Προς το περιεχόμενο

πρόγραμα για παρακολούθηση τηλεόρασης στο pc


panos0100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα, έχω ένα στικακι τηλεόρασης, της crypto και είχε μέσα το προγραμα total media όμως μερικές φορές κολαει και μένει η εικόνα εκεί χωρίς να πέσει το σήμα,  έχω κεραία κανονική και την έχω συνδέσει πίσω στο στικακι το σήμα είναι άριστο απλά λέω αν υπάρχει καποιο άλλο προγραμα ποιο καινούριο μήπως και φτιάξει το πρόβλημα  εχω windows 7 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερεις τι μου κανει ενω ειναι καλο προγραμα αυτο το total media κολαει η εικονα αλλα δεν ειναι οτι χανει το σημα, ειναι οτι απλα παγωνει και απλα ακους τον ηχο να εχει παει παρακατω πχ ο παρουσιαστης  και ακομα να ειναι στο ιδιο σημειο μονο αν αλλαξω καναλι ξανα βαλω το ιδιο ξεκολαει μετα

 

το στικακι ειναι ενα της crypto 200

 

κατι αλλο υπαρχει;  γιατι δεν βλεπω να παιζει το windows medια tv  θυμαμαι ενα που  ειχα παλια αλλα δεν ξερω ποιο ηταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεε ενταξει δεν ειναι και πολυ καλα, παντως τωρα δεν πιστευω να εχει αλλο ουτε καρτες tv ουτε και τετοια στικακια, πλεον εχουν μπει στην οθονη/τηλεοραση  τα καναλια, αλλα ποιο πολυ  αλλα ποιο πολυ εβαλα τωρα το στικακι για να μπωρο να κανω εγραφη καποιο προγραμα η να το πηγαινω μπρως πισω timeshift  γιατι στις οθονες δεν υπαρχει ουτε εγραφη ουτε τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και έχει ακόμα τέτοια...

http://www.skroutz.gr/c/17/kartes-tileorashs-video-cards/f/638548/TV-Sticks.html?keyphrase=tv+tuner+usb

Το Kodi το δοκίμασες;

 

Όσο για τη δυνατότητα εγγραφής, ο αποκωδικοποιητής της crystal που έχω, γράφει κανονικά. Για timesift δεν ξέρω, δεν το έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και έχει ακόμα τέτοια...

http://www.skroutz.gr/c/17/kartes-tileorashs-video-cards/f/638548/TV-Sticks.html?keyphrase=tv+tuner+usb

Το Kodi το δοκίμασες;

 

Όσο για τη δυνατότητα εγγραφής, ο αποκωδικοποιητής της crystal που έχω, γράφει κανονικά. Για timesift δεν ξέρω, δεν το έχω δοκιμάσει.

καλησπερα και χρονια πολλα να σε ρωτησω κατι, εχτες πηγα να βαλω το στικακι της crypto, και πεταξε τοξο στην θυρα της μητρικης μετα εβαλα το δοκιμαστικο και ειδα οτι αναβει αν ακουμπισω το βυσμα της κεραιας, ειναι φυσιολογικο αυτο;  φοβηθηκα και το εβαλα το βυσμα παλι στην οθονη αλλά και κατι αλλο γιατι κολαει οταν ειναι στο στικακι; το σημα ειναι αριστο, και η εικονα μενει παγωμενη για ωρα, μηπως η usb θυρα δεν κανει για τηλεοραση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρεύμα στο καλώδιο της κεραίας μπορεί να δικαιολογηθεί αν υπάρχει ενισχυτής στην κεραία, αν και δεν είμαι σίγουρος αν θα έπρεπε να ανάβει το δοκιμαστικό.

Το στικάκι της crypto δεν το ξέρω, αλλά όπως είπα και πριν δεν τη έχω και σε πολύ εκτίμηση την εταιρεία. Η διαμεταγωγή της usb 2.0 θύρας είναι αρκετή, εκτός αν η δικιά σου είναι usb 1.1 αλλά δεν το νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι usb 2 ειναι κανονικα απλα με εκανε εντυπωση  και ναι η κεραια ειναι πανω σε ενισχυτη,  για θυμησε μου ενα προγραμα της cyberling ειχα παλια πως το λεγανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

powercinema,  το ειχα παλια ωραίο interface, αλλα αό τότε (σχεδων οταν ημουν  winxp) δεν μπορουσε να παίξει τα hd... μετα σταματησαν την εξέλιξη και οι ιδιοι..\

http://www.cyberlink.com/support/product-update.do?locale=en_EU

 

για παρακολούθηση τηλεορασης νομίζω αυτό πρέπει να είναι το καλύτερο

http://www.dvbviewer.com/en/index.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ενα αλλο ηταν, τελος παντων θα το βρω,  τωρα ομως φοβαμαι να βαλω το βυσμα της κεραιας στο στικακι γιατι κανει τοξο οταν το βαζω στον υπολογιστη, θα ρωτησω αν ειναι φυσιολογικο αυτο  η κεραια παντως ειναι σε ενισχυτη επανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...