Προς το περιεχόμενο

Γυναίκες Ναυτικών


Lilouz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα προτεινε του να ταξιδεψεις μαζι του που δεν θα μπορει να κανει οτι θελει με τους φιλους του και θα ξετρελαθει σιγουρα

Έχει ενημερωσει ήδη την εταιρια να παω μέσα...περιμένουμε απάντηση..αναλόγως το λιμάνι .. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά μόνο που δεν μου είπαν σε τι στάση πιστεύουν οτι μου τα φοράει ο άντρας μου...χαχαχαχα..τεσπα, θα την βρω την άκρη. Ευχαριστώ. 

Κοπελιά μου όμορφη δεν ξέρεις που έγραψες και που έπεσες.Λοιπόν κι στην Ελλάδα να ήταν ο άντρα σου αν ήθελε να σου τα φορέσει στα φόραγε στο χαλαρό.Παίρνω παράδειγμα από μένα που ήμουν επαγγελματίας μουσικός,με πολλές περιοδείες, όπου έλειπα πολύ συχνά παντρεμένος  επίσης.Δεν τα φόρεσα ποτέ στην γυναίκα μου για δύο λόγους.Πρώτον εμφανισιακά είμαι μια μετριότητα και αυτήν είναι μία κούκλα(ώρες ώρες αναρωτιέμαι πως έμεινε μαζί μου) και δεύτερον συνήθως αν δεν υπήρχαν θέματα με τα παιδιά(να τα κρατάνε οι γονείς μου) ερχόταν μαζί μου.Τώρα πια και οι δύο δουλεύουμε στην ίδια εταιρία στο ίδιο τμήμα είμαστε 24 ώρες μαζί αδιάλειπτα.Πραγματικά λυπάμαι τους ανθρώπους που σκέφτονται ότι όταν λείπει ο άλλος για δουλειά το κέρατο πάει σύννεφο.Εμείς επιδιώκουμε να είμαστε συνέχεια μαζί, και εγώ πάω μαζί της κάπου όπου δεν μου αρέσει(γυναικεία ψώνια) γιατί με θέλει μαζί της, και αυτήν έρχεται ακόμα και στο καφενείο του χωριού για να πιούμε τσίπουρο, παρότι δεν πίνει,απλά για να είναι μαζί μου.Κοινώς κάνουμε και οι δύο ότι μπορούμε για να είμαστε μαζί όσο το δυνατόν περισσότερο όλο το 24ωρο μετά από δέκα χρόνια γάμου.Εδώ απέρριψε καλύτερη δουλειά απλά για έρθει να δουλέψει μαζί μου στο ίδιο πόστο τι να λέμε τώρα.Εύχομαι να ζήσετε και εσείς κάτι ανάλογο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εμα αυτό εννοούσα κι εγω οταν είπα, οτι αν εγω εδω αγχώνομαι 1 αυτος θα πρεπει να αγχωνεται 1000 που ειμαι στη στεριά. Αλλά τα ξέρουμε ολα και τσουβαλιάζουμε καταστάσεις και ανθρώπους μονιμα. 

Γι' αυτό και αποφάσισε ότι τέλος οι αγάπες. Τα λεφτά του θα τα χρησιμοποιεί, να περνάει καλά με φίλους, χόμπι και εξοχή.

Και φυσικά σε κάθε λιμάνι γνωρίζει "καλύτερα" την κάθε φυλή που υπάρχει στον κόσμο.

 

Κάπως έτσι έχουν καταντήσει οι ναυτικοί μόνοι κι έρμοι στον κόσμο.

 

Άρα το νου σου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοπελιά μου όμορφη δεν ξέρεις που έγραψες και που έπεσες.Λοιπόν κι στην Ελλάδα να ήταν ο άντρα σου αν ήθελε να σου τα φορέσει στα φόραγε στο χαλαρό.Παίρνω παράδειγμα από μένα που ήμουν επαγγελματίας μουσικός,με πολλές περιοδείες, όπου έλειπα πολύ συχνά παντρεμένος  επίσης.Δεν τα φόρεσα ποτέ στην γυναίκα μου για δύο λόγους.Πρώτον εμφανισιακά είμαι μια μετριότητα και αυτήν είναι μία κούκλα(ώρες ώρες αναρωτιέμαι πως έμεινε μαζί μου) και δεύτερον συνήθως αν δεν υπήρχαν θέματα με τα παιδιά(να τα κρατάνε οι γονείς μου) ερχόταν μαζί μου.Τώρα πια και οι δύο δουλεύουμε στην ίδια εταιρία στο ίδιο τμήμα είμαστε 24 ώρες μαζί αδιάλειπτα.Πραγματικά λυπάμαι τους ανθρώπους που σκέφτονται ότι όταν λείπει ο άλλος για δουλειά το κέρατο πάει σύννεφο.Εμείς επιδιώκουμε να είμαστε συνέχεια μαζί, και εγώ πάω μαζί της κάπου όπου δεν μου αρέσει(γυναικεία ψώνια) γιατί με θέλει μαζί της, και αυτήν έρχεται ακόμα και στο καφενείο του χωριού για να πιούμε τσίπουρο, παρότι δεν πίνει,απλά για να είναι μαζί μου.Κοινώς κάνουμε και οι δύο ότι μπορούμε για να είμαστε μαζί όσο το δυνατόν περισσότερο όλο το 24ωρο μετά από δέκα χρόνια γάμου.Εδώ απέρριψε καλύτερη δουλειά απλά για έρθει να δουλέψει μαζί μου στο ίδιο πόστο τι να λέμε τώρα.Εύχομαι να ζήσετε και εσείς κάτι ανάλογο.

Πω πω....Σαν κι εμας είσαστε εσείς !! Το ζούμε ήδη το ανάλογο, ο αντρας μου λεει συνέχεια την ατάκα που είπες και εσυ..οταν του λεω και γελάμε οτι μου λένε οτι με κερατώνει, μου λεει ''λυπάμαι τους ανθρώπους που δεν έχουν νιώσει αυτό που νιώθουμε και νομίζουν οτι οι σχέσεις είναι όπως λένε'' :) Μπράβο και στους 2 για τις προσπάθειες που έχετε κάνει και ειδικά μετά απο 10 χρόνια γάμου να κρατήσετε αυτο που ζείτε ζωντανό. Προφανώς το ξέρω οτι αν είναι να στα φορέσει ο άλλος, στα φοράει και μέσα στο σπίτι σας, δεν περιμένει να περάσει τον αντλαντικό δουλεύοντας 20ωρα για να το κάνει. Δεν έχω τέτοιες έννοιες..εχω απόλυτη εμπιστοσύνη στον άντρα μου και το ίδιο και εκείνος. Και ακριβώς αυτο, επιδιώκουμε να είμαστε παντού και πάντα μαζί. Γιατι το γουστάρουμε. Και εγώ εχω καταλάβει το εξής, όταν ερωτευτεις πραγματικά και βρείς το άλλο σου μισό, θες να είσαι αυτοκόλλητος μαζί του, δεν θες ''λιγο χρονο για τον εαυτο σου'' κλπ κλπ ...φυσικά πρέπει να είναι αμοιβαίο. Και νιώθω υπερτυχερή που το ζω! :D Να σας ΄ζήσει το παιδάκι σας!!

Γι' αυτό και αποφάσισε ότι τέλος οι αγάπες. Τα λεφτά του θα τα χρησιμοποιεί, να περνάει καλά με φίλους, χόμπι και εξοχή.

Και φυσικά σε κάθε λιμάνι γνωρίζει "καλύτερα" την κάθε φυλή που υπάρχει στον κόσμο.

 

Κάπως έτσι έχουν καταντήσει οι ναυτικοί μόνοι κι έρμοι στον κόσμο.

 

Άρα το νου σου :P

ο Μισθος του μπαίνει στον λογαριασμό μας ατόφιος. Δεν είμαστε τίποτα παιδάκια που κάνανε σχέση τώρα...προσπαθούμε να κάνουμε οικογένεια, οχι φίλοι δεν τον ενδιαφέρουν,αλλα μόνο εγω αυτός και το πως θα καλυτερευσουμε την ζωη μας. Λυπάμαι που δεν το έχετε γνωρίσει αυτο το συναίσθημα. 

παιδια η τρολαρετε η δεν εχετε ιδεα απο ναυτικους

Μάλλον εσένα σε τρόλλαρε ναυτικός. Δεν έχεις ερωτευθεί κοπέλα μου. Σου εύχομαι να ζήσεις τι σημαίνει να σε κάνει ο άλλος να νιώθεις οτι δεν υπάρχει καμια άλλη γυναίκα στον κόσμο και να ευχαριστεί τον θεο κάθε μέρα γιατι σε έστειλε στην ζωη του. Πραγματικά στο εύχομαι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω....Σαν κι εμας είσαστε εσείς !! Το ζούμε ήδη το ανάλογο, ο αντρας μου λεει συνέχεια την ατάκα που είπες και εσυ..οταν του λεω και γελάμε οτι μου λένε οτι με κερατώνει, μου λεει ''λυπάμαι τους ανθρώπους που δεν έχουν νιώσει αυτό που νιώθουμε και νομίζουν οτι οι σχέσεις είναι όπως λένε'' :) Μπράβο και στους 2 για τις προσπάθειες που έχετε κάνει και ειδικά μετά απο 10 χρόνια γάμου να κρατήσετε αυτο που ζείτε ζωντανό. Προφανώς το ξέρω οτι αν είναι να στα φορέσει ο άλλος, στα φοράει και μέσα στο σπίτι σας, δεν περιμένει να περάσει τον αντλαντικό δουλεύοντας 20ωρα για να το κάνει. Δεν έχω τέτοιες έννοιες..εχω απόλυτη εμπιστοσύνη στον άντρα μου και το ίδιο και εκείνος. Και ακριβώς αυτο, επιδιώκουμε να είμαστε παντού και πάντα μαζί. Γιατι το γουστάρουμε. Και εγώ εχω καταλάβει το εξής, όταν ερωτευτεις πραγματικά και βρείς το άλλο σου μισό, θες να είσαι αυτοκόλλητος μαζί του, δεν θες ''λιγο χρονο για τον εαυτο σου'' κλπ κλπ ...φυσικά πρέπει να είναι αμοιβαίο. Και νιώθω υπερτυχερή που το ζω! :D Να σας ΄ζήσει το παιδάκι σας!!

Σε ευχαριστώ πολύ(δύο έχω ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι) και πάλι σου εύχομαι τα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αποπηρατε την κοπελα...
Καποιοι το θελουν καψιμι εδω περα...μονο αντρες,
και μοδερνες ελληνιδες που αντροφερνουν και δεν κανουν για τιποτε...

Πολλοι κρινουν εξ'ιδιων τα αλλοτρια...
ναι, ειναι πολυ δυσκολο, αλλα αν κυβερνας τον εαυτο σου και αγαπας αληθινα, και δεν σε κανει κουμαντο το απο κατω...ολα ειναι δυνατα...

Ειναι τυχεροι και οι δυο που εχουν ο ενας τον αλλον.
Οσο κι αν εχει 'βρωμισει' ο κοσμος, καποιοι ακομη κρατουν αξιες και ιδανικά...
Οπως ειχε πει και ο μεγαλος, ανεπαναληπτος, πραγματικα μοναδικος και τοσο κατασταλαγμενος μεγαλος μας ηθοποιος....

 

2rffo5z.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια η τρολαρετε η δεν εχετε ιδεα απο ναυτικους

Πάρε και ένα κομμάτι απο βιβλιο που επεσε ΤΥΧΑΙΑ πραγματικά μπροστα μου...

 

Αν παρακινεί μία γυναίκα έναν άντρα να γράψει, να ζωγραφίσει, να καλλιεργήσει, να κυνηγήσει, να μαγειρέψει, να καθαρίσει, να γράψει, να μιλήσει, τότε αυτή η γυναίκα έχει αγαπηθεί εξαιτίας της ουσίας της. Ο αρσενικός άνθρωπος σπάνια ενεργοποιείται , άλλωστε.

Εκείνη είναι μια αιώνια μούσα όχι το κοριτσάκι που μας ερέθισε με τα κουνήματά της σε ένα μπαρ, όχι το καλλίγραμμο σώμα που επιδιωξάμε και δεν ''το'' καταφέραμε, αλλά κάτι πέρα και πάνω από τα ανθρώπινα.

Αν εκείνος βλέπει το πρόσωπο της κάθε φορά που ανοίγει το πρωί τα μάτια του, όχι στην κανονική του υπόσταση δίπλα τους ίσως στο κρεβάτι, αλλά στην νοητή μορφή, μέσα στο κεφάλι του και κάτω από τη γλώσσα του, τόσο είναι ερωτευμένος αθάνατος. Τότε, μόνον, τότε αυτή η αδιάφορη ζωή αποκτά κάποιο νόημα πέρα από τα ωραία υφάσματα, τις γιορτές και τους μισθούς. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν δυο αποψεις, μια η ιδεατη με ροζ ελεφαντακια και μια η πραγματικοτητα. τελος παντων σαν ρεαλιστρια σταματαω εδω , σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου και το ιδιο ευχομαι και για εσενα φιλια πολλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αποπηρατε την κοπελα...

Καποιοι το θελουν καψιμι εδω περα...μονο αντρες,

και μοδερνες ελληνιδες που αντροφερνουν και δεν κανουν για τιποτε...

 

Πολλοι κρινουν εξ'ιδιων τα αλλοτρια...

ναι, ειναι πολυ δυσκολο, αλλα αν κυβερνας τον εαυτο σου και αγαπας αληθινα, και δεν σε κανει κουμαντο το απο κατω...ολα ειναι δυνατα...

 

Ειναι τυχεροι και οι δυο που εχουν ο ενας τον αλλον.

Οσο κι αν εχει 'βρωμισει' ο κοσμος, καποιοι ακομη κρατουν αξιες και ιδανικά...

Οπως ειχε πει και ο μεγαλος, ανεπαναληπτος, πραγματικα μοναδικος και τοσο κατασταλαγμενος μεγαλος μας ηθοποιος....

 

2rffo5z.jpg

Πόσο συμφωνώ και πόσο ευχαριστώ που έστω κάποιοι αναγνωρίζουν πως όση σαπίλα και να υπάρχει, υπάρχει και αληθινή αγάπη.. <3 

υπαρχουν δυο αποψεις, μια η ιδεατη με ροζ ελεφαντακια και μια η πραγματικοτητα. τελος παντων σαν ρεαλιστρια σταματαω εδω , σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου και το ιδιο ευχομαι και για εσενα φιλια πολλα.

Δεν είναι άποψη...είναι αυτο που ζω εδω και 4 χρόνια...και ναι πριν το ζήσω, ήμουν της ίδιας άποψης με εσένα, οπότε σου ξαναεύχομαι σύντομα να υπάρξει αυτός ο κάποιος που θα σου αλλάξει τα δεδομένα.. :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω εχει βρεθει και ας μην ειναι ναυτικος φιλια πολλα.

Αν είχε βρεθεί δεν θα πίστευες οτι αν φύγει θα σε κερατώσει...εστω κι αν εφεύγε για χρόνια :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν δυο αποψεις, μια η ιδεατη με ροζ ελεφαντακια και μια η πραγματικοτητα. τελος παντων σαν ρεαλιστρια σταματαω εδω , σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου και το ιδιο ευχομαι και για εσενα φιλια πολλα.

Δεν νομίζω ότι η κοπέλα έχει μια ιδεατή άποψη της πραγματικότητας. Επίσης, επειδή δεν πιστεύουμε σε κάτι ή επειδή δεν γνωρίζουμε αυτό το κάτι να έχει συμβεί, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει ή και ότι δεν γίνεται. Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι και όλες οι καταστάσεις επίσης. Οπότε δεν μπορείς να τους βλέπεις και από την ίδια σκοπιά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.queen.gr/sex-sxeseis/story/63720/6-xronia-kerato-oyte-ego-oyte-oi-filoi-mas-ton-eixame-katalavei

κανει λαθος το ρεπορταζ??? δεν τα λεει ωραια? δεν τα λεει σωστα?

Δεν μπορείς να συγκρινεις τις σχέσεις και τους ανθρώπους μεταξύ τους, γιατι απλά κανένας μας δεν είναι ίδιος με τον άλλον. Ενα κάρο συγκιρίες είναι που παίζουν ρόλο..με την ίδια λογική να σου βρω και εγω ενα άρθρο που να λέει το αντίθετο και να σου πω, ''ετσι ειναι τα πραγματα, ιδου'' :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...