Προς το περιεχόμενο

RX100 εν έτει 2016;


psfan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Colgate vs πραγματικότητα

 

Προφανώς δεν θέλω να μειώσω την RX100 και συνολικά τραβάει καλύτερες φώτο

...αλλά έρχονται καλύτερες μέρες!

Ακάθεκτος και αμετανόητος ομως.... χωρις να εχει ουτε μια σοβαρη φωτογραφία στην ζωή του...!!!

 

ΝΑΙ. Έρχονται καλύτερες μέρες. Για τους φωτογραφους ομως ερχονται απο αλλού και οχι απο τα smartphones....

 

http://petapixel.com/2016/12/20/insane-night-shots-allegedly-taken-unreleased-nikon-dslr/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Colgate vs πραγματικότητα

 

Προφανώς δεν θέλω να μειώσω την RX100 και συνολικά τραβάει καλύτερες φώτο

...αλλά έρχονται καλύτερες μέρες!

Προφανώς είσαι σπασαρχίδας αλλά χρόνια πολλά μέρες που είναι.

 

Σε ξαναρωτάω, το ότι το wb του πιξελ είναι ΤΕΛΕΙΩΣ off και ΔΕΝ διορθώνεται, το βλέπεις ή κοιτάς τις εικόνες από θυροτηλεόραση; Το μέλλον που βλέπεις θα έχει πάντα αποτέλεσμα π ο λ λ α χρόνια ΠΙΣΩ σε σύγκριση με μηχανές που φτιάχνονται για να τραβάνε φωτογραφίες και όσο πιο γρήγορα το συνειδητοποιήσεις τόσο καλύτερα θα συνεννοηθούμε.

 

Αλλιώς σε προκαλώ να πας στο section του gaming εδώ στο φορουμ και να πεις κι εκεί ότι τα κινητά πλέον συγκρίνονται με κονσόλες και pc επειδή μπορούν να παίξουν farmville! Τράβα πες το να γελάσουν και τα πόμολα γιατί εδώ τόσους μήνες αυτό μας λες!

 

Πάρε και ένα 3200iso από jpg της rx100 σε REAL LIFE συνθήκες με φωτισμού δωματίου.

 

https://www.dropbox.com/s/rgvsl9bjoehtkii/DSC04001.JPG?dl=0

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα γκρίζα ψέμματα δεν μπορείς να πεις, ό,τι θόρυβο έχει το δείχνουν. Ορίστε μια έγχρωμη 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/51118313/DSC04040.JPG

 

Και μια στα 6400 έτσι για την αλητεία

https://dl.dropboxusercontent.com/u/51118313/DSC04044.JPG

 

Είναι και αυτές όπως και η ΑΜ σε θερμό φως απο λαμπτήρες πυρακτώσεως. Ανεβάζω επίτηδες σναπσοτς για απόλυτη εξομοίωση σε καθημερινή χρήση χωρίς βοηθητικό φωτισμό ή επεξεργασία. Είναι απλά κόλπα που τα κάνει η rx από το 1012.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Προφανώς δεν θέλω να μειώσω την RX100 και συνολικά τραβάει καλύτερες φώτο

...αλλά έρχονται καλύτερες μέρες!

 

 

Οταν καταφερεις να καταλαβεις πως να ποσταρεις λινκ σαν ανθρωπος και οχι αυτιστικο copy paste screenshot, τοτε ξαναελα.

Επεξ/σία από Ntinaras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@VampireKiSS

 

Ναι τελικά ήταν τα λουτρά κάτι μου θύμιζε, έχω κάνει πάνω από 60 μπάνια πριν περίπου 10 χρόνια σε διάστημα 4 ετών ερχόμασταν κατευθείαν από το χιονοδρομικό του Καϊμακτσαλάν ακόμα και διήμερα μεσοβδόμαδα κάναμε τότε σκέψου χα χα χα χωρίς παντόφλα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@VampireKiSS

 

Ναι τελικά ήταν τα λουτρά κάτι μου θύμιζε, έχω κάνει πάνω από 60 μπάνια πριν περίπου 10 χρόνια σε διάστημα 4 ετών ερχόμασταν κατευθείαν από το χιονοδρομικό του Καϊμακτσαλάν ακόμα και διήμερα μεσοβδόμαδα κάναμε τότε σκέψου χα χα χα χωρίς παντόφλα...

Πολύ ωραία φάση αν και ψιλοαπάτη το νερό στις εσωτερικές πισίνες. Έξω δεν δοκίμασα, άφησα κάτι και για την επόμενη φορά. χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία φάση αν και ψιλοαπάτη το νερό στις εσωτερικές πισίνες. Έξω δεν δοκίμασα, άφησα κάτι και για την επόμενη φορά. χαχαχα

Εγώ μένω στην περιοχή :)

@VampireKiSS

 

Ναι τελικά ήταν τα λουτρά κάτι μου θύμιζε, έχω κάνει πάνω από 60 μπάνια πριν περίπου 10 χρόνια σε διάστημα 4 ετών ερχόμασταν κατευθείαν από το χιονοδρομικό του Καϊμακτσαλάν ακόμα και διήμερα μεσοβδόμαδα κάναμε τότε σκέψου χα χα χα χωρίς παντόφλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα απάτη σε τι δεν το καταλαβαίνω;

Έτρεχε άφθονο το νερό στη σωλήνα από κάτω καθόμασταν δεκάλεπτο στη πισίνα ολυμπιακών διαστάσεων δεξιά στο κτήριο αριστερά είχε τις γούρνες έκαναν μπάνιο οι ντόπιοι και τις αποφεύγαμε θυμάμαι μέσα στα αφρόλουτρα ήταν όποτε τις κοιτάξαμε από περιέργεια, τώρα άλλαξαν έχουν αναβαθμιστεί;

Επιστρέφαμε από άλλο δρόμο ωραία διαδρομή και περνάγαμε από τα λουτρά όσο θυμάμαι βέβαια κατηφορική γιαυτό και μας άρεσε χι χι χι. 

Αν δεν θέλεις μπορείς και PM για την απάτη!.

 

Όποιος ξέρει VampireKiSS ή fatsas2222

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

Τελικα ξερει καποιος αν τα 3 χρονια εγγυηση θα συνεχιστουν και μετα το νεο ετος σαν προσφορα?

 

Παλεύω να κρατηθω μεχρι να μπουν οι εκπτωσεις για την m2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα απάτη σε τι δεν το καταλαβαίνω;

Έτρεχε άφθονο το νερό στη σωλήνα από κάτω καθόμασταν δεκάλεπτο στη πισίνα ολυμπιακών διαστάσεων δεξιά στο κτήριο αριστερά είχε τις γούρνες έκαναν μπάνιο οι ντόπιοι και τις αποφεύγαμε θυμάμαι μέσα στα αφρόλουτρα ήταν όποτε τις κοιτάξαμε από περιέργεια, τώρα άλλαξαν έχουν αναβαθμιστεί;

Επιστρέφαμε από άλλο δρόμο ωραία διαδρομή και περνάγαμε από τα λουτρά όσο θυμάμαι βέβαια κατηφορική γιαυτό και μας άρεσε χι χι χι.

Αν δεν θέλεις μπορείς και PM για την απάτη!.

 

Όποιος ξέρει VampireKiSS ή fatsas2222

Τώρα έχουν αλλάξει αρκετά τα λουτρά. Έχει ένα κτήριο με τις εσωτερικές πισίνες τις οποίες κλείνεις εκ των προτέρων (όπου έχουν προστεθεί αρκετές πισίνες), έχει την μεγάλη και ανοικτή πισίνα που δίπλα της έχει το καφέ και νέος μεγάλος χώρος με τουαλέτες, ξύλινα παραβάν για να αλλάξεις και μπάνια. Δίπλα από την μεγάλη πισίνα είχε κάποιες μικρές γούρνες που τις διέλυσαν και έφτιαξαν μία πετρόχτηστη πισίνα, όμοια άλλης μίας στα λουτρά. Τα υπόλοιπα δεν έχουν αλλάξει πολύ.

Για απάτη στο νερό ούτε έχω ακούσει, ούτε πιστεύω κάτι τέτοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

Τελικα ξερει καποιος αν τα 3 χρονια εγγυηση θα συνεχιστουν και μετα το νεο ετος σαν προσφορα?

 

Παλεύω να κρατηθω μεχρι να μπουν οι εκπτωσεις για την m2

 

Αυτά τα 3 χρόνια εγγύηση παρέχονται από τη sony κατευθείαν πχ τους στέλνεις τον κωδικό του προϊόντος μετά την αγορά ή είναι του καταστήματος; Γιατί ενώ σχεδόν σε όλα τα φωτομάγαζα του skroutz αναγράφονται τα +3 στις αλυσίδες plaisio, κωτσο, media, public δεν αναφέρουν τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...