Προς το περιεχόμενο

Κινητά που αφού ξερουταριστούν να παραμένει η εγγύησή τους


ostvarivanje

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από αναζήτηση που έκανα, δυσκολεύομαι να βρω κάποιο κινητό που να διατηρείται η εγγύησή του μετά την επαναφορά του στην αρχική κατάσταση. Και το Moto X Style αλλά και το LG G5 που κοιτούσα με απογοήτευσαν σε αυτόν τον τομέα. Θα προτιμούσα αύριο να γίνει η αγορά με όριο τα 400 ευρώ και να αποτελεί αναβάθμιση από το Nexus 6 που έχω τώρα και θα γίνει δεύτερο τηλέφωνο μετά την αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γκουγκλαρε smartphone with unlocked bootloader.... Αυτος ειναι ο ορος.... Επισης να μην ειναι Samsung με το γνωστο knox.. Επισης δεν καταλαβαινω τι εννοεις αναβαθμιση απο το νεξους6 που ηδη εχεις και 2ο τηλεφωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για το Knox της Samsung γνωρίζω. Αναβάθμιση από το Nexus 6 εννοώ να είναι καλύτερο από αυτό που το αγόρασα πέρυσι, γιατί διαφορετικά, αν είναι χειρότερο, δεν έχω λόγο να πάρω καινούριο. Επίσης το Xiaomi mi max έχει ανοιχτό bootloader;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή υπάρχουν κινητά που εάν τα επαναφέρεις στην αρχική τους κατάσταση δηλαδή τα κάνεις reset παύει να υπάρχει εγγύηση; Γιατί συμβαίνει αυτό; γιατί έχουν πρόβλημα οι κατασκευαστες με το να επαναφέρεις τη συσκευή έτσι όπως ήταν όταν την αγόρασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή υπάρχουν κινητά που εάν τα επαναφέρεις στην αρχική τους κατάσταση δηλαδή τα κάνεις reset παύει να υπάρχει εγγύηση; Γιατί συμβαίνει αυτό; γιατί έχουν πρόβλημα οι κατασκευαστες με το να επαναφέρεις τη συσκευή έτσι όπως ήταν όταν την αγόρασες;

Σορρυ αλλα δεν καταλαβα γρι απο ο.τι λες.... Ξεδιαλυνε το τοπιο αν θες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι γίνεται αν καταγράφει το ξεκλείδωμα του bootloader; Σου αφαιρεί την εγγύηση;

Επαναφορά στην αρχική κατάσταση δεν εννοώ reset, αλλά να το ρουτάρεις και να το ξερουτάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα xiaomi δεν εχει ανοιχτο bootloader. Ξεκλειδωνει μονο μετα απο αιτηση σου στην xiaomi. Η οποια καταγραφεται....

 

 

NOOOOO

 

υπαρχουν κ τροποι χωρις την αδεια της xiaomi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα Lg τουλαχιστων το επαναφερεις κανονικα.

Με τα Samsung ειναι μερικα που μπορεις,αλλα το περισσοτερο ποσοστο γραφετε.

Με τα Xiaomi μετα το redmi note 3 σε ολα ειναι κλειδωμενα και θελει επισημη εγκριση.

Και στα Nexus κανεις αναβαθμισει χωρις να χασεις το root.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσα κινητά είχα για να τα ρουτάρω, να ξεκλειδώσω τον bootloader. Το one plus 3 δεν είναι διαθέσιμο και το 3T έχει αναμονή 4 εβδομάδες.

Για το LG G5 μου είπαν στο θέμα του my phone ότι χάνεις την εγγύηση.

Άρα δηλαδή δυσκόλεψε πολύ το πράγμα.

Αρχική μου επιλογή ήταν το Nexus 6P αλλά κοστίζει 500 ευρώ πλέον. Το 5X το φοβάμαι με μόνο 2gb ram

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσα κινητά είχα για να τα ρουτάρω, να ξεκλειδώσω τον bootloader. Το one plus 3 δεν είναι διαθέσιμο και το 3T έχει αναμονή 4 εβδομάδες.

Για το LG G5 μου είπαν στο θέμα του my phone ότι χάνεις την εγγύηση.

Άρα δηλαδή δυσκόλεψε πολύ το πράγμα.

Αρχική μου επιλογή ήταν το Nexus 6P αλλά κοστίζει 500 ευρώ πλέον. Το 5X το φοβάμαι με μόνο 2gb ram

Ροοτ και εγγύηση πας μονο σε νεξους. Αν σε ενδιαφέρει αυτο το άθλημα οι επιλογές σου ειναι λίγες. Moto X style, nexus 6p 5x, Pixel, One plus 3 , lg g4. Αν και μονο το 6p και pixel κοντραρίζεται με το 6 που εχεις.

Προτείνω μεταχειρισμένο 6π!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...