Προς το περιεχόμενο

χαλια ping (wind)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ είμαι στον ΟΤΕ δεν έχω Wind - Tellas ΕΥΤΥΧΩΣ την σούταρα κι ησύχασα αλλά προσωπικά πιστεύω ότι η Wind είναι σαν να έχεις τρύπια παπούτσια που ενώ μπορείς να περπατάς δεν μπορείς να τρέχεις.Κι όλο τα μπαλώνεις κι όλο τα επισκευάζεις κι ενώ σου έταξαν δωρεάν Router και στο έδωσαν πρέπει να αγοράσεις άλλο πιο καλό κ.ο.κ .....και τα τηλέφωνα κι η ζωή συνεχίζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτσε ρε φίλε για να καταλάβω... έτσι όπως τα λες δεν έχεις υψηλό Ping γενικά αλλά στον server που παίζεις και ειναι Γερμανία σωστά; 

Αν ναι τότε απλά ατύχησες δεν ειναι απαραίτητα πρόβλημα της wind αυτό και που στείλανε τεχνικό πολλά κάνανε. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω σε όλα τα games ..απο gta v,pcars ,Automobilista,assetto corsa..εχθές το βραδυ ειχα σταθερό πινγκ για κανένα δυωρο απο 69-97,ανάλογα..σημερα τιποτα 600αρια!!


Απλα επειδη παιζω assetto διαρκώς ,χρησιμοποιώ τον συγκεκριμενο σέρβερ..
Στις μετρήσεις cmd με tracert το πρωτο hop που λογικα ειναι ο δικός μου σέρβερ φεύγει το σημα με 1ms..
Στο δευτερο hop ανεβενει.
Το εχω δει μεχρι και 1700ms(οταν βαράει κόκκινα)επησεις βρηκα οτι ειναι στο Κολωνάκι:tellas,τουλαχιστον αυτο μου βγαζει η ip που γκουγκλάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς δώσε μας την ip του σέρβερ να δοκιμάσουμε και εμείς. Λογικά έχει μπουκωσει το dslam της wind γι αυτό βλέπεις τέτοια ping στο 2ο hop.Επίσης αν και η wind δεν φημίζεται ούτε για το ping της ούτε για το bandwidth με το εξωτερικό δεν είναι καθόλου απίθανο να οφείλεται στο συγκεκριμένο σέρβερ αν όντως μία είναι ανεβασμένο μία όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

176.9.76.200

Δε φταιει ο σέρβερ..παιζω με ατομα απο Ελλάδα και αθηνα.

Εννοω οτι σε εκείνους ειναι μια χαρα η σύνδεση..

Ναι πέζεις με άτομα από αθήνα και μπλα μπλα αλλά πέζετε σε εναν σερβερ στο εξωτερικό επίσης μην συγκρίνεις την συνδεση σου με τον διπλα.Εσύ μπορεί να έχεις την σουπερ τελεια και ο διπλα στην ιδια πολυκατικοια οχι γτ πχ ειναι γκασμας και εχει βαλει το φιλτρα αναποδα ή δεν εχει βάλει παντού πχ συναγερμους/φαξ και μπλα μπλα.Η wind οντως δεν θυμιζετε και πολύ για gaiming ιδικά άμα εισαι και κεντρο αθηνα που όλα τα Κεντρα δυκτιού πέζουν πολυ πάνω από τα όρια τους.Το συμβολαιο που έχεις υπογραψει ποσο διαρκει ακόμα.Επίσης δοκιήμασε με άλλο μοντεμ έστω και ένα του 20αρικου ειναι πολύ καλύτερο από αυτό το έκτρωμα το ΖΤΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ping statistics for 176.9.76.200:

    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

    Minimum = 49ms, Maximum = 49ms, Average = 49ms



Tracing route to server.jens-lindemann.de [176.9.76.200]

over a maximum of 30 hops:

 

  1    <1 ms    <1 ms     1 ms  speedport-entry-2i.ote.gr [192.168.1.1]

  2     6 ms     5 ms     5 ms  80.106.108.118

  3     6 ms     5 ms     5 ms  79.128.241.33

  4     6 ms     5 ms     6 ms  62.75.3.157

  5    46 ms     *        *     62.75.6.34

  6    45 ms    45 ms    45 ms  decix2-gw.hetzner.de [80.81.193.164]

  7    50 ms    50 ms    49 ms  core22.hetzner.de [213.239.245.17]

  8    49 ms    49 ms    51 ms  ex9k2.rz15.hetzner.de [213.239.229.86]

  9    50 ms    49 ms    49 ms  server.jens-lindemann.de [176.9.76.200]

 

Trace complete. 



 

 Με ενα απ τα εκτρωματα ΖΤΕ (οτε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δοκιμάσει τα παντα παιδια..και το εννοω..πριν μια ωρα έπαιζα για δυο ωρες ώσπου το έκλεισα με 80ms μια χαρα δηλ.
Εχθες το βραδυ 12-3 τα ξημερωματα ειχε παρει φωτιά το πινγκ..απο 200 μεχρι 900!!
Ναι τεχνικός ηρθε -έλεγξε ολα φυσιολογικά..


tp link το ρουτερ το δευτερο που εκανα δοκιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιθανοτερο είναι είτε να μπουκώνει ο σερβερ που παίζεις είτε το κέντρο dslam που σε εξυπηρετεί να είναι πιταρισμένο κάποες συγγεκρημένς ώρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο είπα και πιο πριν εγω ειμαι σε αλλη περιοχη απο εσενα εξυπηρετουμε απο αλλο κεντρο και οχι απο το ιδιο πέζουν πολλά ρόλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...