Προς το περιεχόμενο

Καμερα παρακολουθησης μωρου


adi32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.ebay.com/itm/1080P-HD-Security-Network-IP-Camera-Night-Vision-WIFI-Webcam-Baby-Monitor-/182392433620?hash=item2a776fabd4:g:eroAAOSwB09YL0Gg

 

Κατι τετοιο κανει δουλεια για αποστολη εικονας σε κινητο πχ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακόμα και με καμιά action cam την κάνεις την δουλειά σου.

H eken H9 ας πούμε εχει wifi direct και συνδέεται με κινητό android, ios μέσω free app.

 

Η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω σε τι υπερτερούν και σε τι όχι η απλές κάμερες απο baby monitor του mother care ή του ΛΗΤΩ

που κάνουν 300άρια... 

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικά οι κάμερες που πρότεινα εγώ έχουν και μικρόφωνο ώστε να μιλάς κατευθείαν στο μωρό και να ηρεμεί κάπως ακούγοντας μία φωνή έστω ;)

 

Ενώ οι αction cam κτλπ δεν έχουν μικρόφωνο,βέβαια δουλειά ώστε να βλέπεις το μωρό απλά γ αυτό κάνουν μία χαρά.

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τζάμπα μηχάνημα.

για μένα πάρε ένα απλό με μικρόφωνο που ακούς όταν κλάψει το μωρό. δεν χρειάζεται να μπει κάτι που εκπέμπει συνέχεια μέσα στο δωμάτιο του μωρού.

Εγώ την έβγαλα 1 χρόνο με ένα κιτ περί τα 30€ από ένα γερμανικό Site που στέλνει Ελλάδα.

 

Αν θες δοκίμασε το dormi αν έχεις ένα δεύτερο κινητό spare ή μια ταμπλέτα..

 

τώρα αν περιμένουμε ένα μωρό να ηρεμήσει από ένα ηχειο και τους γονείς του τρία δωμάτια πέρα..

πάντως αν τελικά πάρεις camera να ξέρεις ότι εκπέμπουν συνέχεια άρα χρειάζεται ethernet εκεί κοντά

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τζάμπα μηχάνημα.

για μένα πάρε ένα απλό με μικρόφωνο που ακούς όταν κλάψει το μωρό. δεν χρειάζεται να μπει κάτι που εκπέμπει συνέχεια μέσα στο δωμάτιο του μωρού.

Εγώ την έβγαλα 1 χρόνο με ένα κιτ περί τα 30€ από ένα γερμανικό Site που στέλνει Ελλάδα.

 

Αν θες δοκίμασε το dormi αν έχεις ένα δεύτερο κινητό spare ή μια ταμπλέτα..

 

τώρα αν περιμένουμε ένα μωρό να ηρεμήσει από ένα ηχειο και τους γονείς του τρία δωμάτια πέρα..

πάντως αν τελικά πάρεις camera να ξέρεις ότι εκπέμπουν συνέχεια άρα χρειάζεται ethernet εκεί κοντά

 

Υπαρχει tablet οποτε θα δοκιμασω το dormi

 

ethernet γιατι ? Δεν ειναι wifi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει tablet οποτε θα δοκιμασω το dormi

 

ethernet γιατι ? Δεν ειναι wifi?

 

εγώ δεν θα έβαζα εκεί που κοιμάται το νεογέννητο παιδί μου μια κάμερα που εκπέμπει σε wifi όλη την ώρα.

προτίμησε κάτι που να εκπέμπει το ελάχιστο. ίσως να ακούγομαι παρανοϊκός παρόλα αυτά ας είμαστε στην ασφαλή μεριά ειδικά με ένα εγκέφαλο που μόλις αναπτύσσετε.

 

το είχα δοκιμάσει και εγώ με την κάμερα αλλά έβλεπε τα ir φωτάκια και ξύπναγε. τελικά κατέληξα για λίγο καιρό στην λύση με τα walkie talkie

 

μετά από λίγο καιρό δεν έβαζα ούτε αυτά γιατί το παιδί με το που κλάψει το ακούς με την μια.

 

αυτά είχα πάρει.

 

https://www.amazon.de/dp/B00A73MDMS/?tag=mibaby-21&ascsubtag=2c08df474a2034ccd6809e5dd8ef2288

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

τζάμπα μηχάνημα.

για μένα πάρε ένα απλό με μικρόφωνο που ακούς όταν κλάψει το μωρό. δεν χρειάζεται να μπει κάτι που εκπέμπει συνέχεια μέσα στο δωμάτιο του μωρού.

Εγώ την έβγαλα 1 χρόνο με ένα κιτ περί τα 30€ από ένα γερμανικό Site που στέλνει Ελλάδα.

 

Αν θες δοκίμασε το dormi αν έχεις ένα δεύτερο κινητό spare ή μια ταμπλέτα..

 

τώρα αν περιμένουμε ένα μωρό να ηρεμήσει από ένα ηχειο και τους γονείς του τρία δωμάτια πέρα..

πάντως αν τελικά πάρεις camera να ξέρεις ότι εκπέμπουν συνέχεια άρα χρειάζεται ethernet εκεί κοντά

 

φοβερο το dormi :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την δεύτερη και τρίτη που έβαλες τις έχω σπίτι μου.

 

Άριστες για τα χρήματα τους.

Σχετικά με την εμβέλεια πως τα πάνε;

Πολύ γενική ερώτηση, βέβαια, αλλά όταν η κάμερα είναι στο ισόγειο και το κινητό/tablet στον 1ο όροφο, άρα παρεμβάλονται κάποιοι τοίχοι, τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με την εμβέλεια πως τα πάνε;

Πολύ γενική ερώτηση, βέβαια, αλλά όταν η κάμερα είναι στο ισόγειο και το κινητό/tablet στον 1ο όροφο, άρα παρεμβάλονται κάποιοι τοίχοι, τι γίνεται;

 

εσύ δεν συνδέεσαι απευθείας στο wifi της κάμερας. η κάμερα συνδέεται στο wifi του σπιτιού σου και μέσω αυτού κάνεις την σύνδεση σου. οπότε όπου πιάνεις το wifi σου μπορείς να δεις και την κάμερα. επίσης μπορείς και έξω από το σπιτί με 3g να δείς την κάμερα.

 

παρόλα αυτά προσοχή τι βάζουμε ΔΙΠΛΑ σε κεφάλι ενός μωρού που μόλις αναπτύσσει τον οργανισμό του. 20-30€ έχει ένα Powerline που βγάζει ethernet για να συνδέσουμε την κάμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...