Προς το περιεχόμενο

Nespresso - Κάψουλες Αυθεντικές ή μη (γνώμες, απόψεις και ΟΧΙ προσφορές) και παρελκόμενα


Craven

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας κλειδώσει κάποιος mod το θέμα αφού ο σκοπός για τον οποίο φτιάχτηκε (να καθαρίσει άλλο θέμα) απέτυχε.

 

Πανε οι προσφορες πανε ολα; :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποιές προσφορές;

Οι 43 ερωτήσεις για αφαλάτωση;

Οι 382 ερωτήσεις για το αφρόγαλο;

Οι ερωτήσεις για Dolce Gusto/Tassimo κάθε 2 σελίδες;

Το ότι κάθε 3 σελίδες όποιος βαριόταν να κάνει search ή να διαβάσει τις πρώτες 10 σελίδες να πάρει ένα μπούσουλα έμπαινε και έλεγε, «για πείτε κάμια πρόταση ρε παιδιά» (και στην ουσία ακύρωνε όλο τον κόπο σας να γράφετε σελίδες επί σελίδων για τις εμπειρίες σας με κάψουλες διαφόρων ειδών και εταιρειών)

κ.ά.

 

Κρίμα τον κόπο σας, αλλά φαινόταν που πηγαίνει η δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εδω μπαινει ο καθε εξυπνος να μας πει οτι η nespresso δεν φτιαχνει καλο καφε!

 

σε θεμα της nespresso βρε σαινι? Λες τα 500 ατομα εδω που εχουν nespresso να τους νοιαζει? αν τους ενοιαζε δεν θα την παίρνανε!

 

με κατι τετοιους και με κατι αλλους μπαγλαμαδες που βλεπουν θεμα nespresso καψουλες - προσφορες και ρωτανε για illy και για αφρόγαλα τι περιμενεις; Τι να πω ποση βλακια χωραει στους εγκεφαλους πια;

 

γενικα τιμουλες με τον νεο φορο ξερουμε? εγω ειδα οτι οι gourmesso απο 3.00 πηγαν στο 3.29

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω γραψει στο αλλο τοπικ για κοφι λαμπ και την απαραδεκτη εξυπηρετηση που ειχα οταν τους απαντησα ενα "ευχαριστω πολυ, στην ιδια τιμη θα προτιμησω τις αυθεντικες". Δε τις εχω δοκιμασει να πω την αληθεια γιατι στα 4+ δε.

μπα ελαχιστες φορες ειχα στα coffee lab normal εξυπηρετηση dont worry :lol: :lol:

 

εδω και κανα χρονο εχω παρατησει τους πειραμτισμους οι περισσοτεροι ανταγωνιστες ειναι χαλια και στα ιδια λεφτα οπως λες καλυτερα nespresso και λιγοτερα πακετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε ρε παιδιά που πίνετε κάψουλες, είναι καλύτερες από το να αγοράσεις φρέσκο καφέ και να φτιάξεις μόνος σου τον καφέ σου; υπάρχει πραγματικό προτέρημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.regroup.gr/default/388/city/10/deals/4823/regroup-goods/ αυτες εδω στην ιδια τιμη ειναι απο οτι βλεπω  

 

Δε μου λετε τωρα που δεν εχει το λιντλ ταμπλετες τι θα βαλουμε;! 

 

Αν εχεις χρονο αγορασε κλπ. Εγω προτιμω την ευκολια και ειδικα αν πιω λαττε καπουτσινο τις περισσοτερες φορες που ο καφες "χαλαει" σε σχεση με σκετο εσπρεσσο. Οποτε με τις καψουλες τυπου λιντλ εντρακτερ κλπ ειμαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε ρε παιδιά που πίνετε κάψουλες, είναι καλύτερες από το να αγοράσεις φρέσκο καφέ και να φτιάξεις μόνος σου τον καφέ σου; υπάρχει πραγματικό προτέρημα;

εγω δεν εχω ορεξη 7 το πρωι με την τσιμπλα στο ματι να αλλεθω καφε να ξυπναω με τον θόρυβο το μισο σπιτι, και μετα να πλενω 100 ωρες μηχανες παγκους, το αλλο το ματζαφλαρι που βαζεις μεσα τον καφε και τα λοιπα. Θελω ενα εσπρεσακι σε 30 δευτερολεπτα! Δεν αντιλεγω οτι ειναι αρκετα κατωτερος, αλλα δεν σημαίνει οτι καθε πρωι θα τραβαω τετοιο ζορι! Και σουβλακι θα φαω οταν βαριεμαι να ψησω φιλετο, δεν σημαινει οτι επιδη το φιλετο ειναι ανωτερο θα το τρωω καθε μερα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι η καψουλα ειναι θεμα χρονου και ευκολίας. Προφανως δεν έχει την ίδια ποιότητα με τον φρεσκοαλεσμένο καφε , αλλά για κάποια σαν εμένα που σηκώνομαι 8.20 για να φύγω 8.30 απο το σπίτι είναι μια καλή, φθηνή και γρήγορη εναλλακτική. Κ αι στη δουλεια έχουμε για τον ίδιο λόγο. Όλοι οι καφέδες (εκτός του νες) θέλουν χρόνο και μετα καθάρισμα. Αυτός γίνεται σε 2 κινήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Νέος στο θέμα nespresso, καθώς σήμερα την άνοιξα και δοκιμάσαμε κάποιες απ τις 16 γεύσεις.

Όταν ανακάλυψα οτι υπάρχει θέμα για ταμπλέτες στο αγαπημένο μου φόρουμ κwλοχαρηκα, μα πλέον στις 3 σελίδες που διάβασα, δε σας κρύβω πως κουράστηκα να διαβάζω το "μα καλά, κάψουλα; δεν είναι καφές, δεν είμαι γεύση είναι πράγμα κτλ κτλ"..

Οκ! Οκ!

Θέλετε να μπούμε στο θέμα εμείς;

Ξέρει κανείς τι και πώς; Εάν αξίζει από κάπου κάποια μάρκα ή ποια γεύση-εταιρεία βγάζει τίμιο φρεντο Nεσπρέσο;;;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις συμβουλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δοκιμασα απο edgberts τον 9 ακριβη ονομασια δεν θυμαμαι. Εντυπωση μου εκανε γιατι στο μασουτη(θεσσαλονικη) κοστιζει 4,80 οταν οι αυθεντικες εχουν4.10 μεχρι 4.50 ευρω. Βεβαια η ποιοτητα ηταν πολυ καλη με μετρια ροη. Ουτε ασχημη αλλα ουτε η εκπληκτικη απο τις αυθεντικες.

Παμε τωρα σε αυτο που μου εκανε εντυπωση. Τις ιδιες καψουλες τις πηρα στην Αθηνα με 2.50 ευρω περιπου ιδιες καψουλες ιδια γευση αλλα απο το mymarket. Ομως η ροη ηταν απαισια και η μηχανη αρκετες φορες ζοριζοταν. Η ροη αλλες φορες ηταν ανεκτη αλλες φορες ηταν κατω του μετριου και αλλες φορες μου εφτυνε τα κατακαθια του καφε μεσα ολα. Και αναρωτιεμαι ιδιες καψουλες ιδιας εταιριας πως γινεται οι προσφορες να εχουν τοσο χαλια αποτελεσμα; Μηπως ειμαι αρνητικα προδιαθετιμενος;

Για πείτε ρε παιδιά που πίνετε κάψουλες, είναι καλύτερες από το να αγοράσεις φρέσκο καφέ και να φτιάξεις μόνος σου τον καφέ σου; υπάρχει πραγματικό προτέρημα;

 

Θα σου μιλησω ειλικρινα. Ειχα αγορασει μια aeg μηχανη για να κανω τον καφε. Με χυμα καφε. Δεν θα σου πω πως θελει πτυχιο ουτε πως αλλες φορες μου εβγαινε ο καφες δυνατος και αλλες μου εβγαινε νεροζουμι. Αυτο το σηκω πανω 7 μιση κανε καφε και κατσε μετα να τον απολαυσεις 3 λεπτα και ενα 20 λεπτο καθαριζε τον καφε καθαριζε την μηχανη καθαριζε τον παγκο που εχει σταγονες με καφε και νερο ξερεις που με οδηγησε; Να την βαλω την καφετιερα στην ακρη και να παρω καψουλες. Γιατι; Γιατι πολυ απλα βαρεθηκα την ιεροτελεστια. Μεχρι ενα σημειο ειχε γουστο και μερακι. Μετα καταντησε απλα βαρετο. Ηθελα κατι γρηγορο just one shot και να φυγω σβελτα για δουλεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πω, προσωπικα δεν πινω εσπρεσο, πινω γαλλικο/του φιλτρου οποτε δεν εχω καμια τρελη ιεροτελεστια να κανω. ισως εκει να ειναι η μεγαλη διαφορα. δεν ηξερα οτι ο εσπρεσο παιρνει τοση πολυ ωρα για να τον ετοιμασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν δοκίμασα από coffee island κάψουλες, τη στάνταρ γεύση τους. Μπορώ να πω πως έμεινα ικανοποιημένος τόσο από γεύση όσο και τιμή.. Μέχρι τη 4η κάψουλα, όπου δεν είχε ροή, μα έσταζε ο καφές...

Οι επόμενες είναι πότε καλά, πότε σταγόνες.

Θα το ψάξω και θα ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ένα κόπο να πας στις "προσφορές" και να διαβάσεις το εκεί θέμα που τώρα έχει κλειδωθεί (όσο μπορείς απ το τέλος προς την αρχή) καθώς έχει γίνει ανάλυση αρκετές φορές για τις διάφορες κάψουλες τρίτων.

Το θέμα θα το βρεις εδώ : http://www.insomnia.gr/topic/478013-%CE%B5%CF%84%CE%BF%CE%B9%CE%BC%CE%B5%CF%83-%CE%BA%CE%B1%CF%88%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B5%CF%82-nespresso-%CE%B1%CF%80%CE%BF-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B5%CF%82-%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%B5%CE%B9%CE%B5%CF%82/

 

Έχουν αναλυθεί (και απο εμένα αλλά και απο αρκετούς άλλους) τα πάντα σχετικά με coffee island, DE, Jacobs, Volcano, Dructer, Lidl κτλ.

(αν κάνεις μια αναζήτηση στο θέμα με keywords θα βρεις τα πάντα)

 

Αφού βρεις ότι θες, εδώ είμαστε να τα συζητήσουμε :)

 

 

http://www.insomnia.gr/topic/631319-nespresso-%CE%BA%CE%AC%CF%88%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B5%CF%82-%CE%B1%CF%85%CE%B8%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%AE-%CE%BC%CE%B7-%CE%B3%CE%BD%CF%8E%CE%BC%CE%B5%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF/?view=findpost&p=55353607

 

Σαν hint απλά θα σου πω σαν κάποιος που ξεκίνησε επίσης απο coffee island λόγω ευκολίας (έχω ένα δίπλα μου και όντως δεν είναι χάλια καφές), θα βρεις καλύτερους καφέδες σε πολύ καλύτερη τιμή χωρίς το άγχος πως θα τις έχει φτιάξει τις κάψουλες ο κάθε υπάλληλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πω, προσωπικα δεν πινω εσπρεσο, πινω γαλλικο/του φιλτρου οποτε δεν εχω καμια τρελη ιεροτελεστια να κανω. ισως εκει να ειναι η μεγαλη διαφορα. δεν ηξερα οτι ο εσπρεσο παιρνει τοση πολυ ωρα για να τον ετοιμασεις.

χαχα νομιζεις και ο φιλτρου εχει τη τρελα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...