Προς το περιεχόμενο

[Κονσολα] Xbox One S 500GB & Fifa 17 249€ @ Κωτσοβολος


imoaix

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα

 

Xbox One S 500GB & Fifa 17 249€

 

http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/xbox-one/konsola-xbox-one/165721-microsoft-%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CF%83%CF%8C%CE%BB%CE%B1-xbox-one-s-500gb-&-fifa-17

 

34c4fa2b-d21c-4e7e-9e37-bbe89183e762.jpg

 

Ναι δεν ειναι η τρελη προσφορα αλλα αυτη την στιγμη ειναι μια πολυ καλη τιμη σε σχεση με οτι αλλο κυκλοφορει ακομα κ σε ολα τα ευρωπαικα amazon

 

επομενη τιμη Scroutz 280 για το S η στα ιδια λεφτα το απλο παλιο One

 

http://www.skroutz.gr/c/108/game_consoles.html?keyphrase=Xbox+One&order_by=pricevat&order_dir=asc

Επεξ/σία από matrixxx
αφαιρεση ρεφεραλ σκρουτζ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει κ το παλιο καλο Xbox One 1TB στα 199€ στον Γερμανο το οποιο ειναι κ αυτο καλη αλλα οχι τρελη προσφορα σε σχεση με τις τιμες που εχουμε δει στο black friday

 

https://www.germanos.gr/product/xbox-one-1tb-black/20304287/

 

επομενη τιμη 280€

 

http://www.skroutz.gr/c/108/game_consoles.html?keyphrase=Xbox+One+1TB&order_by=pricevat&order_dir=asc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό http://www.public.gr/product/gaming/consoles/xbox-one/microsoft-xbox-one-s-white-500gb-and-fifa-17-and-2o-heiristirio-leyko/prod8250493pp/

ειναι καλύτερο και δεύτερο χειριστήριο στα 299

 

το πληρωνεις στην κανονικη του τιμη το εξτρα χειριστηριο οποτε στα ιδια ειναι 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα φυσικα ειναι ψευδο 4κ στα παιχνιδια για τα οποια το αγοραζεις πρωτιστως αν οχι ως μοναδικο σκοπο

 

εγω στο ιδιο διλημμα προτιμησα το απλο με 1tb δισκο που ειναι κ πιο φτηνο κ ετσι κ αλλιως τα ιδια παιχνιδια παιζει

 

στην τελικη ακομα κ αν εχεις 4κ tv upscaling θα σου κανει η ιδια η τηλεοραση

 

κατα τα αλλα ελαχιστες πραγματικες διαφορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα παιχνίδια ψευδο 4k, τα 4k blu ray τα παίζει native 4k και hdr.

Ένα τέτοιο Blue Ray player κοστίζει αρκετά. Για παιχνιδομηχανη θα έπαιρνα ps4, για συσκευή αναπαραγωγής, YouTube, Netflix κτλ και σπάνια παιχνίδια, αξίζει το xbox s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήγα απο PS3 σε xbox oneS οπότε στα παιχνίδια είτε ψευδο 4k είτε όχι η διαφορά που βλέπω είναι μεγάλη και δεν είμαι αντικειμενικός. Σε αυτά που μπορώ να είμαι αντικειμενικός και να ενημερώσω είναι τα εξής:

 

  1. Όποιος έχει 4k τηλεόραση έχει netflix youtube κτλπ ενσωματωμένα οπότε δεν είναι λόγος να πάρει xbox
  2. Όποιος θέλει ψευδο4k και HDR στα παιχνίδια του πρέπει να το συνδέσει απευθείας στην τηλεόραση εκτός και αν έχει ενισχυτή με εξόδους 2.0a
  3. Αν δεν έχεις τέτοιο ενισχυτή και το συνδέσεις στην τηλεόραση για να έχεις HDR gaming χάνεις τον ήχο μιας και είτε μέσω optical η ARC σύνδεσης με τον ενισχυτή ξεχνάς το lossless audio(DTSHD και Dolby true HD) στην παρακολούθηση Blu Rays
  4. Αν είσαι απο τους τυχερούς που έχουν 4k τηλεόραση, 2.0a ενισχυτή και μπόλικα ηχεία το xbox ακόμα(αναμένεται update) δεν αποκωδικοποιει Dolby atmos και DTS-X format που είναι must στα BlurayUHD
  5. Το upscale στα υπάρχοντα Blu ray είναι προτιμότερο να το κάνει η τηλεόρασή σου

Οπότε στη δική μου κατάσταση με 7.1 ηχεία, ενισχυτή(HDMI 1.4) και 4k τηλεόραση(που έχει τα ιντερνετικα) το xbox δεν μου προσφέρει τίποτα παραπάνω σε σχέση με το PS3 οσον αφορά το video

Επεξ/σία από afinis2004
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σε ολα πλην

 

κ εγω απο ps3 προερχομαι κ πηγα σε xbox one ,η διαφορα στην ποιοτητα (αναλυση) απεικονισης αλλα κ στην ταχυτητα ειναι πολυ μεγαλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σε ολα πλην

 

κ εγω απο ps3 προερχομαι κ πηγα σε xbox one ,η διαφορα στην ποιοτητα (αναλυση) απεικονισης αλλα κ στην ταχυτητα ειναι πολυ μεγαλη

Δεν θέλω να κάνω offtopic την αγγελία,αλλά επειδή μπορει να ενδιαφέρει και άλλους(προφανώς εμένα με ενδιαφέρει) να σε ρωτήσω πως το έχεις συνδέσει και βλέπεις καλύτερη ανάλυση? Εγω οταν είναι για παιχνίδια το έχω στην t.v,οταν θελώ blu ray το συνδέω στο ενισχυτή για να μην χάνω τον ήχο και κάνει το upscale η τηλεόραση.Upscale που έκανε και στο PS3

 

Για την ταχύτητα δεν το συζητώ φυσικα και ισχύει αυτο που λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα απο PS3 σε xbox oneS οπότε στα παιχνίδια είτε ψευδο 4k είτε όχι η διαφορά που βλέπω είναι μεγάλη και δεν είμαι αντικειμενικός. Σε αυτά που μπορώ να είμαι αντικειμενικός και να ενημερώσω είναι τα εξής:

 

  1. Όποιος έχει 4k τηλεόραση έχει netflix youtube κτλπ ενσωματωμένα οπότε δεν είναι λόγος να πάρει xbox
  2. Όποιος θέλει ψευδο4k και HDR στα παιχνίδια του πρέπει να το συνδέσει απευθείας στην τηλεόραση εκτός και αν έχει ενισχυτή με εξόδους 2.0a
  3. Αν δεν έχεις τέτοιο ενισχυτή και το συνδέσεις στην τηλεόραση για να έχεις HDR gaming χάνεις τον ήχο μιας και είτε μέσω optical η ARC σύνδεσης με τον ενισχυτή ξεχνάς το lossless audio(DTSHD και Dolby true HD) στην παρακολούθηση Blu Rays
  4. Αν είσαι απο τους τυχερούς που έχουν 4k τηλεόραση, 2.0a ενισχυτή και μπόλικα ηχεία το xbox ακόμα(αναμένεται update) δεν αποκωδικοποιει Dolby atmos και DTS-X format που είναι must στα BlurayUHD
  5. Το upscale στα υπάρχοντα Blu ray είναι προτιμότερο να το κάνει η τηλεόρασή σου

Οπότε στη δική μου κατάσταση με 7.1 ηχεία, ενισχυτή(HDMI 1.4) και 4k τηλεόραση(που έχει τα ιντερνετικα) το xbox δεν μου προσφέρει τίποτα παραπάνω σε σχέση με το PS3 οσον αφορά το video

Οπότε από το να "χάσεις" σε ήχο, δεν θα βάλεις το 4k bluray στο xbox αλλά θα το βλέπεις με upscaling?

 

Και στην τελική πόση ποιότητα ήχου μιλάμε ότι χάνουμε, αν βάλουμε κατευθείαν το οπτικό καλώδιο σε blu ray 5.1?

 

Ο καθένας κρίνει αν τον βολεύει, εγώ πχ δεν έχω καν ενυσχιτή, το έχω και παίζει απευθείας στο 5.1 και μου φαίνεται μια χαρά.

 

Όμως την oled tv που πήρα, την χαίρομαι μια χαρά και με αυτόν τον τρόπο.

Σίγουρα η "απόλυτη" εμπειρία μπορεί να μην είναι, εκεί θα μιλούσαμε για 65"+ curved οθόνες με 3D κτλ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...