Προς το περιεχόμενο

Western Digital Elements 1TB 2.5" USB 3.0 49,90 public [ΕΛΗΞΕ]


silentpower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aν θεωρεις το πριν 5 μερες "παρελθον" τοτε ναι, ειναι σωστη κινηση να αγορασεις σημερα 50 ευρω κατι που (συμφωνεις ετσι οπως τα λες) δεν συνεφερε πριν 5 μερες και πριν 20 μερες και πιθανον και σε 2-5-10 μερες.

Εσύ δηλαδή το πριν 5 ημέρες δεν το θεωρείς παρελθόν? Όπως και να το θεωρείς, η ουσία είναι ότι τη συγκεκριμένη στιγμή ο συγκεκριμένος δίσκος του θέματος δεν κοστίζει 56-60, κοστίζει lowest 63(+ μεταφορικά για όποιον δεν μένει κοντά στο συγκεκριμένο μαγαζί). Για το μέλλον δεν μπορώ να εκφέρω άποψη, γιατί δεν ξέρω ούτε πόσο ΘΑ έχει. Αν ξέρεις εσύ πόσο θα έχει στο μέλλον, πάσο.

 

Απο πότε δεν εχει μεταφορικα το παμπλικ για 50ευρω αγορα; Άλλαξε το ελαχιστο που ηταν "85" -αν δεν κανω λαθος- ευρω; Αν εννοεις παραλαβη απο καταστημα, εχουμε και αλλα καταστηματα κοντα μας για να "κρυβουμε" τα μεταφορικα. Αν δεν εχει πραγματι μεταφορικα για παραδοση (οπως κανει σε προσφορες του το Πλαισιο πχ), καλως.

 

Παραλαβή από κατάστημα εννοούσα, sorry που δεν το έγραψα. Δεν προσπάθησα να "κρύψω" μεταφορικά, απλώς μίλησα για τον εαυτό μου. Που τυγχάνει να έχω και πλαίσιο κοντά μου μόνο που τον συγκεκριμένο τον πουλάει 70, και κώτσο στα 79, και you στα 70.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Ο καθενας κρινει και αγοραζει. Εγω δεν θα τον αγοραζα στα 50 αφου δεν θεωρω καλη την τιμη ανα TB. Αλλος θα τον αγοραζε, ο καθενας μπορει να εχει τη γνωμη του οπως και εγω φανταζομαι. ;)

Αυτο που ειπα στην πρωτη σελιδα και μετα απο πολλα ποστς μας εχουμε κανει μια κουβεντα/"βολτα χιλιοτετρων" μακρια του, ηταν οτι η "αρχικη" των 75€ ειναι πολυ ψηλα και ασυμφορη εντελως αφου παιρνεις χ2, ετσι δεν το θεωρω ιδιαιτερη προσφορα. Κατι που δεν νομιζω οτι ειναι ακυρο, αλλα οκ, μπορεις να το πιστευεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθενας κρινει και αγοραζει. Εγω δεν θα τον αγοραζα στα 50 αφου δεν θεωρω καλη την τιμη ανα TB. Αλλος θα τον αγοραζε, ο καθενας μπορει να εχει τη γνωμη του οπως και εγω φανταζομαι. ;)

Αυτο που ειπα στην πρωτη σελιδα και μετα απο πολλα ποστς μας εχουμε κανει μια κουβεντα/"βολτα χιλιοτετρων" μακρια του, ηταν οτι η "αρχικη" των 75€ ειναι πολυ ψηλα και ασυμφορη εντελως αφου παιρνεις χ2, ετσι δεν το θεωρω ιδιαιτερη προσφορα. Κατι που δεν νομιζω οτι ειναι ακυρο, αλλα οκ, μπορεις να το πιστευεις.

Δεν θυμάμαι να έγραψα πουθενά "πάρτε τον, είναι καλό ποσοστό έκπτωσης το 33%", ούτε "η αρχική τιμή πάμπλικ ήταν συμφέρουσα", ούτε πιστεύω κάτι από τα παραπάνω. Το σχόλιο μου αφορούσε αποκλειστικά και μόνο την προσπάθεια σύγκρισης ανόμοιων πραγμάτων και τιμών που ίσχυαν άλλη χρονική στιγμή. Τίποτα άλλο :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα το site της WD που πουλαει recertified δισκους, εχω παρει αρκετους και διαφορετικους.Εχουν οντως πολυ καλυτερη τιμη και εγγυηση 6 μηνων - κανεις και καταχωρηση προιοντος στο επισημο site. Ερχονται απο Ιρλανδια μεσω UPS - free shipping - σε καμια 10 αρια μερες το μεγιστο.Αρα τελωνειο και αλλα τετοια δεν παιζουν αφου ειμαστε EU.

Ειναι σε κουτι σφραγισμενο αλλα οχι στο κουτι που ξερουμε με φωτοραφιες και λογοτυπα της εταιρειας - μιας και ειναι recertified.

Δεν ειχα καποιο θεμα με δισκο τοσο καιρο, ολοι λειτουργησαν κανονικα και αψογα.

Εχουν κανει καποια αλλαγη στο site τους και αν αποφασισει καποιος να κανει αγορα να επιλεξει EN-IE (πανω δεξια επιλεγεις χωρα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως αυτος ο σκληρος δισκος δεν κανει για imac?


Μηπως αυτος ο σκληρος δισκος δεν κανει για imac?

Γραφει οτι κανει εμενα δεν δεχεται κανενα αρχειο...!

Δεν μπορω να πατησω την διαμεριση καποια βοηθεια...?

 

dpd1u1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως αυτος ο σκληρος δισκος δεν κανει για imac?

Γραφει οτι κανει εμενα δεν δεχεται κανενα αρχειο...!

Δεν μπορω να πατησω την διαμεριση καποια βοηθεια...?

 

dpd1u1.jpg

 

πάτα σβήσιμο και καντον format σε journaled ή exfat. ο δίσκος είναι σε ntfs που δεν αναγνωρίζει ο mac

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θελει καποιος να το παραλαβει απο ΠΑΤΡΑ ας μου στειλει pm.

Η ενημερωση που εχω ειναι οτι απο Δευτερα θα ειναι στο public....

 

Τελευταια ενημερωση:

Βρισκεται απο ΣΗΜΕΡΑ και για 5 ημερες στο καταστημα Public στην ΠΑΤΡΑ...οποιος τον χρειαζεται του στελνω αρ.παραγγελιας και παραλαμβανει ΑΜΕΣΑ...

Επεξ/σία από skoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πάτα σβήσιμο και καντον format σε journaled ή exfat. ο δίσκος είναι σε ntfs που δεν αναγνωρίζει ο mac

Απο μονο του ειναι OS X Extended(journaled)

Παταω σβησιμο και βαζω Exfat και μου γραφει η διαδικασια σβησιματος απετυχε(στις λεπτομερειες γραφει το MediaKit αναφερει ανεπαρκη χωρο στην συσκευη για την αιτουμενη λειτουργια

 

τελικα τα καταφερα thxssss!

Επεξ/σία από Dannie
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...