Προς το περιεχόμενο

KRUPS NESCAFÉ® Dolce Gusto Piccolo Ανθρακί/Κόκκινη + Gift Box @ 29€


vins

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποιος θέλει να "ξαναγεμίζουν" μήπως απλά να δει μία "κανονική" εσπρεσιέρα που παίρνει χύμα καφέ (αλεσμένο). Υπάρχουν από 40€-50€ και είναι αξιολογότατες (ας δεις στο κιτρινομάγαζο σε crazysundays ή κάτι τέτοιο). Αλλά ας μην το μετατρέψουμε σε versus. απλά όποιος θελει φτηνό καφέ (από 0,10-0,15€ η μερίδα) πάει σε "κανονική" εσπρεσιέρα με φόρτο να την καθαρίζει και τα σχετικά. Και φτηνός και κάψουλα δεν πάνε μαζί νομίζω.

 

Δεν έχει νόημα να αγοράζεις τρακτέρ ενώ θέλεις αυτοκίνητο..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το λες αυτό? Νομίζω πως για κάποιον που θέλει εσπρεσάκια χωρίς πολλά πολλά είναι καλή επιλογή, Σε αυτήν την τιμή δε νομίζω να υπάρχει κάτι καλύτερο.. Αν όντως υπάρχει πες για να την ακυρώσω :D

 

Δεν αναφερθηκα σε τιμη.....Απλα κοντρα στην Tassimo T55 που εχω στο σπιτι και την Nespresso Pixie που εχω στο γραφειο ειναι χειροτερη αρκετα....Για μια φορα στο τοσο ομως βαση τιμης (30ε την ειχα παρει πριν κανα χρονο σε προσφορα του ΜΜ) ειναι μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει και αυτη στο Κωτσόβολο στα 39€ http://www.kotsovolos.gr/site/small-home-appliances/coffeemakers/polukafetieres/167360-krups-dolce-gusto-mini-me-cherry-giftbox αλλα δε νομιζω να πρόσφερει κατι ουσιαστικό επιπλέον μιας και οι

Κάψουλες δεν εχουν barcode

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν barcode μεν, αλλά κάθε τύπος κάψουλας στο κουτί δείχνει την ιδανική ποσότητα νερού για το συγκεκριμένο ρόφημα (με χρωματιστές γραμμές, όπως ακριβώς είναι σε γραμμές και οι φωτεινές ενδείξεις πάνω στη μηχανή). Δηλαδή επιλέγεις πόσες "γραμμές" νερό θέλεις να τρέξει, ανάλογα την κάψουλα. Τώρα κατά πόσο αυτό αξίζει τη διαφορά είναι άλλη κουβέντα. Επίσης πιθανόν να παίρνει παραπάνω νερό στο δοχείο της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περι ορεξεως (γευσης στην προκειμενη περιπτωση) κολοκυθοπιτα. Σπουδαιος καφες δεν ειναι, οι εναλλακτικες καψουλες δεν ειναι πολυ φτηνοτερες, αλλα για οποιον εχει καποιο εξοχικο ή χρειαζεται να κινηθει γρηγορα και να παρει στο χερι ενα καφεδακι απο το σπιτι για να γλιτωσει τα εξοδα, ειναι μια αριστη λυση. Διαβαζω για μηχανες που καιγονται στο αψε-σβησε, εχω τη δικη μου εδω και 3 χρονια χωρις να παθει κατι.

 

Λογικα θα αγορασω αυριο ενα μηχανακι για να το στειλω στο εξοχικο, αφου το καλοκαιρι εδωσα πεταμενα λεφτα στο καφενειο για εσπρεσακια που μου εφτιαχναν με... κάψουλες (nespresso νομιζω)! Για σοβαρο καφε βεβαια, παω εκτος σπιτιου αλλα δεν μπορεις να εισαι ολη την ωρα στους δρομους :)

 

Καληνυχτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fredaki φοβερο σπιτικου επιπεδου φτιαχνει μια χαρα με τις μωβ καψουλες τις πιο δυνατες δλδ...

με τρια παγακια ποτηρι και ενα στο μπρικι που θα χυσεις τον καφε για ανακατεμα στη φραπεδιερα.

Εμενα μου αρεσει περισσοτερο απο nepresso γενικα για fredo..

μονο η μωβ καψουλα αντε και η barista ισως και λιγη ποσοτητα να μην νερωσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fredaki φοβερο σπιτικου επιπεδου φτιαχνει μια χαρα με τις μωβ καψουλες τις πιο δυνατες δλδ...

με τρια παγακια ποτηρι και ενα στο μπρικι που θα χυσεις τον καφε για ανακατεμα στη φραπεδιερα.

Εμενα μου αρεσει περισσοτερο απο nepresso γενικα για fredo..

μονο η μωβ καψουλα αντε και η barista ισως και λιγη ποσοτητα να μην νερωσει..

H μωβ που λες ποια είναι; Αν θυμάσαι όνομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως εννοει την (μπλε) ARDENZA που στην κλιμακα έντασης είναι στο 11

(Μωβ δυνατές κάψουλες καφέ δεν ξέρω να υπάρχουν...)

 

Λίγο οφτοπικ αλλά εξακολουθει ( μέχρι 16/12 ) και ισχύει στη shell η προσφορα 2 κουτιά + 1 δώρο =10,96 ευρώ δηλαδή κάτι λιγότερο από 0,23 / κάψουλα

 

Πρατήρια που συμμετέχουν στην προσφορά :

https://business.facebook.com/notes/shell-smart-club-greece/%CF%80%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC%CF%82-dolce-gusto-21-%CE%B4%CF%8E%CF%81%CE%BF/596241127227331

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που βρίσκουμε Ροφήματα γευσεις για τη συγκεκριμένη dolce gousto;σε ποια γνωστά καταστήματα ;(Πατήσια) καθώς και απο ίντερνετ Αθηνών...(λινκ) Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

βάζω εγώ το λινκ απλά θέλω να με ενημερώσετε αν αξίζει το μηχάνημα και αν βρίσκονται πιο φτηνές κάψουλες, ή ακόμα και αν γίνεται να ξανα γεμίζουν.

 

KRUPS NESCAFÉ® Dolce Gusto Piccolo + Gift Box

 

http://i-home.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=30868

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρομοια με την αποπανω με τιμη οι 3 επαναγεμιζομενες καψουλες 6€ εκανα παραγγελια απο κινα

 

Σε 4-5 μερες θα εχει ερθει και θα γραψω εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...