Προς το περιεχόμενο

Dell monitor backlight bleeding??


alekosfed

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Το θέμα είναι ότι τα κινητά αλλά και οι περισσότερες φωτογραφικές μηχανές στο auto κάνουν over exposure που μεγαλώνει πάρα πολύ το πρόβλημα

Αν είναι τόσο έντονο που ενοχλεί ακόμα και σε χαμηλή φωτεινότητα μιλάς με Dell θα σου στειλουν άλλο μόνιτορ το δοκιμάζεις και αν είναι καλύτερο τι κρατάς και τότε στέλνεις το παλιό πίσω, κοίτα μήπως το κατάστημα που την πήρες έχει doa μήπως και την αλλάξεις έτσι, βέβαια; ρακέτα κατάστηματα θεωρούν το Flow σαν "feature" τον ips οπότε δεν το θεωρούν πρόβλημα αν την έχεις πάρει από eshop θα έχεις θέμα γιατί δεν της αναγνωρίζει η Dell λόγο παραεισαγωγης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά στην Dell έχουν καλή εξυπηρέτηση. Κάνε ένα τηλέφωνο στην Dell και πες τους τι παίζει και αν θέλουν φωτογραφία να τους τη στείλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έλεγα να την επιστρέψεις ως καταναλωτικό δικαίωμά σου, εντώς των 14 ημερών που λέει ο νόμος*, απλά γιατί δε σου άρεσε.

Μετά, βάζεις την παραγγελία από την αρχή.

Αν μπλέξεις με "χαλασμένη", "bleeding", κλπ, μπορεί να αργήσεις να βγάλεις άκρη.

H Dell θα σου φέρει ανακατασκευασμένη, που δεν είναι απαραίτητα κακό, αλλά σίγουρα δεν είναι το ίδιο με εντελώς καινούρια.

 

 

*αν η αγορά έγινε online

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάσει Ελληνικού μισθού. Μην ξεχνάς όμως, ότι τα 10.000.000 Έλληνες, δεν είναι το κριτήριο μιας εταιρίας. Όταν υπάρχουν IPS οθόνες με 700-800-1000+ ευρώ, τότε δε μπορεί μια οθόνη των 200€ να θεωρείται ακριβή.

Εγώ, που αλλάζω οθόνη κάθε 3-4 χρόνια, και τα σκάω κανονικά, δεν έχω πέσει ποτέ σε προβληματική. Άλλο το QA των φθηνών, άλλο τον ακριβών, άλλο της Asus και της Dell, άλλο της Eizo και της Lacie.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αλλάζω πολύ συχνά δες όλα τα review στο Λίνκ κάτω. Πάλι θα αλλάξω σε.λιγες.μερες. αλλά αγοράζω από πολύ καλά μαγαζιά μονο όπου τα ανοίγουν μπροστά μου για τυχόν προβλήματα. Πότε σκρουτζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρομαι σε εσένα που είπες "όλα τα IPS έτσι χάλια είναι".

Άλλο τα IPS των 150€, άλλο των 350€, άλλο των 1000€.

 

Πολύ λογικό να θέλει καλή οθόνη με 350€ κι ακριβώς επειδή έδωσε τόσα, θέλει ψάξιμο κι αν έχει πρόβλημα αλλαγή, σε αντίθεση με αυτό που υπονοείς εσύ, ότι και να την αλλάξει μπορεί να πάρει και χειρότερη.

 

Είδαμε κι αυτός που πλήρωναν τα predator και τα σχετικά 1000+ ευρώ και άλλαζαν 3-4 μέχρι να τους κάτσει αποδεκτό panel και αν. Άστο, στο συγκεκριμένο θέμα είτε μιλάμε για monitors είτε για tvs είναι χάλια η κατάσταση.

 

 

Παιδια συγγνωμη για την καθυστερηση και ευχαριστω για το ενδιαφερον. Αυτη ειναι η φωτο με τις ρυθμισεις και τις οδηγιες που μου ειπατε.

 

 
 
Με προβληματιζει επισης το γεγονος οτι κοκκινιζει στα δεξια και ειδικα κατω δεξια...
Δεν πιστευω οτι δικαιολογειται για τετοια οθονη..
Η φωτογραφια το κανει να φαινεται χειροτερο αλλα και παλι..

 

 

Εκτός αυτού βλέπω και ένα φωτεινό πίξελ πάνω και λίγο αριστερά ή είναι ιδέα μου?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδαμε κι αυτός που πλήρωναν τα predator και τα σχετικά 1000+ ευρώ και άλλαζαν 3-4 μέχρι να τους κάτσει αποδεκτό panel και αν. Άστο, στο συγκεκριμένο θέμα είτε μιλάμε για monitors είτε για tvs είναι χάλια η κατάσταση.

Πόσες φορές έχεις αγοράσει Eizo/Lacie...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...