Προς το περιεχόμενο

Γυναίκες Ναυτικών


Lilouz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω μπαρκάρει σε γκαζάδικο δόκιμος μηχανής 6 μήνες και έχω γυρίσει το μισό κόσμο και όλες σχεδόν τις τριτοκοσμικές χώρες.. επειδή λοιπόν έχω γευτει τη ζωή του ναυτικού σας λέω ότι όλες οι γυναίκες των ναυτικών τρώνε κέρατο αλλά το έχουν δεχτεί γιατί πέρνουν το παραδάκι μαζεμένο και δέν έχουν τον άντρα τους σπίτι να τις ελέγχει που θα τα χαλάσουν... και για να τα έχουν καλά με τον εαυτό τους οι περισσότερες κάνουν ξεπέτες που και πού..

Δηλαδή συγνώμη περιμένεις από τον άντρα σου να πάει φυλακή για 6 μήνες και να δουλεύει σα το σκυλί μέσα στην αλμύρα και τα λάδια και όταν κατέβει Βραζιλία ή Βενεζουέλα με τις "σειρήνες" να του τραγουδάνε να σε σκέφτεται και να μην φάει το μελομακάρανο.. ?  

Τώρα με την οικονομική κρίση πάνε και γυναίκες στα καράβια.. όχι μονο σερβιτόρες, μαγείρισες, γέφυρα αλλά και μηχανή! Απλά δέν κουβαλάνε τα κιλά που κουβαλάνε οι άντρες και είναι περισσότερο support στο κέντρο ελέγχου.. Πού να δουλέψει γυναίκα με 43 βαθμούς μέσα στα λάδια και τον υπερβολικό ήχο? Εγώ είχα κάνει και εμετό στην αρχή γιατί μας κουνούσε ένα υπόγειο ρεύμα για 1 εβδομάδα.. 

Ο Χριστός και η Παναγία, συγγνωμη αλλα θα μου επιτρέψετε να γνωρίζω τον άντρα μου καλύτερα και να ξέρω πως δεν τον γοητεύουν τέτοιου είδους ''σειρήνες'', ο μισθός του έρχεται ακέραιος στον κοινό μας λογαριασμό και συναποφασίζουμε για το πως θα κινηθούμε ΑΚΡΙΒΩΣ. Αν εσείς κάνατε αυτή την ζωή όντας ναυτικός ή συναντήσατε παντρεμένους ανθρώπους που είχαν κάνει τις γυναίκες τους ταράνδους, προφανώς και ανήκαν στο μεγαλύτερο ποσοστό του παντρεμένου πλυθησμού, αυτους δλδ που ούτε απο έρωτα παντρεύτηκαν, υποτίθεται πως αγαπούν τις γυναίκες τους ''αλλα πως να αντέξουν''..αυτά εγω τα ακούω βερεσέ. Ξέρω πως όπως εγώ είμαι βράχος, έτσι είναι και αυτός. Και όπως λέει κι αυτός συνέχεια..Λυπάμαι εκείνους που νομίζουν οτι αυτό που ζούμε είναι τόσο φθηνό και λίγο...και είμαι περήφανος που ειμαι ''ο μαλακας που δεν βγαίνει στα λιμανια''.. :)

Πόσο μάλλον ενώ ξέρει πως δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να το μάθει ποτέ η γυναίκα του.

 

 

Ωραία η ρομαντική ιστορία που έχεις φτιάξει στο μυαλό σου, αλλά όσο πιο γρήγορα αντιμετωπίσεις την πραγματικότητα, τόσο το καλύτερο για εσένα.

Πολύ φοβάμαι οτι εσύ πρέπει να αντιμετώπισεις την πραγματικότητα.Οτι δεν εχεις βρει τον άνθρωπο που θα σε κάνει να καταλάβεις το ''παραμύθι'' μας...και Οτι εσύ και εγώ ή εσύ και ο άντρας μου, δεν είστε το ίδιο και καλό είναι να μην κρίνουμε τις πράξεις των αλλων, απο το τι θα κάναμε εμείς στην θέση τους..κοινώς εξ'ιδίων τα αλλότρια...Καλησπέρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, τεχνολογικό φόρουμ εδώ μέσα, πως το καταντήσατε και έρχεται η κάθε πεινασμένη ος για να ψαρέψει;

Οσο ειναι γυναίκα ο ts άλλο τόσο είμαι και γω ναυτικός!

 

Νέος στα φορουμ εντωμεταξύ, αλλά τις πολλαπλές παραθέσεις ξέρει να τις ανοίγει πέντε -  πέντε ..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο ειναι γυναίκα ο ts άλλο τόσο είμαι και γω ναυτικός!

Απλά δεν ήξερα τι φόρουμ είναι...και όχι δεν είμαι τρόλ, εχω στείλει ήδη μήνυμα για διαγραφή του τόπικ...(Τοσο παραξενο τελικα ακουγεται να εισαι γυναικα ναυτικου) ? χαχαχχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο ειναι γυναίκα ο ts άλλο τόσο είμαι και γω ναυτικός!

 

Νέος στα φορουμ εντωμεταξύ, αλλά τις πολλαπλές παραθέσεις ξέρει να τις ανοίγει πέντε -  πέντε ..

Εγώ πατάω παραθεση απο κάτω για να απαντήσω στον καθένα ξεχωριστά. αλλα αυτό αν τα κάνω συνεχόμενα μυ τα βάζει σε ενα μήνυμα απο μόνο του. Πολλαπλή προσπάθησα να κάνω αλλά δεν τα κατάφερα. Δοκίμασε και θα δείς οτι το κάνεις μόνος σου. Πω πω, άπιστοι θωμάδες..

@lilouz, μη δινεις σημασια στα απαξιωτικα και γεματα ειρωνεια σχολια ορισμενων. Το ιδιο κανουν προς ολους εδω μεσα. :)

Δεν με νοιάζει για μένα, με στεναχωρεί απλά αυτή η καχυποψία, το τσουβάλιασμα σε όλα τα θέματα. Η υποτιθέμενη γνώση επι όλων των θεμάτων και αυτή η ανεξήγητη επιθετικότητα. Ο κόμος πάει απ το κακό στο χειρότερο..Κρίμα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλμύρα τρώει και τους βράχους και όλα.. έτσι και ανέβεις πάνω στη λαμαρίνα ξεχνάς και σε ξεχνάνε όλοι.. 

 

εδώ ο καπετάνιος μου ήταν μεγάλος άνθρωπος παντρεμένος με 2 κορίτσια και έτυχε να κάνει το τελευταίο του μπάρκο μαζί μου για να βγεί στη σύνταξη και ήθελε να στείλει τα λεφτά στα κορίτσια για σπουδές και όταν κατεβήκαμε στο πρώτο λιμάνι είχε ξεσκίσει ότι θηλυκό έπεφτε στα χέρια του! 

 

εγώ για αυτό έφυγα απο τα καράβια.. όσα λεφτά και να έβγαζα τα έτρωγα στα λιμάνια με τις γυναίκες.. χάνεις τελείως την αίσθηση του χρήματος και τα σκορπάς σάν αποθημένο για αυτά που τραβάς μέσα στο πλοίο.. για να είμαι ειλικρινής είχα στο πλοίο και ένα φιλιππινέζο κουνιστό που δέν τον ξεχώριζες απο τις φιλιππινέζες και με τριγύριζε η ιδέα να πάω στη καμπίνα του κανα βράδυ που σχολάγαμε.. εγώ τώρα έκανα το πρώτο μου μπάργκο.. οι άλλοι που είχα ήταν όλοι σεξομανιακοί! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά δεν ήξερα τι φόρουμ είναι...και όχι δεν είμαι τρόλ, εχω στείλει ήδη μήνυμα για διαγραφή του τόπικ...(Τοσο παραξενο τελικα ακουγεται να εισαι γυναικα ναυτικου) ? χαχαχχα

καλα σας λεει ρε καραγκιόζηδες σταματήστε την ειρωνεία ας μείνει το topic μπας και μαζευτούν οι στερημένες να γίνει παιχνίδι με pm ντιπ δεν σας κοφτει.... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλμύρα τρώει και τους βράχους και όλα.. έτσι και ανέβεις πάνω στη λαμαρίνα ξεχνάς και σε ξεχνάνε όλοι.. 

 

εδώ ο καπετάνιος μου ήταν μεγάλος άνθρωπος παντρεμένος με 2 κορίτσια και έτυχε να κάνει το τελευταίο του μπάρκο μαζί μου για να βγεί στη σύνταξη και ήθελε να στείλει τα λεφτά στα κορίτσια για σπουδές και όταν κατεβήκαμε στο πρώτο λιμάνι είχε ξεσκίσει ότι θηλυκό έπεφτε στα χέρια του! 

 

εγώ για αυτό έφυγα απο τα καράβια.. όσα λεφτά και να έβγαζα τα έτρωγα στα λιμάνια με τις γυναίκες.. χάνεις τελείως την αίσθηση του χρήματος και τα σκορπάς σάν αποθημένο για αυτά που τραβάς μέσα στο πλοίο.. για να είμαι ειλικρινής είχα στο πλοίο και ένα φιλιππινέζο κουνιστό που δέν τον ξεχώριζες απο τις φιλιππινέζες και με τριγύριζε η ιδέα να πάω στη καμπίνα του κανα βράδυ που σχολάγαμε.. εγώ τώρα έκανα το πρώτο μου μπάργκο.. οι άλλοι που είχα ήταν όλοι σεξομανιακοί! 

Ε υπάρχουν βασικές διαφορές εσου και του συζύγου... :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε υπάρχουν βασικές διαφορές εσου και του συζύγου... :)

 

Έθεσες ένα θέμα προς δημόσια συζήτηση. Δε σου άρεσαν οι απαντήσεις και πέρασες στην αντεπίθεση. 

 

Η τόση σιγουριά σου δείχνει ή αφέλεια ή το αντίθετο από αυτό που θέλεις να πιστεύεις.

 

Με λίγα λόγια δεν θέλεις να δεις την πιθανότητα η γυναίκα του καπετάνιου με τα 2 κορίτσια να πίστευε τα ίδια με εσένα. Δεν λέω ότι είναι έτσι, αλλά η ανασφάλειά σου σε κάνει να αρνείσαι να δεχτείς ακόμη και την πιθανότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε υπάρχουν βασικές διαφορές εσου και του συζύγου... :)

 

Ποιά διαφορά έχουμε..εγώ είμαι πιό άντρακλας από το σύζυγό σου? δέν υπάρχει περίπτωση να κατέβει ναυτικός στη Βραζιλία ή τη Βενεζουέλα μετά απο 6 μήνες κλεισούρας στο καράβι και να πάει για βραζιλιάνικο καφέ επειδή σκέφτεται τη γυναίκα του.. εκτός και είναι κανάς κοκάκιας και γίνει λυώμα με ναρκωτικά.. γιατί έχει και τέτοιους πολλούς στα καράβια παρόλο που κάνουν τακτικούς και αιφνιδιαστικούς ελέγχους..  

 

Οι βραζιλιάνικες κορμάρες πάντως να χορεύουν σάμπα πάνω σου είναι εμπειρία ζωής.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έθεσες ένα θέμα προς δημόσια συζήτηση. Δε σου άρεσαν οι απαντήσεις και πέρασες στην αντεπίθεση. 

 

Η τόση σιγουριά σου δείχνει ή αφέλεια ή το αντίθετο από αυτό που θέλεις να πιστεύεις.

 

Με λίγα λόγια δεν θέλεις να δεις την πιθανότητα η γυναίκα του καπετάνιου με τα 2 κορίτσια να πίστευε τα ίδια με εσένα. Δεν λέω ότι είναι έτσι, αλλά η ανασφάλειά σου σε κάνει να αρνείσαι να δεχτείς ακόμη και την πιθανότητα.

Φυσικά μπορεί να τα πίστευε..όμως δυστυχώς η πλειόψηφια των γάμων σήμερα, είναι η γάμοι που έγιναν για να γίνουν. η μονοπλευροι ερωτες, η λογω συμφεροντων κ παει λεγοντας...ο δικος μ με βγαζει στην μεση του δρομου να με χορεψει μπλουζ και μεσα να ειναι γεματο το μαγαζι...υπάρχουν κι αυτά :D 

Ποιά διαφορά έχουμε..εγώ είμαι πιό άντρακλας από το σύζυγό σου? δέν υπάρχει περίπτωση να κατέβει ναυτικός στη Βραζιλία ή τη Βενεζουέλα μετά απο 6 μήνες κλεισούρας στο καράβι και να πάει για βραζιλιάνικο καφέ επειδή σκέφτεται τη γυναίκα του.. εκτός και είναι κανάς κοκάκιας και γίνει λυώμα με ναρκωτικά.. γιατί έχει και τέτοιους πολλούς στα καράβια παρόλο που κάνουν τακτικούς και αιφνιδιαστικούς ελέγχους..  

 

Οι βραζιλιάνικες κορμάρες πάντως να χορεύουν σάμπα πάνω σου είναι εμπειρία 

Οι βασικές διαφορές σας είνα αρχικά οτι δεν του κάνει κούκου αμα χρειάζεται να πληρώνει και το είχε απο παιδί..δευτερον πως οταν πιάνει λιμάνι. μένει 15-18 ώρες στις οποιες γινεται η φορτωση-εκφορτωση και τους καιγεται ο κωλος...οχι να ...δδεν μπορουν, αλλα ουτε να παρουν τα ποδια τους και τρίτον τις ώρες που είναι στο λιμάνι έχουμε το σκαιπ ανοιχτό μόνιμα. Το πότε ακριβώς φτάνει, το ξέρω απο τον γνωστο ρουφιανο (μαριντραφικ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(...)για να είμαι ειλικρινής είχα στο πλοίο και ένα φιλιππινέζο κουνιστό που δέν τον ξεχώριζες απο τις φιλιππινέζες και με τριγύριζε η ιδέα να πάω στη καμπίνα του κανα βράδυ που σχολάγαμε.. εγώ τώρα έκανα το πρώτο μου μπάργκο.. οι άλλοι που είχα ήταν όλοι σεξομανιακοί!

:lol: :lol: :lol:

 

Καλά οι άλλοι σύμφωνα με όσα διαβάζω εδώ θα τον είχαν πλακώσει στις εκτρώσεις χαχαχαχα πωωωωωω :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ πόσο υπέροχοι και διαφορετικοί είστε... Μέσα στη φτήνια και την υποκρίσία είστε ένα φωτεινό παράδειγμα αγνού και ανιδιοτελούς έρωτα. Συγχαρητήρια και στους δυο σας. Είμαι σίγουρος πως στους 6 μήνες μοναξιάς δε θα του περάσει από το μυαλό να γυρίσει να δει άλλη γυναίκα.

 

Πρόσεχε μόνο όταν προσγειωθείς να μην είναι ανώμαλη η προσγείωση σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...