Προς το περιεχόμενο

Γνωμη για acapella


guitarlover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω δεν μίλησα ουτε για επαγγελματισμό ουτε για τίποτα , εγω απλα ποσταρα και ζήτησα γνώμη. Επίσης με την λογική σου ρε φίλε δεν υπάρχει λόγος να υπάρχουν ουτε δάσκαλοι φωνητικής ουτε Τπτ , να γίνονται τραγουδιστές μονο όσοι έχουν εκ φύσεως ταλέντο.

Φιλε παιζεις καποιο οργανο ;

Βασικα τι ακριβως θες να κανεις εξηγησε μου στα ισια.

 

Ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ υπαρχει για να ΑΝΟΙΞΕΙ ενα ταλεντο την φωνη κλπ, εσυ φωνη δεν εχεις απο οσο ακουσα ΕΚΤΟΣ και δεν ξερεις να τραγουδας καθολου.

Σαν να μιλουσες ηταν απλα ελεγες μια ιστορια .

Βγαλε φωνη να ακουσω και ισως αλλαξω γνωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίζω κιθάρα την οποια μαθαίνω μόνος μου και απλα ήθελα να πάρω μια γνώμη τίποτα περίσοτερο τίποτα λιγότερο.

Ε ωραια αφου παιζεις  γραψε ενα τραγουδι κανονικο με μουσικη που να τραγουδας ομως οχι να μιλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη τα κάνεις αυτά ρε Παντελή..   guitarlover?? Βάλε κει ένα pantelover να καταλάβω περί τίνος πρόκειται.. παραλίγο θα σ' έχανα! :cry:

Στα του θέματος τώρα.. έχεις πάει την αντιγραφή Παντελίδη σε άλλο επίπεδο... Πολύ καλός

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον αλλο τραγουδαω σωστα και αλλο τραγουδαω επαγγελματικα,αυτος θελει να το κανει επαγγελμα απο οτι καταλαβα,για χαβαλε μπαινω κ  εγω στο στουντιο οπως ειμαι και βγαζω και cd αμα λαχει.

Αλλα αν θες να λεγεσαι καλλιτεχνης πρεπει πρωτα απο ολα να εχεις αυτι,αν το παιδι ειχε αυτι δεν θα εκανε λαθος στην πρωτη νοτα που πατησε. Τεσπα αν νομιζεις οτι μπορει να βελτιωθει για επαγγελματιας κανεις λαθος .

Θυμησου , Στρατος ,Ζαφειρης ,Βασιλης δεν ειχαν-εχουν ιδεα απο νοτες κ απο τιποτα, απλα ξερουν να πιανουν το σωστο τονο ανεξαρτητα ποιος ειναι αυτος στην παρτιτουρα.

Το ταλεντο ακουγεται αμεσως φιλε και το ξερεις.

 

Μαλλον δεν διαβαζεις καλα αυτα που γραφω. Ξαναλεω, ειπα οτι μπορει να μαθει να τραγουδαει σωστα, δλδ τι σημαινει αυτο? Αυτο σημαινει να τραγουδαει χωρις να κανει παραφωνιες! Τωρα αυτο ομως δεν σημαινει οτι θα τραγουδαει και καλα, καθως αυτο εξαρταται και απο αλλους παραγοντες, πχ χροια, μουσικοτητα, τεχνικες που ξερει κτλ

 

Τωρα στο συγκεκριμενο κομματι εχει αρκετες παραφωνιες. Αν δεν τις ακουει, τοτε εχει θεμα το αυτι του. (απο αποψη μουσικοτητας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον δεν διαβαζεις καλα αυτα που γραφω. Ξαναλεω, ειπα οτι μπορει να μαθει να τραγουδαει σωστα, δλδ τι σημαινει αυτο? Αυτο σημαινει να τραγουδαει χωρις να κανει παραφωνιες! Τωρα αυτο δεν σημαινει οτι θα τραγουδαει και καλα, καθως αυτο εξαρταται και απο αλλους παραγοντες, πχ χροια, μουσικοτητα, τεχνικες που ξερει κτλ

 

Τωρα αν δεν τις ακουει τις παραφωνιες του στο ηχογραφημενο κομματι, τοτε εχει θεμα το αυτι του, απο αποψη μουσικοτητας.

Τα ίδια λέμε, Τεσπα ας γράψει με την κιθάρα κάτι να το ακούσω κ βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...να γίνονται τραγουδιστές μονο όσοι έχουν εκ φύσεως ταλέντο.

 

Μακάρι να ίσχυε αυτό. Τα νεύρα μας θα είχαν γλιτώσει από αμέτρητους κλονισμούς...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να γίνονται τραγουδιστές μονο όσοι έχουν εκ φύσεως ταλέντο.

Αυτο ακριβως. Και για τους μουσικους το ιδιο. Δεν φταινε τα αυτια μας σε τιποτα και γλυτωνουμε απο ανουσιες προβες (σαν μουσικος το βιωνω συχνα στη δουλεια μου και ειναι μεγαλο θεμα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε εισαι και ο πρωτος.

Μην τους δινεις σημασια τους παραπανω.

Πηγαινε κατευθειαν σε ενα σκυ...κεντρο διασκεδασης και ζητα τους 5 χιλιαρικα νυχτοκαματο.

Να μην ξεχνας,οτι κι αν γινεται παντα θα φταιει ο ηχοληπτης,εσυ εισαι ταλενταρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε εισαι και ο πρωτος.

Μην τους δινεις σημασια τους παραπανω.

Πηγαινε κατευθειαν σε ενα σκυ...κεντρο διασκεδασης και ζητα τους 5 χιλιαρικα νυχτοκαματο.

Να μην ξεχνας,οτι κι αν γινεται παντα θα φταιει ο ηχοληπτης,εσυ εισαι ταλενταρα.

χαχα τι ακουν οι ηχοληπτες...στα 15 ειχα δουλεψει και καλα ως βοηθος ( μονο κουβαλημα αντε και κανα κουμπακι να πατουσα !)

Συγκεκριμενα ειχα δουλεψει με Καρα,Μελα,Αντζελα,Βοσκοπουλο. Ολοι μα ολοι ειχαν παραπονα !!!

Για να πουνε ενα τραγουδι μας εβγαζαν την ψυχη, στο τελος τον ηχοληπτη τον κερνουσαν οπως παντα...

Ειναι δυσκολο να βρει ενας αλλος ανθρωπος αυτο που θες αν δεν εχεις τις μουσικες γνωσεις να το εξηγησεις!

 

οσο για το παληκαρι ειπαμε να βγαλει τραγουδι με κιθαρα να τον ακουσουμε παλι, φιλε βαλε και λιγο βαθος οχι ξερο ηχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ένα πρόγραμμα με το όνομα auto-tune . Κάνει θαύματα...

το θεμα ειναι να ακουσουμε κανονικα την φωνη του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...