Προς το περιεχόμενο

Η Amazon κάνει την πρώτη παράδοση με drone


Sintranil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και γω πεταλωτής αλόγων είμαι και ξέμεινα απο δουλειά! :P

 

Πάντως οι πρώτες δοκιμές έγιναν πολύ πιο γρήγορα από όσο φανταζόμουν! 

λαθος...απο αλογα ξεμεινες

για πεταλωμα εχει πολλα ζωα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ότι κλειδώνει, ξεκλειδώνει. Νόμος.

Έτσι κι αυτά, θα βρούνε τρόπο να τα κλέβουν.

Με αυτή τη "βλακεία", με άλλη; Κάπως θα γίνει.

Φαντάζομαι το επιτελείο των αναλυτών που το σχεδίασε θα έχει λάβει υπόψη του αρκετές περιπτώσεις, αλλά σίγουρα όχι όλες.

Πχ, αν του ρίξω με όπλο/καραμπίνα, δε νομίζω να τη γλιτώσει...

Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τις εξελίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτό που σκεφτόμαστε πρώτα τη λαμογιά, θα πρέπει να το προσέξουμε λίγο νομίζω... :)

 

Αυτό αντιμετωπίζεται ριζικά μόνο με μηχανογράφηση παντού.Αν σε παρακολουθούν από 100 πλευρές θα γίνεις 'άνθρωπος' σε μια μέρα.

Απλά με τους ρυθμούς που εκσυγχρονίζεται η Ελλάδα (επίτηδες για να κάνουν τις ψευτοδουλειές που κάνουν οι κάτοικοι) θέλει τουλάχιστον 200 χρόνια η Ελλάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μας έχετε ζαλίσει τον έρωτα με την κάθε αμαζον που θέλει να παραδίδει με drones.

 

καταλάβετε το, ακόμα και ο πιο καθυστερημένος άνθρωπος στον πλανήτη είναι μακράν πιο έξυπνος από αυτά.

 

άντε γιατί η πλύση εγκεφάλου έχει τα όρια του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα drones αυτά είναι ο καλύτερος τρόπος να ενισχύσεις την αγοραστική συχνότητα των πελατών σου!!! Λογικά θα φτιάξει βάσεις που θα εξυπηρετούν το πολύ 5χλμ μακριά από την αποθήκη!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μας έχετε ζαλίσει τον έρωτα με την κάθε αμαζον που θέλει να παραδίδει με drones.

 

καταλάβετε το, ακόμα και ο πιο καθυστερημένος άνθρωπος στον πλανήτη είναι μακράν πιο έξυπνος από αυτά.

 

άντε γιατί η πλύση εγκεφάλου έχει τα όρια του!

Χαχαχαχαχα γέλασα περισσότερο από ότι έπρεπε με αυτό το ποστ σου... Τι εννοείς ότι δεν είναι τρολλ ποστ? Τι εννοείς ότι με αυτά τα ίδια drones θα μας ψεκάζουν? :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μας έχετε ζαλίσει τον έρωτα με την κάθε αμαζον που θέλει να παραδίδει με drones.

 

καταλάβετε το, ακόμα και ο πιο καθυστερημένος άνθρωπος στον πλανήτη είναι μακράν πιο έξυπνος από αυτά.

 

άντε γιατί η πλύση εγκεφάλου έχει τα όρια του!

Πες τα φίλε μου! Πες τα!

Τα ίδια έλεγα κι εγώ πριν 30 χρόνια, όταν άρχισαν να παραδίδουν οι πρώτες πιτσαρίες με παπάκια το φαγητό!

Μετά δημιουργήθηκαν οι εταιρίες courier!

Καταστροφή! Μηχανάκια παντού, θόρυβος, περνάνε ανάμεσά σου όταν οδηγείς, φοβάσαι μην τους χτυπήσεις, έδωσαν δουλειά σε ανθρώπους που είχαν ανάγκη κι αργότερα σε αλλοδαπούς αντί να τους αφήσουν να κλέβουν... Τι λες τώρα...;

Σιγά, τι έγινε δηλαδή, που αντί να πάω εγώ με τη βροχή να πάρω την πίτσα, μου τη φέρνει ο άλλος ζεστή στο σπίτι...;

Τι έγινε, που αντί να περιμένω 10 μέρες το ταχυδρομείο, μπορώ να παραλάβω φάκελλο αυθημερόν....;

Επίτηδες τα κάνουν, για να μας αποβλακώσουν! Οδηγείς μηχανάκι και δεν έχεις χρόνο να σκεφτείς και να διαβάσεις για να πάρεις πτυχίο! Άσε που όταν πήγαινες για πίτσα, περπατούσες και λίγο, ενώ τώρα σηκώνεσαι από τον καναπέ μόνο για να ανοίξεις την πόρτα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιο περάσει κοντά μου, θα μου αφήσει την παραγγελία που κουβαλάει θέλει δε θέλει

ttps://www.youtube.com/watch?v=sbW3ZeoMJio

 

Ξέρεις μετα τι θα γίνει ε? Τα drone του amazon θα συνοδευονται απο MQ-9 Reaper drones οπλισμένα με Hellfires.... xaxaxxaxaxa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ωραίο σαν ιδέα αλλά όχι για αυτό το οικοσύστημα.Αν ήμασταν σε μια γυάλα όπου όλα λειτουργούσαν αυτοματοποιημένα τότε ναι. Θα είχε και νόημα. Να υποθέσω οτι στην περιοχή δεν υπήρχαν πυλώνες. Είναι ωραίο όμως να δοκιμάζεις κάτι νέο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιο περάσει κοντά μου, θα μου αφήσει την παραγγελία που κουβαλάει θέλει δε θέλει

 

Η εταιρία κατασκευάζει "αμυντικά συστήματα" ανίχνευσης και αντιμετώπισης drone για φυλακές και τον Αμερικανικό Στρατό.

Μόνο "βλακεία" δεν το λες.

Κάνε εσύ παραγγελία και άστο να περάσει κοντά από τη ¨βλακεία¨ να δούμε  :devil:

Ναι και λέτε η AMAZON να έβαλε τόσα δις (ή έστω εκατομμύρια δεν ξέρω ποιό ειναι το κόστος σίγουρα ειναι μεγάλο πάντως) για να προχωρήσει το project  και κανένας απο την εταιρία δεν σκέφτηκε πως μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει αυτό το μηχάνημα για τα drone της....

 

Δεν πρόκειται να δουλέψει αυτή η σκευή με τα drone της amazon γιατι πολύ απλά ο τρόπος που δουλεύει ειναι διαφορετικός όπως βλέπετε στο βίντεο υπάρχει κάποιος χρήστης που πετάει ενα drone χρησιμοποιώντας χειριστήριο... το drone του δηλαδή ειναι έτσι φτιαγμένο ώστε να περιμένει σε πραγματικό χρόνο εντολές για τις κινήσεις του απο ενα RF χειριστήριο...

 

και το μηχάνημα αυτό που κάνει ειναι να δημιουργεί "φασαρία" στην μπάντα των RF συχνοτήτων και να στέλνει την εντολή της προσγείωσης στο drone οπότε το drone δεν "ακούει" τις εντολές απο το χειριστήριο του "αφεντικού" και νομίζει πως το αφεντικό του του λέει να κατέβει...

 

Στην περίπτωση της amazon τα drones δεν περιμένουν να πάρουν εντολές για το τι να κάνουν απο ενα χειριστήριο RF κάποιου εκει κοντά... αλλά προγραμματίζεται στην μνήμη τους η διαδρομή άρα εκ κατασκευής ειναι "κουφά" στην όποια εντολή RF ακόμη και του όπλου στο βίντεο... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και λέτε η AMAZON να έβαλε τόσα δις (ή έστω εκατομμύρια δεν ξέρω ποιό ειναι το κόστος σίγουρα ειναι μεγάλο πάντως) για να προχωρήσει το project  και κανένας απο την εταιρία δεν σκέφτηκε πως μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει αυτό το μηχάνημα για τα drone της....

 

Δεν πρόκειται να δουλέψει αυτή η σκευή με τα drone της amazon γιατι πολύ απλά ο τρόπος που δουλεύει ειναι διαφορετικός όπως βλέπετε στο βίντεο υπάρχει κάποιος χρήστης που πετάει ενα drone χρησιμοποιώντας χειριστήριο... το drone του δηλαδή ειναι έτσι φτιαγμένο ώστε να περιμένει σε πραγματικό χρόνο εντολές για τις κινήσεις του απο ενα RF χειριστήριο...

 

και το μηχάνημα αυτό που κάνει ειναι να δημιουργεί "φασαρία" στην μπάντα των RF συχνοτήτων και να στέλνει την εντολή της προσγείωσης στο drone οπότε το drone δεν "ακούει" τις εντολές απο το χειριστήριο του "αφεντικού" και νομίζει πως το αφεντικό του του λέει να κατέβει...

 

Στην περίπτωση της amazon τα drones δεν περιμένουν να πάρουν εντολές για το τι να κάνουν απο ενα χειριστήριο RF κάποιου εκει κοντά... αλλά προγραμματίζεται στην μνήμη τους η διαδρομή άρα εκ κατασκευής ειναι "κουφά" στην όποια εντολή RF ακόμη και του όπλου στο βίντεο... 

Ακριβώς. Να προσθέσω ότι το drone όπως αναφέρει το άρθρο πετάει στα 122 μέτρα ύψος και φαντάζομαι με κάποια αξιοπρεπή ταχύτητα. Ακόμα και αν μπορούσε το "όπλο" να το μπλοκάρει  θα πρέπει να είσαι ολυμπιονίκης στην σκοποβολή "τραπ", για όποιον γνωρίζει. Επίσης, τα drones αυτά προφανώς θα έχουν υψηλής ποιότητας κάμερες οπότε μία μάσκα χόκεϋ ή ένα καλσόν θα το χρειάζεσαι...Με αυτήν την λογική τέλος πάντων κάποιος που είναι αποφασισμένος να κλέψει ένα πακέτο το κλέβει και τώρα με κάποιο σχέδιο από άνθρωπο-κούριερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πετάνε απο πάνω μας ΑΕΡΟΣΚΑΦΗ. Σας πειράξανε τα ελικοπτεράκια? Μια ακριβη υπηρεσία ειναι που οοοοταν ερθει εδω θα ειναι οσο αξιοπιστα ειναι τωρα τα αυτοκινητα και τα βανακια.

 

και οποιος νομιζει οτι μπορει να κατεβασει ενα τέτοιο χωρις οπλο (αληθινο) με διοπτρα και ικανοτητα στοχευσης επαγγελματια κάνει μεγάλο λάθος. Μπορει ομως να προσπαθησει ξενυχτώντας κάνα μήνα κοιτώντας τον ουρανο. Πιθανότητα 1/100000000 να το πετυχεις την ωρα που περνάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...