Προς το περιεχόμενο

Απόψυξη κλιματιστικού


babis_89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

 

μήπως γνωρίζει κάποιος για την αυτόματη απόψυξη του κλιματιστικού? Αν ναι πείτε μου να σας εξηγήσω τι θέλω ακριβώς.

 

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γραφουν οι οδηγίες χρησης σχετικα ,ειναι συνηθες λειτουργία του κλιματιστικου τον χειμώνα .

 

Ξέρεις πιο είναι το θέμα όμως? Οτι είναι κρύο το σπίτι, γιατί π.χ απο της 2 ωρες που ειναι αναμένο λειτουργεί μόνο 10 λεπτά (και πολλά λέω).. τσάμπα ρεύμα και θέρμανση πουθενά. Η οδηγίες χρήσης λένε ότι μπορεί απλά να κάνει απόψυξη διάρκειας 15 λεπτών αλλά όχι 15 + 15 +15 +.....   εκτός αν έχει κάποιο πρόβλημα.. Δεν ξέρω αν γνωρίζει κάποιος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν πότε είναι αγορασμένο το μηχάνημα; Είναι παλαιάς τεχνολογίας; Για τι επίπεδο εξωτερικών θερμοκρασιών μιλάμε;

 

Όσο παλαιότερο το μηχάνημα και όσο χαμηλότερη η εξωτερική θερμοκρασία, τόσο εντείνεται η διακοπή λειτουργίας του μηχανήματος για defrost.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δέν έχει γίνει πρόσφατα συντήρηση θα έλεγα να κοιτάξει και το φρέον.

Είχα ένα Toyotomi σχεδόν μόνιμα σε κατάσταση defrost και όσο λειτουργούσε, δέν απέδιδε ιδιαίτερα.

Εν τέλη υπήρχε διαρροή και με το που διορθώθηκε,απλά δέν ξανάναψε το σχετικό λαμπάκι.Θερμοκρασίες ~ -3 ºC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...