Προς το περιεχόμενο

Οι περισσότεροι χρήστες Firefox τρέχουν Windows 7 σε ξεπερασμένα PCs


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για αυτούς που λένε "τρέχω linux" και σας "κατουράω" ελπίζω να ξέρουν το όνομα της διανομής που τρέχουν και το version του kernel τους γιατί μας τα έχουν κάνει τούμπανα. Η ειρωνεία είναι ότι οι περισσότεροι απο αυτούς είδαν 500 video στο youtube για να bootάρουν τα ubuntu και άλλα 500 για να μάθουν τον KDE ή τον Gnome έχοντας πάρει master στο copy/paste στον bash. Τρέξτε κανένα slackware ή κανένα debian χωρίς xserver να μάθετε λιγάκι το Linux που τόσο αγαπάτε και αφήστε τις μόστρες.

 

Μα αυτή είναι και η μαγεία του linux και των διάφορων διανομών του. Έχω βάλει στο λάπτοπ (φοράει ένα αστείο chip Ν3450 της intel) της μάνας μου (πιο άσχετος χρήστης απλά δε γίνεται ) zorin 9 που στη πραγματικότητα είναι «πατενταρισμένα» ubuntu 12.04 και για τις 3-4 δουλειές που θέλει να κάνει, το χει καταβολευτεί. Όλα ανοίγουν και κλείνουν αστραπιαία. Δε χρειάζεται να είσαι για όλες τις διανομές o Torvalds για να τα δουλέψεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Για αυτούς που λένε "τρέχω linux" και σας "κατουράω" ελπίζω να ξέρουν το όνομα της διανομής που τρέχουν και το version του kernel τους γιατί μας τα έχουν κάνει τούμπανα. Η ειρωνεία είναι ότι οι περισσότεροι απο αυτούς είδαν 500 video στο youtube για να bootάρουν τα ubuntu και άλλα 500 για να μάθουν τον KDE ή τον Gnome έχοντας πάρει master στο copy/paste στον bash. Τρέξτε κανένα slackware ή κανένα debian χωρίς xserver να μάθετε λιγάκι το Linux που τόσο αγαπάτε και αφήστε τις μόστρες.

 

Μα αυτή είναι και η μαγεία του linux και των διάφορων διανομών του. Έχω βάλει στο λάπτοπ (φοράει ένα αστείο chip Ν3450 της intel) της μάνας μου (πιο άσχετος χρήστης απλά δε γίνεται ) zorin 9 που στη πραγματικότητα είναι «πατενταρισμένα» ubuntu 12.04 και για τις 3-4 δουλειές που θέλει να κάνει, το χει καταβολευτεί. Όλα ανοίγουν και κλείνουν αστραπιαία. Δε χρειάζεται να είσαι για όλες τις διανομές o Torvalds για να τα δουλέψεις.

 

 

απο όσο ξέρω το Linux έχει το πλεονέκτημα ότι πειράζεις ότι θες εύκολα μέσα σε σχέση με τα windows,και φυσικά είναι τσάμπα και βρίσκεις πολύ πράμα τσάμπα χωρίς πειρατεία.

αλλά ξέρω ότι θέλει αρκετό ψάξιμο για να το εκμεταλευτείς όπως πρέπει,προσωπικά δεν παω σε linux λόγω του ότι όλα μου τα προγράμματα είναι σε windows και δεν μπορώ να κάτσω να μάθω εκ νέου ένα λειτουργικό και την φιλοσοφία του,αλλά δεν είναι ούτε καλύτερο ούτε χειρότερο απο τα windows,είναι για άλλη χρήση όπως και το osx. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για αυτούς που λένε "τρέχω linux" και σας "κατουράω" ελπίζω να ξέρουν το όνομα της διανομής που τρέχουν και το version του kernel τους γιατί μας τα έχουν κάνει τούμπανα. Η ειρωνεία είναι ότι οι περισσότεροι απο αυτούς είδαν 500 video στο youtube για να bootάρουν τα ubuntu και άλλα 500 για να μάθουν τον KDE ή τον Gnome έχοντας πάρει master στο copy/paste στον bash. Τρέξτε κανένα slackware ή κανένα debian χωρίς xserver να μάθετε λιγάκι το Linux που τόσο αγαπάτε και αφήστε τις μόστρες.

 

Μα αυτή είναι και η μαγεία του linux και των διάφορων διανομών του. Έχω βάλει στο λάπτοπ (φοράει ένα αστείο chip Ν3450 της intel) της μάνας μου (πιο άσχετος χρήστης απλά δε γίνεται ) zorin 9 που στη πραγματικότητα είναι «πατενταρισμένα» ubuntu 12.04 και για τις 3-4 δουλειές που θέλει να κάνει, το χει καταβολευτεί. Όλα ανοίγουν και κλείνουν αστραπιαία. Δε χρειάζεται να είσαι για όλες τις διανομές o Torvalds για να τα δουλέψεις.

 

 

Δεν αμφέβαλα ποτέ, αλλά δεν μας "κατουράς" :D και φυσικά δεν είσαι σε god mode on όπως αρκετοί wanna be mr robot πιστεύουν, σε καμία περίπτωση δεν είπα ότι δεν είναι άξια λειτουργικά, ο στόχος του post μου ήταν να χαρακτηρίσει την ομάδα χρηστών του linux που το τρέχουν απλά γιατί κάποιος τους είπε ότι είναι super duper και μας ζαλίζουν δίχως να γνωρίζουν σε τι υπερτερεί ένα linux based os. Δεν υπάρχει super os, το καθένα έχει τα προβλήματα του και κανένα μα κανένα OS δεν είναι ασφαλές, απλός τα linux based λόγο open source δέχονται τόση παραμετροποίηση που μπορείς να τα κάνεις ότι θέλεις αρκεί να έχεις κάψει μερικές δεκαετίες γράφοντας C.

Παλιότερα είχα τον χρόνο να ασχολούμαι, πλέον ακόμα και στο hackintosh μου διάλεξα τα κομμάτια να είναι full συμβατά και έγραψα τα περισσότερα patch στο dsdt και on the fly στον clover για να μην πατσάρω σε κάθε update γιατί βαριέμαι.

 

(Το Ν3450 δεν είναι αστείο chip, μια χαρά κάνει την δουλειά του, μαζί με ένα ssd τρέχει αξιοπρεπώς κάθε έκδοση windows)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο όσο ξέρω το Linux έχει το πλεονέκτημα ότι πειράζεις ότι θες εύκολα μέσα σε σχέση με τα windows,και φυσικά είναι τσάμπα και βρίσκεις πολύ πράμα τσάμπα χωρίς πειρατεία.

αλλά ξέρω ότι θέλει αρκετό ψάξιμο για να το εκμεταλευτείς όπως πρέπει,προσωπικά δεν παω σε linux λόγω του ότι όλα μου τα προγράμματα είναι σε windows και δεν μπορώ να κάτσω να μάθω εκ νέου ένα λειτουργικό και την φιλοσοφία του,αλλά δεν είναι ούτε καλύτερο ούτε χειρότερο απο τα windows,είναι για άλλη χρήση όπως και το osx. 

 

Δεν αμφέβαλα ποτέ, αλλά δεν μας "κατουράς" :D και φυσικά δεν είσαι σε god mode on όπως αρκετοί wanna be mr robot πιστεύουν, σε καμία περίπτωση δεν είπα ότι δεν είναι άξια λειτουργικά, ο στόχος του post μου ήταν να χαρακτηρίσει την ομάδα χρηστών του linux που το τρέχουν απλά γιατί κάποιος τους είπε ότι είναι super duper και μας ζαλίζουν δίχως να γνωρίζουν σε τι υπερτερεί ένα linux based os. Δεν υπάρχει super os, το καθένα έχει τα προβλήματα του και κανένα μα κανένα OS δεν είναι ασφαλές, απλός τα linux based λόγο open source δέχονται τόση παραμετροποίηση που μπορείς να τα κάνεις ότι θέλεις αρκεί να έχεις κάψει μερικές δεκαετίες γράφοντας C.

Παλιότερα είχα τον χρόνο να ασχολούμαι, πλέον ακόμα και στο hackintosh μου διάλεξα τα κομμάτια να είναι full συμβατά και έγραψα τα περισσότερα patch στο dsdt και on the fly στον clover για να μην πατσάρω σε κάθε update γιατί βαριέμαι.

 

(Το Ν3450 δεν είναι αστείο chip, μια χαρά κάνει την δουλειά του, μαζί με ένα ssd τρέχει αξιοπρεπώς κάθε έκδοση windows)

Συμφωνώ σ αυτά που λέτε (εκτός από το Ν3450 - «αδερφέ» ούτε LOL δε παίζει, αλλά οκ προορίζεται για να κάνει τα απολύτως βασικά, δεδομένης και της κατανάλωσης και του TDP) απλά εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι για το μέσο χρήστη που θέλει το pc για 2-3 δουλειές ΙΣΩΣ να είναι καλύτερη λύση μια τέτοια δωρεάν (για νόμιμα windows θες ένα 100άρικο) διανομούλα τύπου zorin ή elementary από τα windows και το MAC OSX που τρέχει και η πλειοψηφία των creative και heavy duty commercial προγραμμάτων και των games. Kι εγώ με το linux είμαι άσχετος αλλά σιγά σιγά λέω να ασχοληθώ. Κατέβασα κι ένα βιβλιαράκι (linux bible) και θα το ξεκινήσω όπου να ναι.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ σ αυτά που λέτε (εκτός από το Ν3450 - «αδερφέ» ούτε LOL δε παίζει, αλλά οκ προορίζεται για να κάνει τα απολύτως βασικά, δεδομένης και της κατανάλωσης και του TDP) απλά εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι για το μέσο χρήστη που θέλει το pc για 2-3 δουλειές ΙΣΩΣ να είναι καλύτερη λύση μια τέτοια δωρεάν (για νόμιμα windows θες ένα 100άρικο) διανομούλα τύπου zorin ή elementary από τα windows και το MAC OSX που τρέχει και η πλειοψηφία των creative και heavy duty commercial προγραμμάτων και των games. Kι εγώ με το linux είμαι άσχετος αλλά σιγά σιγά λέω να ασχοληθώ. Κατέβασα κι ένα βιβλιαράκι (linux bible) και θα το ξεκινήσω όπου να ναι.  

το θέμα είναι πως τρώει πόλεμο για μένα απο τα windows,βλέπεις πόσα no os laptops που θα μπορούσαν κάλλιστα να έχουν μια διανομη linux μέσα θα ήταν μια πολύ καλή προώθηση για το linux στον μέσο χρήστη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιω Windows 10 pro από το Πάσχα που μας πέρασε. Την δουλειά τους την κάνουν αλλά η εμπειρία μου έως τώρα με έχει πείσει πως μόνο το καλύτερο λειτουργικό δεν είναι, μάλλον το πιο bugικο και απογοητευτικό.

- Τελείωσε το 2016 και ακόμα δεν δουλεύει το sleep Mode, μολις μπεις δεν μπορείς να ξαναβγεις και πρέπει να κάνεις restart

-Για να κάνω ένα δεύτερο user στο pc ΜΟΥ πρέπει να το συνδέσω με ms account (το οποίο απλώς αποφάσισε να σταματήσει να δουλεύει μετά από μερικες εβδομαδες), ο μόνος τρόπος για να κάνεις ένα απλό user χωρίς sign in και τέτοια είναι να το παίξεις hackerman με commands

-Πρέπει να κάνω copy paste όλα τα link επειδή δεν μπορώ να βάλω default browser, όποιον και να επιλέξω η επιλογή μου δεν καταχωρείται καν

-Peasant-box bloatware που κάνει το pc μου να τρέχει με framerates xb1, πάλι πρέπει να γίνω hackerman για να το βγάλω, πειράζοντας το registry και γράφοντας εντολές. Για να βγάλω κάτι που δεν έχει καμία σχέση με το pc μου, αφορά ένα ΑΛΛΟ προϊόν και ΔΕΝ ΤΟ ΖΉΤΗΣΑ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ

-Το store με πετούσε έξω κατευθείαν τους πρώτους 6 μήνες, τώρα κάπως έφτιαξε

-Always on Antivirus που επιβαρύνει τον cpu, ΠΑΛΙ πρέπει να το παίξω Mr robot για να το κλεισω

-Έχει περάσει πάνω από μίσος χρόνος, ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω που βρίσκονται οι ρυθμίσεις, τα έχουν μπλέξει τελείως, αμφιβάλλω αν ακόμα και αυτοί ξερουν

-Οι μισές κάρτες δικτύου είναι προβληματικες στα 10αρια

-Ένα σωρό ακόμα μικρά προβλήματα και ελλείψεις που κάνουν την ζωή μου δύσκολη

 

Αυτήν ήταν η "επαγγελματική" έκδοση του "καλυτερου" λειτουργικού, το οποίο κυκλοφορεί εδώ και πάνω από ένα χρόνο.

Οπότε δεν είναι το καλύτερο λειτουργικό, σκατα είναι, απλώς δεν υπάρχουν και πολλές εναλλακτικές. Από το να τα σκάω στην ms για να παίρνουν τα δεδομένα μου, να κάνουν ότι θέλουν το pc μου και να καταλήγω να κάνω την μισή δουλειά μόνος μου καλύτερα Linux, εκεί τουλάχιστον ισχύει μόνο το τελευταίο. Άμα τα games μου παίζαν σε Ubuntu ούτε σε virtual machine δεν το έβαζα το "καλύτερο λειτουργικό".

Και αυτό το λέει κάποιος που χρησιμοποιεί τα 10αρια πάνω από μισό χρόνο, για να μην βλέπετε εσείς τα προβλήματα ή τυφλοί είστε ή εμένα μου έτυχε ελαττωματικό κομμάτι

 

Αναφέρεις κάποια προβλήματα που διορθώνονται σε δευτερόλεπτα, και αυτό που περνει τα δεδομενα είναι αστείο για τοτην 2016...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτούς που λένε "τρέχω linux" και σας "κατουράω" ελπίζω να ξέρουν το όνομα της διανομής που τρέχουν και το version του kernel τους γιατί μας τα έχουν κάνει τούμπανα. Η ειρωνεία είναι ότι οι περισσότεροι απο αυτούς είδαν 500 video στο youtube για να bootάρουν τα ubuntu και άλλα 500 για να μάθουν τον KDE ή τον Gnome έχοντας πάρει master στο copy/paste στον bash. Τρέξτε κανένα slackware ή κανένα debian χωρίς xserver να μάθετε λιγάκι το Linux που τόσο αγαπάτε και αφήστε τις μόστρες.

 

Θεωρώ ότι τα μπερδεύεις λιγάκι, μιλάς για desktop OS όπως Windows και OSX και μετά για το Linux λες για slackware,debian χωρίς xserver και εντολές στο bash για να μάθεις πραγματικά τι εστί Linux.

 

Και ποιος είπε ότι ο απλός χρήστης χρειάζεται να ξέρει; Βασικά γιατί να ξέρει;

 

Υπάρχουν desktop oriented διανομές που δεν χρειάζονται τπτ απ΄όλα αυτά. Ένας χρήστης Mint,Ubuntu αμφιβάλω αν πρέπει να "μάθει" κάτι ΄περισσότερο παρά μόνο να εξοικειωθεί με το νέο περιβάλλον, όπως θα συνέβαινε σε οποιαδήποτε μετάβαση από ένα OS σε ένα άλλο.

 

Για το θέμα:

Θεωρώ τον FF τον browser που σέβεται περισσότερο τον πελάτη (δλδ εμένα) σε θέματα ιδιωτικότητας και όχι μόνο άρα αυτόν χρησιμοποιώ σε όλα μου τα λειτουργικά (Windows 7, Windows 8.1 , OSX , Ubuntu)

Είναι πιο αργός από τον Chrome αλλά τα θετικά του είναι περισσότερα, οπότε δεν με ενδιαφέρει αν φορτώσει 3 ms πιο αργά η σελίδα.

 

Επίσης θεωρώ ότι τα Windows 10 δεν με σέβονται καθόλου σαν πελάτη σε θέματα ιδιωτικότητας αλλά και κυριαρχίας στο δικό μου PC (δεν μπορεί να μου αλλάζει ότι ρύθμιση και παραμετροποίηση έχω κάνει σχεδόν σε κάθε update), ούτε θα κάτσω να παλεύω με το λειτουργικό.

 

To MacBoook μου είναι dual boot με 10αρια και Chrome, για αλλαγή,για το licence και για να τα δοκιμάσω, δε boοt-αρω και ποτέ εκεί :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα windows 10 για μενα ειναι ενα λειτουργικο spyware ,οχι share τα wifi ,oχι collection of data,bloatware και τα συναφη και στο καπακι να μου φορτωνει ενα update και να πεταει errror γιατι το κανα debloat

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα το τελευταιο Update τα 10 ειναι ενα trojan μονα τους...δειτε τι γινεται με τα data analysis που στελνουν ανελλιπώς.... θελεις 5 ωρες και διαφορα εργαλειακια για να τα στρωσεις και μετα δεν παιζει ουτε skype...

 

Τα πεταξα και εβαλα τα 7 pro...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,καλύτερα να βάλω Windows 10 και Chrome...χαχαχαχαχα

Δεν χάζεψα ακόμα γατοπροβατάκια...

 

Windows 10 και Chrome έχω, μετά από πολλά χρόνια Windows 7 (όταν όλοι τα είχαν αλλάξει για τα 8αρια) και Firefox. Το Mozilla αναγκάστηκα να το αλλάξω γιατί στις τελευταίες εκδόσεις κολλούσε και κράσαρε συνέχεια ο flash player, με τον Chrome έχω βρει την υγειά μου. Όσο για τα 10αρια, ως φανατικός οπαδός των 7, τα θεωρώ σχεδόν τέλεια και με πολλά ελαττώματα των 7 διορθωμένα. Tα έχω πάνω απο χρόνο και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα, ενώ είναι σχεδόν εξίσου διαχειρίσιμα με τα 7. (ενημερωτικά, τα 8 δεν είχαν κάτσει ούτε 3 ώρες στο pc μου, βγήκαν με τη μια)

 

Μετα το τελευταιο Update τα 10 ειναι ενα trojan μονα τους...δειτε τι γινεται με τα data analysis που στελνουν ανελλιπώς.... θελεις 5 ωρες και διαφορα εργαλειακια για να τα στρωσεις και μετα δεν παιζει ουτε skype...

 

Τα πεταξα και εβαλα τα 7 pro...

 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά το νέο. Ας έμπαιναν σε μία αλυσίδα καταστημάτων τεχνολογίας να έβλεπαν τι πουλάνε. Εδώ και δέκα χρόνια διπυρηνα λάπτοπ με 4 γιγα Ραμ και 1366x768 στην κατηγορια 400-700 ευρώ.

 

Έχω ένα λάπτοπ του 2009, διπυρηνο, 4 γιγα Ραμ, 1366x768 και ssd και δουλευει μια χαρά με windows 10. Γιατι να παρω καινούργιο; Για να δώσω κανένα 500ρικο και να πάρω το ίδιο με λίγο καλύτερο επεξεργαστή;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όχι τίποτα άλλο μετά κράζανε μερικοί το flash player λες και ήταν τόσο βαρύ που θα ζόριζε ακόμη κι έναν Core i5 ενώ έπαιζε μια χαρά στους Pentium

 

Μην γινομαστε υπερβολικοι. Το Flash ηταν το μεγαλυτερο καρκινωμα* που εχει περασει ποτε απο τους προσωπικους υπολογιστες. Εδω και ενα χρονο πλεον δεν κανω καθολου εγκατασταση Flash. Οποια σελιδα χρησιμοποιει ακομη Flash απλα δεν την βλεπω και δεν με νοιαζει καθολου.

 

*καρκινωμα, οσον αφορα τα κενα ασφαλειας που υπηρχαν, για τις συνεχομενες αναβαθμισεις και τα κολληματα που προκαλουσε στον broswer.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα στην σημερινή εποχή δεν είναι η επιλογή και η χρήση του λειτουργικού ή της εφαρμογης πλοήγησης στο διαδίκτυο αλλά οι ανάγκες των εταιριών. Μια χαρά έκαναν οι απλοί χρήστες που τόσα χρόνια χρησιμοποιούσαν win XP, win 7 και τις παλαιότερες εκδόσεις της αλεπούς. Το πρόβλημα ξεκίνησε απο τις ανάγκες παρακολούθησης του διαδικτύου και της μείωσης των ελευθεριών των χρηστών είτε ως χρήστες κινητών τηλεφώνων είτε ως χρήστες pc. Για να συνδεθείς πρέπει να τρέχεις την τελευταία ενημερωμένη έκδοση πλοηγού καθώς και λειτουργικό που να είναι ενημερωμένο (θυμίζω την παύση υποστήριξης σε xp και seven από την microsoft). Όλοι θα μπορούσαν να κάνουν γρηγορότερα την δουλειά τους με win7 και 4 πύρηνα pc όμως θα έχαναν όλες οι εταιρίες του χώρου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιω Windows 10 pro από το Πάσχα που μας πέρασε. Την δουλειά τους την κάνουν αλλά η εμπειρία μου έως τώρα με έχει πείσει πως μόνο το καλύτερο λειτουργικό δεν είναι, μάλλον το πιο bugικο και απογοητευτικό. - Τελείωσε το 2016 και ακόμα δεν δουλεύει το sleep Mode, μολις μπεις δεν μπορείς να ξαναβγεις και πρέπει να κάνεις restart -Για να κάνω ένα δεύτερο user στο pc ΜΟΥ πρέπει να το συνδέσω με ms account (το οποίο απλώς αποφάσισε να σταματήσει να δουλεύει μετά από μερικες εβδομαδες), ο μόνος τρόπος για να κάνεις ένα απλό user χωρίς sign in και τέτοια είναι να το παίξεις hackerman με commands -Πρέπει να κάνω copy paste όλα τα link επειδή δεν μπορώ να βάλω default browser, όποιον και να επιλέξω η επιλογή μου δεν καταχωρείται καν -Peasant-box bloatware που κάνει το pc μου να τρέχει με framerates xb1, πάλι πρέπει να γίνω hackerman για να το βγάλω, πειράζοντας το registry και γράφοντας εντολές. Για να βγάλω κάτι που δεν έχει καμία σχέση με το pc μου, αφορά ένα ΑΛΛΟ προϊόν και ΔΕΝ ΤΟ ΖΉΤΗΣΑ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ -Το store με πετούσε έξω κατευθείαν τους πρώτους 6 μήνες, τώρα κάπως έφτιαξε -Always on Antivirus που επιβαρύνει τον cpu, ΠΑΛΙ πρέπει να το παίξω Mr robot για να το κλεισω -Έχει περάσει πάνω από μίσος χρόνος, ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω που βρίσκονται οι ρυθμίσεις, τα έχουν μπλέξει τελείως, αμφιβάλλω αν ακόμα και αυτοί ξερουν -Οι μισές κάρτες δικτύου είναι προβληματικες στα 10αρια -Ένα σωρό ακόμα μικρά προβλήματα και ελλείψεις που κάνουν την ζωή μου δύσκολη Αυτήν ήταν η "επαγγελματική" έκδοση του "καλυτερου" λειτουργικού, το οποίο κυκλοφορεί εδώ και πάνω από ένα χρόνο. Οπότε δεν είναι το καλύτερο λειτουργικό, σκατα είναι, απλώς δεν υπάρχουν και πολλές εναλλακτικές. Από το να τα σκάω στην ms για να παίρνουν τα δεδομένα μου, να κάνουν ότι θέλουν το pc μου και να καταλήγω να κάνω την μισή δουλειά μόνος μου καλύτερα Linux, εκεί τουλάχιστον ισχύει μόνο το τελευταίο. Άμα τα games μου παίζαν σε Ubuntu ούτε σε virtual machine δεν το έβαζα το "καλύτερο λειτουργικό". Και αυτό το λέει κάποιος που χρησιμοποιεί τα 10αρια πάνω από μισό χρόνο, για να μην βλέπετε εσείς τα προβλήματα ή τυφλοί είστε ή εμένα μου έτυχε ελαττωματικό κομμάτι

ολα αυτα πους γραφεις δε τα εχω δει .....φιλε συγνωμη αλλα εχεις λιγες γνωσεις γιατι ολα αυτα που γραφεις δεν ισχυουν....ο browser αλαζει εγω εχω τον crhome..για default..η συνδεση που λενε οτι κλεβει η μαλακη  ειναι ενα κλικ...το sleep mode σε 4 πσ 1 σταθερο κ 1 ταμλπετ κ 2λαπτοπ  παιζει καμπανα δε μπορει να ειμαι εγω τοσο τυχερος...μπαiνεις χωρις λογαριασμο στα win10 me 2 τροπους ..ειτε τον παλιο οπως στα xp vista 7 ειτε με λογαριασμο αλλα με χωρις passward ....εμενα 7 κ 10 μου ειναι τα ιδια ασε που σε λαπτοπ 10ετιας dual core 5400...me 4 ram gb  παιζουν καμπανα κ σκεψου με αυτο το λαπτοπ παιζω μουσικη σε μπαρακια...με τα 10 δεν εχω δει ξανα μπλε οθονη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...