Προς το περιεχόμενο

KRUPS NESCAFÉ® Dolce Gusto Piccolo Ανθρακί/Κόκκινη + Gift Box @ 29€


vins

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το συγκεκριμένο επειδή το είχα αγοράσει ήταν πεταμένα λεφτά. Πολύ δύσχρηστο πρέπει να τρυπάς σε πολύ συγκεκριμένο σημείο και με προσοχή μην μπει μέσα η βελόνα της μηχανής (συνέβη σε ένα γνωστό μου που αγοράσαμε μαζί την ίδια κάψουλα). Δε κατάφερα να φτιάξω καφέ που να πίνετε. Σε όσους αγοράσουν τη μηχανή συνιστώ να αγοράζουν μέσω του site της Dolce Gusto.

 

https://www.dolce-gusto.gr/?gclid=CjwKEAiAm8nCBRD7xLj-2aWFyz8SJAAQNala3fv3oYgREw7Y0oLVg3c0w-ziQqXGH2Y3yLM0ddCyTBoCGpbw_wcB

 

Κατά καιρούς κάνουν απίθανες προσφορές με δωρεάν κουτιά ανά παραγγελία ή παλαιότερα δωρεάν φλιτζάνια Dolce gusto. Οι τιμές του site είναι ίδια με των μεγάλων supermarket (ΑΒ, Σκλαβενίτη, κ.λ.π. ) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλετε καλό καφέ και κάψουλα τότε πάτε σε Illy iperespresso. Για μέτριο προς καλό και κάψουλα σε nespresso. Σε μετριο καφέ και ροφήματα με καψουλα σε dolce gusto. Σε καλό καφέ τότε η λύση είναι καφετιέρα και μύλο. 

Κόστη : Iperespresso Υ3 αγορά 43€ και κάψουλα κάπου 53 λεπτά η μία

 

             Nespresso απο 50€ περίπου και κάψουλα απο 20-40 λεπτά η μία

 

             Καφετιέρα 200-250€ και 150-250€ τουλάχιστον για μύλο αν θέλετε να πίνετε σοβαρούς καφέδες και καφές κάπου 10-20 λεπτά ο ένας ανάλογα την ποικιλία. 

 

Ο περισσότερος κόσμος πάει σε κάψουλα για ευκολία και καθαριότητα και φυσικά κόστος. Για το χωριό μου λέω να επιλέξω την illy  για να πίνω καλό καφέ ακόμα και εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο επειδή το είχα αγοράσει ήταν πεταμένα λεφτά. Πολύ δύσχρηστο πρέπει να τρυπάς σε πολύ συγκεκριμένο σημείο και με προσοχή μην μπει μέσα η βελόνα της μηχανής (συνέβη σε ένα γνωστό μου που αγοράσαμε μαζί την ίδια κάψουλα). Δε κατάφερα να φτιάξω καφέ που να πίνετε. Σε όσους αγοράσουν τη μηχανή συνιστώ να αγοράζουν μέσω του site της Dolce Gusto.

...

Κατά καιρούς κάνουν απίθανες προσφορές...

...

perplesso.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο επειδή το είχα αγοράσει ήταν πεταμένα λεφτά. Πολύ δύσχρηστο πρέπει να τρυπάς σε πολύ συγκεκριμένο σημείο και με προσοχή μην μπει μέσα η βελόνα της μηχανής (συνέβη σε ένα γνωστό μου που αγοράσαμε μαζί την ίδια κάψουλα). Δε κατάφερα να φτιάξω καφέ που να πίνετε. Σε όσους αγοράσουν τη μηχανή συνιστώ να αγοράζουν μέσω του site της Dolce Gusto.

 

https://www.dolce-gusto.gr/?gclid=CjwKEAiAm8nCBRD7xLj-2aWFyz8SJAAQNala3fv3oYgREw7Y0oLVg3c0w-ziQqXGH2Y3yLM0ddCyTBoCGpbw_wcB

 

Κατά καιρούς κάνουν απίθανες προσφορές με δωρεάν κουτιά ανά παραγγελία ή παλαιότερα δωρεάν φλιτζάνια Dolce gusto. Οι τιμές του site είναι ίδια με των μεγάλων supermarket (ΑΒ, Σκλαβενίτη, κ.λ.π. ) 

Συμφωνώ! χωρις να εχω συμφεροντα απο τις ετοιμες καψουλες...απλη αληθεια.και γουστα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλετε καλό καφέ και κάψουλα τότε πάτε σε Illy iperespresso. Για μέτριο προς καλό και κάψουλα σε nespresso. Σε μετριο καφέ και ροφήματα με καψουλα σε dolce gusto. Σε καλό καφέ τότε η λύση είναι καφετιέρα και μύλο. 

Κόστη : Iperespresso Υ3 αγορά 43€ και κάψουλα κάπου 53 λεπτά η μία

 

             Nespresso απο 50€ περίπου και κάψουλα απο 20-40 λεπτά η μία

 

             Καφετιέρα 200-250€ και 150-250€ τουλάχιστον για μύλο αν θέλετε να πίνετε σοβαρούς καφέδες και καφές κάπου 10-20 λεπτά ο ένας ανάλογα την ποικιλία. 

 

Ο περισσότερος κόσμος πάει σε κάψουλα για ευκολία και καθαριότητα και φυσικά κόστος. Για το χωριό μου λέω να επιλέξω την illy  για να πίνω καλό καφέ ακόμα και εκεί.

Συμφωνώ για τις μηχανές της illy. Πολύ ωραίος καφές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους ιλλυ η καψουλα σπανιως ( μαλλον μονο σε προσφορα ) το κοστος που αναφερετε..συνηθως 0,6 + ειναι. Ή με μεγαλες συσκευασιες (100 τεμ) 0,58.Με διαφορα ομως απο τους υπολοιπους σε αρωματα και γευση , κατα τη γνωμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίδια προσφορά και στο you στα 29 ευρώ για την μη αυτόματη και στα 39 για την Oblo, και οι δύο σε gift box:

http://support3.you.gr/you/newsletter/WEEKEND/nl_18_12_2016kafetieres/edo.html?ref_a=11874982&ref_b=283272&utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=sundayCoffee_18_12_2016&utm_term=283272_11874982

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά για το πάνω,  τι λέμε ?  ( επειδή γνωστός μου , μου έχει πει ότι μια χαρά είναι! ) 

Εγώ που την είχα αγοράσει θεωρώ ότι πέταξα 10€. Δε θα σε συμβούλευα να τη πάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτή την επαναγεμιζόμενη κάψουλα πρέπει να υπάρχουν δύο. Κάτι τέτοιο λέει και το site που την πουλάει. Ότι αυτό είναι νεότερο μοντέλο και δίνουν και εγγύηση επιστροφής χρημάτων. Λογικά παλιότερα είχαν θέμα και φέρανε άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...