Προς το περιεχόμενο

επιλογη κεραιας wifi εξωτερικη μεγαληςεμβελειας


manassis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα και καλες γιορτες.Παιδια ψαχνω επιλογη κεραιας wifi εξωτερικη μεγαλης εμβελειας.Το μονο που βρηκα ειναι αυτην  http://www.ebay.com/itm/NEW-3KM-Long-Range-High-Power-58DBI-USB-Clipper-Wireless-Wifi-Adapter-Antenna-/231802622472?hash=item35f8835208:g:eV8AAOSwYIhWihtN

την εχω δοκιμασει ως προς την μεγαλη εμβελεια(5 χλμ χωρις φυσικα εμποδια μπροστα),δεν την εχω δοκιμασει σε κακοκαιρια (βροχες και πολυ δυνατο αερα) για να την χρησιμοποιησω, εδω νοτια Κρητη.ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 χιλιομετρα δεν ειναι και τιποτα τρομερο

 

εχει tplink εχει ubiquiti για ακομα μεγαλυτερες αποστασεις αλλα και διαφορετικη τιμη

 

εξαρταται για τι δουλεια τη θελεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ αρχας θα την αγορασω απ εξω,2)ubiquiti κεραια εχω ,μιας και το ιντερνετ που εχουμε εδω ειναι ασυρματη ζευξη,αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενος γιατι σκουριασε.προτεινε μου μια για μεγαλη αποσταση να μην σκουριαζει,και να αντεχει σε ανεμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο μακρυα εισαι??

 

εγω εχω στα 5κμ ενα nanostaion 5.8.kai 2.4 και απο αερα εχουμε οσο θελεις εκτος και αν μενεις Καρπαθο

 

ενας φιλος εχει παρει αυτη και ειναι ευχαριστημενος....γυρω στα 10χιλ ειναι η αποσταση απο την αλλη κεραια

 

NextG USB-Yagi Plug & Play 11N Long Range WiFi antenna 2200mW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα ειπα οτι μου κανει εντυπωση....

 

ποια κεραια εχεις?????

 

http://www.ebay.com/itm/NextG-USB-Yagi-802-11n-WiFi-Antenna-Booster-TurboTenna-MARINA-WIFI-CONNECTED-/400103206861

 

ενα λινκ που ειδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...