Προς το περιεχόμενο

Το Facebook αποκαλύπτει το σχέδιο του για να σταματήσει τις ψεύτικες ειδήσεις


Sintranil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που κάτι τούβλα κάλεσαν το 1990 για να κερδίσουν 500ΜΒ με ξεπέρασε.

Ότι και να κάνεις, δεν μπορείς να νικήσεις τη βλακεία.

 

Γιατι το αλλο που εβγαζαν σε σελιδες και το κάνανε μιλαμε για πολυ βόδια.τπ βγαζανε 100 φορες την μερα σχεδόν

 

Η COSMOTE ΔΙΝΕΙ ΔΩΡΕΑΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ ΤΗΣ 1500 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 1500 SMS & 1.5GB internet ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ αμα και εσυ θες 1500′ + 1500 sms και 1.5GB ιντερνετ Ακολούθησε τα βήματα..

1// Like και κοινοποιηστε την φώτογραφια ⇨ ΔΗΜΟΣΙΑ

σε 48 ωρες θα ενεργοποιηθει το αιτημα σας επιτυχως και θα λάβετε ενα μηνυμα με εναν κωδικο στο προφιλ σας και πληκτρολογήστε εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σκοπός είναι να περνάνε απο φίλτρο πριν βγουν και να μην εμφανίζονται καθόλου,είναι πολύ ενοχλητικές.Αν περιμένεις απο τους χρήστες να σου κάνουν δουλειά τοτε κάηκες,οι περισσότεροι απλά τα προσπερνάν πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα "μαχαίρια" αυτά είναι δίκοπα. Μπορεί το ίδιο μέτρο αύριο να χρησιμοποιηθεί για να πνιγούν (πραγματικές) ειδήσεις  από αυτούς που δεν συμφωνούν με αυτές.

 

 

Δε λέω ότι σήμερα δεν είναι χρήσιμο, λέω ότι έχει και άλλη όψη/διάσταση. Θα δούμε πως θα δουλέψει.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το facebook το έσβησα πριν 7-8 μήνες. Μου πηρε καποιο καιρο να το συνηθίσω. Τις πρωτες μέρες επιανα τον εαυτό μου να πληκτρολογει απο συνηθεια την λεξη facebook. Πιστευω το facebook εχει μετατραπει σε μια ιστοσελιδα την οποια επισκεπτόμαστε οταν είμαστε αφηρημένοι, όταν έχουμε καποια δυσκολία στην δουλειά μας και γενικά οταν ψάχνουμε για κάποια συναισθηματική απελευθέρωση. Αυτο δεν ειναι κατ αναγκη κατι κακό αλλα μπορεί εύκολα να μετατραπεί σε μια μια επαναλαμβανόμενη συνήθεια αφου το ενα comment θα ακολουθήσει το άλλο, το ένα comment θα φέρει απαντηση και θα πρέπει να απαντησεις συνεχίζοντας τον φαύλο αυτο κύκλο. Κάτι τετοιο μπορει να μην πάρει πανω απο 15-20 λεπτά αλλα οι περισσότεροι απο εμας τσεκάρουμε το facebook πιο συχνά απ οτι φανταζομαστε. Εαν πχ το τσεκάρεις μια φορα καθε ώρα καταλήγεις να ξοδεύεις 1.5-2 ώρες την ημέρα! Προσωπικά δεν ειχα συνειδητοποιήσει ποσο χρόνο ξόδευα στο facebook παρα μονο εφόσον το είχα διαγράψει διαπιστώνοντας οτι ειχα πολυ παραπάνω ελευθερο χρόνο! Και να φανταστείτε οτι δεν επαιζα παιχνίδια! Τώρα χωρις facebook έχω περισσότερο δημιουργικό χρόνο και ταυτόχρονα ειμαι πιο παραγωγικός σε κάθε τομέα! Σας συμβουλευω να κανετε το ιδιο!

μοτιβέσοναλ σπίκερ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολα σχολικά χρονια.....

Να φανταστώ οτι κατηγορείς και τους γονείς σου που σε έφτιαξαν;

Και αυτα τα παλιό πνευμονια που λειτουργούν αναγκαστικά και αναπνέεις...

 

Πρεπει να ειχε αρπαξει τρελη φαπα στο σχολειο.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαστε το πριν το σβησουν!!!"γιατι σκ..τα με φράουλες"κανουν κακο!!!οι τουρκοι δεν τα τρωνε πλεον και ειναι πιο δυνατοι ώστε να μπουν και να κανουν πολεμο!

Πραγματι αυτες οι ειδήσεις ειναι οτι πιο εκνευριστικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το facebook το έσβησα πριν 7-8 μήνες. Μου πηρε καποιο καιρο να το συνηθίσω. Τις πρωτες μέρες επιανα τον εαυτό μου να πληκτρολογει απο συνηθεια την λεξη facebook. Πιστευω το facebook εχει μετατραπει σε μια ιστοσελιδα την οποια επισκεπτόμαστε οταν είμαστε αφηρημένοι, όταν έχουμε καποια δυσκολία στην δουλειά μας και γενικά οταν ψάχνουμε για κάποια συναισθηματική απελευθέρωση. Αυτο δεν ειναι κατ αναγκη κατι κακό αλλα μπορεί εύκολα να μετατραπεί σε μια μια επαναλαμβανόμενη συνήθεια αφου το ενα comment θα ακολουθήσει το άλλο, το ένα comment θα φέρει απαντηση και θα πρέπει να απαντησεις συνεχίζοντας τον φαύλο αυτο κύκλο. Κάτι τετοιο μπορει να μην πάρει πανω απο 15-20 λεπτά αλλα οι περισσότεροι απο εμας τσεκάρουμε το facebook πιο συχνά απ οτι φανταζομαστε. Εαν πχ το τσεκάρεις μια φορα καθε ώρα καταλήγεις να ξοδεύεις 1.5-2 ώρες την ημέρα! Προσωπικά δεν ειχα συνειδητοποιήσει ποσο χρόνο ξόδευα στο facebook παρα μονο εφόσον το είχα διαγράψει διαπιστώνοντας οτι ειχα πολυ παραπάνω ελευθερο χρόνο! Και να φανταστείτε οτι δεν επαιζα παιχνίδια! Τώρα χωρις facebook έχω περισσότερο δημιουργικό χρόνο και ταυτόχρονα ειμαι πιο παραγωγικός σε κάθε τομέα! Σας συμβουλευω να κανετε το ιδιο!

 

Ολα ειναι αποκλειστικα θεμα του πως θα τα χρησιμοποιησεις.

 

Με ενα μαχαιρι σφαζεις καποιον αλλα και καθαριζεις ενα φρουτο να φας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το ξαναγράψω. Το επιχειρηματικό μοντέλο του facebook είναι να βγάζει λεφτά πουλώντας δεδομένα. Δεν έχει φτιαχτεί για συλλογή ειδήσεων τις οποίες αν δεν κάνω λάθος ανεβάζουν οι χρήστες.

Κοινώς αν έχετε επιλέξει το facebook για να ενημερώνεστε κάνετε τεράστιο λάθος. Δεν το απαρτίζουν δημοσιογράφοι αλλά προγραμματιστές. Πάψτε να δέχεστε σαν δεδομένο ότι γράφεται στο facebook.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Facebook αποκαλύπτει το σχέδιο του για να σταματήσει τις ψεύτικες ειδήσεις.. Κάθε φορά που θα βγαίνει μια ψεύτικη είδηση το Facebook θα κάνει τα αδύνατα δυνατά για να την κάνει αληθινή..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομη μια φορα , το "κακο"  και "υπουλο" facebook κανει μια  κινηση για κατι καλυτερο και παλι τα ιδια ατομα που το απαρτιζουν το κατηγορουν.

 

(Εκτος Federer εκεινος το σβησε απλα και προχωρησε σε ποιο δημιουργικα πραγματα.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το facebook το έσβησα πριν 7-8 μήνες. Μου πηρε καποιο καιρο να το συνηθίσω. Τις πρωτες μέρες επιανα τον εαυτό μου να πληκτρολογει απο συνηθεια την λεξη facebook. Πιστευω το facebook εχει μετατραπει σε μια ιστοσελιδα την οποια επισκεπτόμαστε οταν είμαστε αφηρημένοι, όταν έχουμε καποια δυσκολία στην δουλειά μας και γενικά οταν ψάχνουμε για κάποια συναισθηματική απελευθέρωση. Αυτο δεν ειναι κατ αναγκη κατι κακό αλλα μπορεί εύκολα να μετατραπεί σε μια μια επαναλαμβανόμενη συνήθεια αφου το ενα comment θα ακολουθήσει το άλλο, το ένα comment θα φέρει απαντηση και θα πρέπει να απαντησεις συνεχίζοντας τον φαύλο αυτο κύκλο. Κάτι τετοιο μπορει να μην πάρει πανω απο 15-20 λεπτά αλλα οι περισσότεροι απο εμας τσεκάρουμε το facebook πιο συχνά απ οτι φανταζομαστε. Εαν πχ το τσεκάρεις μια φορα καθε ώρα καταλήγεις να ξοδεύεις 1.5-2 ώρες την ημέρα! Προσωπικά δεν ειχα συνειδητοποιήσει ποσο χρόνο ξόδευα στο facebook παρα μονο εφόσον το είχα διαγράψει διαπιστώνοντας οτι ειχα πολυ παραπάνω ελευθερο χρόνο! Και να φανταστείτε οτι δεν επαιζα παιχνίδια! Τώρα χωρις facebook έχω περισσότερο δημιουργικό χρόνο και ταυτόχρονα ειμαι πιο παραγωγικός σε κάθε τομέα! Σας συμβουλευω να κανετε το ιδιο!

Είμαι σίγουρος ότι έχεις λιώσει στο fb! :P :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το facebook είναι (1) η τζάμπα διαφήμιση για μαγαζιά (2)

Η διαφήμιση της προσωπικής ζωής του καθενός(κάποιοι τρέφονται με like, να δω πόσα like πήρα σήμερα...)

(3)και κάποιοι το έχουν απλά για να το έχουν μην τούς παρεξηγήσουν γιατί δεν έχουν facebook.

Όλο το πακέτο είναι μία διαφήμιση...

Ποιές ειδήσεις είπαμε σταματάει;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το facebook το έσβησα πριν 7-8 μήνες. Μου πηρε καποιο καιρο να το συνηθίσω. Τις πρωτες μέρες επιανα τον εαυτό μου να πληκτρολογει απο συνηθεια την λεξη facebook. Πιστευω το facebook εχει μετατραπει σε μια ιστοσελιδα την οποια επισκεπτόμαστε οταν είμαστε αφηρημένοι, όταν έχουμε καποια δυσκολία στην δουλειά μας και γενικά οταν ψάχνουμε για κάποια συναισθηματική απελευθέρωση. Αυτο δεν ειναι κατ αναγκη κατι κακό αλλα μπορεί εύκολα να μετατραπεί σε μια μια επαναλαμβανόμενη συνήθεια αφου το ενα comment θα ακολουθήσει το άλλο, το ένα comment θα φέρει απαντηση και θα πρέπει να απαντησεις συνεχίζοντας τον φαύλο αυτο κύκλο. Κάτι τετοιο μπορει να μην πάρει πανω απο 15-20 λεπτά αλλα οι περισσότεροι απο εμας τσεκάρουμε το facebook πιο συχνά απ οτι φανταζομαστε. Εαν πχ το τσεκάρεις μια φορα καθε ώρα καταλήγεις να ξοδεύεις 1.5-2 ώρες την ημέρα! Προσωπικά δεν ειχα συνειδητοποιήσει ποσο χρόνο ξόδευα στο facebook παρα μονο εφόσον το είχα διαγράψει διαπιστώνοντας οτι ειχα πολυ παραπάνω ελευθερο χρόνο! Και να φανταστείτε οτι δεν επαιζα παιχνίδια! Τώρα χωρις facebook έχω περισσότερο δημιουργικό χρόνο και ταυτόχρονα ειμαι πιο παραγωγικός σε κάθε τομέα! Σας συμβουλευω να κανετε το ιδιο!

έκανα το ίδιο με το myspace και πραγματικά βρήκα την ησυχία μου! ;)

 

Πάντως, πραγματικά είναι λυπηρό που ο κόσμος έχει αντικαταστήσει όλα τα site ειδησεογραφικά ή όχι με αυτό ώστε να τα έχει συγκεντρωμένα όλα τα νέα μαζί με φωτογραφίες - κουτσομπολιά "φίλων" σε μια σελίδα...

 

Επίσης, φταίμε ΜΟΝΟ εμείς οι χρήστες που ανακυκλώνουμε τη κάθε μ@λ@κί@ που γράφει το κάθε τελειωμένο μπλογκ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά αν αντλεί ειδήσεις από feed σελίδων χρηστών ή άλλων πηγών δεν υπάρχει πρόβλημα, όπως φαίνεται όμως δεν θα το χρησιμοποιούν όλοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...