Προς το περιεχόμενο

Απατεώνας στο eBay


gamer73

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και όμως έτσι έγινε δυστυχώς έκλεισε η υπόθεση στο eBay ανοιξε στο PayPal τι τρέλα πράγματα είναι αυτά;;;;

Στο πληστιριασμο έγραφα ότι η τσάντα έχει πρόβλημα στο φερμουάρ αν διάβασες το email δεν μου βρήκαν κάποιο λάθος από μέρους μου

Stelios όπως είδες το email τους δεν βρίσκουν κάποιο λάθος και από της 2 πλευρές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργα μας τα λες. 400£ δε θα πάρει πάντως, μην ανησυχείς.

 

Σου γράφουν ότι έκανες προσπάθειες για λύση του προβλήματος. Δε μας έγραψες τι έκανες όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζήτησα πρώτον από τον αγοραστή και δεν δεχόταν να στείλει την τσάντα πίσω ισχυρίστηκε ότι την άφησε στο κατάστημα και έφυγε εγώ του ζήτησα να πάει να πάρει την τσάντα και να μου την στείλει πίσω και να πάρει τα χρήματα του Μετά ζητούσε να του πληρώσω εγώ τα μεταφορικά τα οποία τα shipping label εδώ είναι πανάκριβα

Με λίγα λόγια όλα αυτά έγιναν και τώρα έχω μείον 235 pounds balance στο PayPal

Υπόψιν ο τύπος πήρε 200 από το eBay και 200 από PayPal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το eBay λέει έκλεισε την υπόθεση και δεν μπορούν.να επικοινωνήσω με το PayPal μου είπαν και η υπόθεση είναι 4 μέρες τώρα on hold

Δεν βλέπουν αυτοί ότι ο απατεώνας πήρε τα λεφτά από το eBay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλέ πλάκα μας κανεις δεν εξηγείται αλλιώς. Οπως σου έγραψα και παραπανω όταν ανοιχτεί υπόθεση στο ebay δεν μπορεί να ανοιχτεί και στο paypal. Ας υποθέσουμε οτι εγιναν τα πραγματα όπως τα περιγραφεις το refund του ebay θα φαινόταν στο λογαριασμό του paypal οποτε δεν θα υπηρχε ενεργή συναλαγη για να ανοιχτεί εκ νέου υπόθεση. Επιπλέον δεν είναι λογικό το ebay να έδωσε πρασινο φως για refund στον αγοραστή χωρίς πρωτα να έχει γίνει επιστροφη του προϊόντος.

Αυτά που μας λες δεν βγάζουν νόημα τουλαχιστον όχι έτσι όπως τα περιγραφείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλέ πλάκα μας κανεις δεν εξηγείται αλλιώς. Οπως σου έγραψα και παραπανω όταν ανοιχτεί υπόθεση στο ebay δεν μπορεί να ανοιχτεί και στο paypal. Ας υποθέσουμε οτι εγιναν τα πραγματα όπως τα περιγραφεις το refund του ebay θα φαινόταν στο λογαριασμό του paypal οποτε δεν θα υπηρχε ενεργή συναλαγη για να ανοιχτεί εκ νέου υπόθεση. Επιπλέον δεν είναι λογικό το ebay να έδωσε πρασινο φως για refund στον αγοραστή χωρίς πρωτα να έχει γίνει επιστροφη του προϊόντος.

Αυτά που μας λες δεν βγάζουν νόημα τουλαχιστον όχι έτσι όπως τα περιγραφείς.

 

Εκεί κατέληξα και 'γώ, εξού και το προηγούμενο μήνυμα μου. Το eBay και το PayPal δεν παίζει να λειτούργησαν έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ένα refund βλέπω εγώ, πάνε στο acticity στο PayPal και βγάλε φωτογραφία αν εκεί φαίνεται 2 refund τότε παίζει λάθος, όπως είπαν πιο πάνω πάρε τηλέφωνο και στο ebay και στο PayPal αλλιώς άκρη δεν θα βγάλεις (πάντως σε αντικείμενο που έχω πάρει refund από ebay δεν με αφήνει να ανοίξω dispute στο PayPal)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως έτσι έγινε δεν έχω λόγο να πω ψέμματα

Πως κάνω copy paste εικόνες εδώ

Έχω κάνει upload 2 φωτός από eBay και PayPal,

 

Αν και δεν είναι όλα έτσι ακριβώς όπως τα περιέγραψες, υπάρχουν μερικά περίεργα στην υπόθεση σου. Καταρχήν δεν βλέπω κάπου να έχει κλείσει η υπόθεση στο PayPal. Το βλέπεις εσύ κάπου αλλού;

Επίσης τι γυρεύει το tracking number των ΕΛΤΑ στις πληροφορίες της υπόθεσης; Στις 9/12 φαίνεται να το ενημέρωσες εσύ. Όντως τους το έστειλες τότε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στης 9/12 ενημέρωσα το PayPal το tracking number του δέματος που είχα στείλει το δέμα μου το ζητούσαν σαν πληροφορία

Η υπόθεση στο PayPal είναι ανοικτή μόνο στο eBay έχει κλείσει και έκανα επισύναψη την απόφαση τους

Το eBay case έκλεισε το dispute ακόμα ανοικτό στο PayPal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...