Προς το περιεχόμενο
teodoulke

youtube καναλι καποιος για ''συναιτερος'' ?

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ανοιξει ενα θεμα σχετικα με το πως μπορεις να βγαλεις λεφτα απο το ιντερνετ μεσω βιντεο και ανεφερα σε ενα σχολιο μου πως ψαχνω καποιον συναιτερο για ενα καναλι μου στο youtube σχετικα με βιντεο παιχνιδια για android και Iphone.  Οποιος θελει ας ριξει μια ματια αν δεν βαριεται να διαβασει το θεμα μου http://www.insomnia.gr/topic/630805-%CE%BA%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CF%82-%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BF%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CE%B2%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%BF-%CE%B2%CE%B9%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BF-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%B9/

Λοιπον ειχα ενα καναλι το οποιο ξεκινησα περυσι για παιχνιδια android και iphones. Ανεβαζα την ημερα περιπου 5-10 παιχνιδια (τα κατεβαζα στο κινητο, επαιζα και τα ανεβαζα στο καναλι μου) αλλα το παρατησα μετα απο 3-4 μηνες. Απο εκει που ειχα 200συνδρομητες τον σεπτεμβριο τωρα εχω φτασει να εχω 600περιπου και το καναλι ανεβαινει σχετικα γρηγορα πλεον. Εχω και συμβολαιο με την BBTV (social blade) απο 0,10-5ε καθε χιλια Views αναλογα την κινηση στο βιντεο, τα σχολια κτλ. Οποιος ενδιαφερεται να παιζει παιχνιδια και να βρουμε εναν τροπο ωστε να παιρνει το κερδος του απο τα παιχνιδια που ανεβαζει στο καναλι μ ας μου στειλει inbox η να αφησει καποιο σχολιο εδω κατω. Επειδη ακομα ειναι μικρο το καναλι μην νομιζετε οτι θα βγαζουμε και μυρια η χιλιαδες! 1ε σε καθε βιντεο να βγαζουμε ειναι ο σκοπος μου για αρχη και στην πορεια ανεβαζουμε τους στοχους μας! φυσικα θελω να κανω και καποια βιντεο οπως Top10 games 2016 τα οποιοα μπορω να τα κανω και μονος αλλα οχι με το σουπερ ντουπερ edit, ηδη εχω καποια τετοια βιντεο. Οποιος θελει να τα πουμε αναλυτικα ας μην διστασει!

Το καναλι μου https://www.youtube.com/channel/UCkdaA0AutHdz-feX7QSb0GQ και εδω μπορειτε να δειτε πως το καναλι εχει μονο αυξηση αυτη την στιγμη https://socialblade.com/youtube/c/tdgamingandroidios . Οι αριθμοι ειναι πανω-κατω στα εσοδα.

Να τονισω πως ουτε ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΛΕΨΩ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΣΩ ΦΒ ΚΑΙ ΜΕΣΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΚΑΙ ΟΠΩς ΘΕΛΕΤΕ! 

• Like 1

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για ποιον λόγο να κανεις συνεταίρο την social blade και να μην δουλεύεις για full κέρδος file?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

και για ποιον λόγο να κανεις συνεταίρο την social blade και να μην δουλεύεις για full κέρδος file?

Γιατι νομιζω πως ειναι καλυτερα να εχεις συναιτερο ασε που σε ''πρωοθουν'' κατα καποιο τροπο

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Γιατι νομιζω πως ειναι καλυτερα να εχεις συναιτερο ασε που σε ''πρωοθουν'' κατα καποιο τροπο

με πιο τρόπο σε προωθούν>? ενδιαφέρομαι γιατί έχω και εγώ κανάλι

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Σε τι σε προωθούν; Σου ανεβάζουν επισκεψιμότητα; Σου φέρνουν διαφημίσεις;

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
επίσης τα έσοδα από Adsense τα παίρνεις εσύ ? η το socialblade? 

και εάν θες να διακόψεις? γίνετε?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

με πιο τρόπο σε προωθούν>? ενδιαφέρομαι γιατί έχω και εγώ κανάλι

Σε τι σε προωθούν; Σου ανεβάζουν επισκεψιμότητα; Σου φέρνουν διαφημίσεις;

επίσης τα έσοδα από Adsense τα παίρνεις εσύ ? η το socialblade? 

και εάν θες να διακόψεις? γίνετε?

Σε προωθουν στο σαιτ τους, στις διαφημισεις τους κτλ. Πχ αν μπεις στο socialblade.com θα δειτε πως εχει καπου αριστερα μια διαφημιση με τα καναλια που ειναι συνδεμενα με αυτους. Αυτο ειναι μαι μικρη διαφημιση ισως. Φυσικα και προσπαθουν να σε διαφημισουν γιατι και αυτοι κερδος θα βγαλουν απο εσενα, δεν θα τους συμφερε να μην βγαλεις κερδος. Βαζουν διαφημισεις στα βιντεο σου και εχεις πιο πολλες επιλογες. Πχ σε ενα βιντεο πανω απο 15λεπτα μπορεις να βαλεις οσες διαφημισεις θελεις. Στο αλλο καναλι που δεν εχω συνεργατη δεν μπορω να το κανω αυτο. Τα κερδη απο το Adsense τα παιρνει ο συνεργατης σου. Καποιοι εχουν ελευθερο συμβολαιο δλδ το διακοπτεις οποτε θελεις και καποιοι εχουν ορους. Πχ το δικο μου ειναι για εναν χρονο. Σε κανα 2μηνο περιπου νομιζω πως ληγει. Εχθες ειχα προταση απο την Freedom! σε αυτη ηθελα να εκανα απο την αρχη αλλα δεν τηρουσα τις προυποθεσεις τους και τωρα με εκαναν προταση (για το gaming καναλι λεω) .Moliς περασει το συμβολαιο μου θα παω στην Freedom! λογικα. Νομιζω πως για αρχη το καλυτερο ειναι να εχεις καποιον συνεργατη (ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ) .

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
προτιμώ μονος εγώ πάντα.

όλα τα θέλω και φάμε τα θέλω εγώ.

εάν κάνω κάτι μεγάλο πάντως θα χρειαστώ συνεργάτη αλλα όλα στο όνομα μου πάντα.

επίσης πως γραφεις τα games από κινητό? μου αρέσει

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

προτιμώ μονος εγώ πάντα.

όλα τα θέλω και φάμε τα θέλω εγώ.

εάν κάνω κάτι μεγάλο πάντως θα χρειαστώ συνεργάτη αλλα όλα στο όνομα μου πάντα.

επίσης πως γραφεις τα games από κινητό? μου αρέσει

Υπαρχουν πολλες εφαρμογες για το ανδροιντ μπορεις να ψαξεις :)

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
OK ξέρεις πολλά εσύ

χαίρομαι πολύ που το ακούω ότι το ψάχνεις

συνέχισε την δουλειά με τα android

πετυχημένο είναι

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

OK ξέρεις πολλά εσύ

χαίρομαι πολύ που το ακούω ότι το ψάχνεις

συνέχισε την δουλειά με τα android

πετυχημένο είναι

Eυχαριστω. Εγω αυτην χρησιμοποιω παντως https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hecorat.screenrecorder.free&hl=el

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.