεφτά μας δηλαδη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συμπληρω και κατι με τα multi screens . Συνηθως εχω το wow στο 27 αρι μονιτορ με dvi  με setup σε fullwindow screen 2 και βλεπω webplayer στο 1ο 24 αρι me hdmi . Ε μια δουλευει μια οχι μια μου τα φερνει τουμπα μια χανουν το 1-2 τι σκατα παιζει εκει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...