Προς το περιεχόμενο

Η Sony ανακοινώνει το Revolution Pro χειριστήριο για το PS4 στην τιμή των £89.99


Sintranil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κακάσχημο ...πολύ κακή αντιγραφή του X1 controller κ σίγουρα καμία σχέση σε ποιότητα κ άνεση με το elite controller της Microsoft ...Μια χαρά είναι το κανονικό DS4 π κατά την γνώμη ανώτερο από το απλό του X1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για χώρες με φυσιολογική οικονομική ανάπτυξη και φυσιολογικούς μισθούς η τιμή είναι λογική. Για την Ελλάδα η τιμή είναι φυσιολογική για όσους ακόμα έχουν απόθεμα και έχουν και την πολυτέλεια να το ξοδεύουν σε κονσόλες και σε games. Για τον μέσο πολίτη στην χώρα μας είναι απλά αδιάφορο ή αν έχει PS4 πολύ ακριβό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως αυτή η διάταξη των μοχλων δεν με βολεύει καθόλου, έχω το xiaomi control για το PC που δουλεύει άψογα αλλά σε περιορίζει σε ταχύτητα πατηματος του σταυρού. Θεωρώ ότι είναι ποιο εργονομικό το ccontrol του ps4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια τώρα έχουν καταλήξει οι εταιρείες σε συνεργασία με ορθοπεδικούς για το ποιος είναι ο πιο εργονομικός σχεδιασμός χειριστηρίου κονσόλας. Το να λέμε ότι μοιάζει το ένα με το άλλο μάλλον είναι άτοπο... Φυσικά και θα μοιάζει αφού όλα τα χειριστήρια θα πρέπει να "υπακούν" σε αυτούς τους κανόνες εργονομίας.

 

Γιατι ειναι εργονομικο το το ενα χερι ετσι και το αλλο αλλιως;

 

Για να μην κουραζομαστε το πιο βολικο στο χερι ειναι το Wii U pro Controller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να ακούω ότι μοιάζει στο controler του xbox και σαχλαμάρες. Είναι ξεκάθαρο ότι σχει το X σε διαφορετική θέση αν και είναι επίσης μπλε βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσοι γκρινιάζετε για την τιμή του απλά τραγικοί,όταν η κοσνόλα έχει 300 και κάθε παιχνίδι 50-60+ ευρώ για να αξίζει σαν παιχνίδι(όχι όμως σαν vfm) ,πληρώνετε για το online κλπ κλπ και στο εξάμηνο έχει φύγει 500άρικο απο το ps4-xbox1 και λίγα  λέω σας πείραξε που δεν είναι vfm το χειριστήριο τώρα που και καλά είναι κάτι σαν elite edition και έχει 95 ευρώ όταν το απλό της sony 60 στα μαγαζιά.......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσοι γκρινιάζετε για την τιμή του απλά τραγικοί,όταν η κοσνόλα έχει 300 και κάθε παιχνίδι 50-60+ ευρώ για να αξίζει σαν παιχνίδι(όχι όμως σαν vfm) ,πληρώνετε για το online κλπ κλπ και στο εξάμηνο έχει φύγει 500άρικο απο το ps4-xbox1 και λίγα  λέω σας πείραξε που δεν είναι vfm το χειριστήριο τώρα που και καλά είναι κάτι σαν elite edition και έχει 95 ευρώ όταν το απλό της sony 60 στα μαγαζιά.......

 

 

το προβλημα ειναι η γενικη λογικη αρμεγματος, καποτε οι εταιριες σεβονταν περισσοτερο τους πελατες τους και δε φροντιζαν να τους π#$%^νε με καθε τροπο για να τους τρωνε λευτα...

 

τωρα για το κοντρολακι οκ αντιγραφη του χβοχ...εμενα προσωπικα νομιζω πως το πιο ανετο χειριστηριο του κοσμου ειναι του ps μιας και τα χερια μου αναπτυχθηκαν μαζι με αυτο (απο εποχες προ dualshock :P ) και το χειριστηριο του χβοχ μου φαινεται γκουμουτσα...επισης δε μπορω να συνηθησω καθε φορα που πιανω το κοντρολακι με τιποτα το οτι οι μοχλοι ειναι αλλου ο ενας και αλλου ο αλλος...αληθεια γιατι σας βολευει αυτο? διαβαζω πολλοι οτι προτιμουν το κοντρολακι του χβοχ...οντως βολευει για καποιο λογο η απλα ετυχε και το συνηθησατε με τον καιρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα ειναι η γενικη λογικη αρμεγματος, καποτε οι εταιριες σεβονταν περισσοτερο τους πελατες τους και δε φροντιζαν να τους π#$%^νε με καθε τροπο για να τους τρωνε λευτα...

 

τωρα για το κοντρολακι οκ αντιγραφη του χβοχ...εμενα προσωπικα νομιζω πως το πιο ανετο χειριστηριο του κοσμου ειναι του ps μιας και τα χερια μου αναπτυχθηκαν μαζι με αυτο (απο εποχες προ dualshock :P ) και το χειριστηριο του χβοχ μου φαινεται γκουμουτσα...επισης δε μπορω να συνηθησω καθε φορα που πιανω το κοντρολακι με τιποτα το οτι οι μοχλοι ειναι αλλου ο ενας και αλλου ο αλλος...αληθεια γιατι σας βολευει αυτο? διαβαζω πολλοι οτι προτιμουν το κοντρολακι του χβοχ...οντως βολευει για καποιο λογο η απλα ετυχε και το συνηθησατε με τον καιρο?

άρμεγμα είναι όλη η φάση της κονσόλας,σου πουλάνε φτηνά ένα pc με καλές gaming δυνατότητες αλλα σε σκίζουνε μετά.

ένας φίλος έχει ps4 που το πήρε μέσα στο καλοκαίρι και το έχει και κάθεται γιατί βαρέθηκε να παίζει τα 2 παιχνίδια που αγόρασε (far cry 4 και ένα άλλο) και τώρα για να παίξει πρέπει να σκάσει 50+ ευρώ για ένα ωραίο παιχνιδάκι.

ε όχι ρε φίλε τέτοια κατάντια.

ακόμα και η apple για μένα πιο τίμια είναι γιατί στο πουλάει μια φορά,σκάς το χιλιάρικο εξ αρχής και μετά αυτό είναι δεν στα παίρνει σε βάθος χρόνου γιατί μια κονσόλα αν την κρατήσεις 5 χρόνια και αγοράζεις game κάθε 3 μήνες των 50 ευρώ ,θες 200 ευρώ το χρόνο  και στα 5 χρόνια θες 1 χιλιάρικο.

εγώ 7 χρόνια σε pc μεριά για παιχνίδια έχω δώσει κανα 150άρι σε steam και την έβγαλα μια χαρά,χώρια τα κατεβασμένα που δεν τα προσμετράω γιατί δεν είναι σωστή πολιτική αλλά ανάγκης.

όταν μερικοί δεν τα σκέφτονται σε βάθος χρόνου αλλά τώρα να το πάρουμε ωωω τι καλά αυτά παθαίνουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...