Προς το περιεχόμενο

Nespresso - Κάψουλες Αυθεντικές ή μη (γνώμες, απόψεις και ΟΧΙ προσφορές) και παρελκόμενα


Craven

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου φαινετε κακο μπελα βρηκα τωρα εν καιρω κρισης κ κοροναβαιρους να δινω τα ευρουλακια μου στον Τζορτζ Κλουνει ☺️
Καινουριο χομπυ !
 Σημερα θα παω s/m μιας κ θελω ακομα να δοκιμασω jacobs ristretto12 και                  jacobs intenso 10 γιατι εχω διαβασει καλα σχολια γιαυτους τους δυο. Κ αν βρω κ τον onyx της l'or να παρω μια συσκευασια να τον δω κ αυτον κ μετα θα σταματησω. Γιατι με το κουπονι που ειχα με την αγορα της μηχανης ηρθαν σημερα 60 καψουλες κ εχω ακομα καμμια 40ρια μιξ οποτε για ενα μηνα ειμαι οκ 😎

 

 

Επεξ/σία από malias4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πήρα την πιο φθηνή μηχανή Nespresso που έπαιζε πριν μισό μήνα μαζί με κάτι κάψουλες που έδινε δώρο και την έχω καταευχαρηστηθεί. 

Ήθελα να ρωτήσω εσάς που έχετε βγάλει χειμώνα με τις κάψουλες, για ζεστό καφέ με γάλα πως το ετοιμάζετε το γάλα;

Έχω δει τα μηχανηματάκια που έχει η Nespresso στη σελίδα της αλλά ρε παιδιά 40+ ευρώ για να ζεσταίνω το γάλα μου φαίνεται κάπως αστείο. Όχι; Αξίζει λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το μηχανηματακι ειναι το aerocino. Εκει βαζεις το γαλα κ κανει ζεστο αφρογαλο πχ για capuccino κ latte. Αν δεν το εχεις αυτο εγω στη θεση σου θα εβαζα εβαπορε γαλα κανονικα κρυο. Μιας κ ετσι επινα τον καφε με την προηγουμενη μηχανη την philips senseo που ειχα. Ξερεις σαν lungo με λιγο γαλατακι μεσα .
Σημερα επειδη ειναι παγκοσμια μερα καφε εβγαλε παλι προσφορα kotsovolos κτλ στα 80€ περιπου Nespresso μηχανες με δωρο το aerocino. 
Στα δικα μας τωρα μολις πηγα supermarket κ εκανα τα ψωνια μου 😃

l'or onyx v12στα 2.73€ η καψουλα

dimello intenso v9 στα 2.45€

Jacobs  intenso και ristretto στα 3.17 ( δεν ειχε προσφορα αυτος)

hSA62Hvf.jpg
 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πάμε αλλη μία και τελευταία:

Το τοπικ εδώ ΔΕΝ είναι για να το γεμίζουμε με προσφορές σε κάψουλες κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα,

Γνωρίζει κάποιος πώς γίνεται η εξαργύρωση του 2ου κουπονιού (10€);

Στους όρους γράφει από την 1η του επόμενου μηνός που έκανες την εξαργύρωση του 1ου κουπονιού, αλλά στο καθαρά πρακτικό κομμάτι πώς γίνεται;

Μπαίνει αυτόματα κάποια έκπτωση στο Καλάθι Αγορών; Σου στέλνουν κάποιον κωδικό στο mail;

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα στην παρεα απο τις χθεσινες αγορες λοιπον εφτιαξα τωρα κ πινω φρεντακι καπουτσινο  με jacobs 12αρι ristretto διπλη καψουλα. 
Η γευση ειναι οντως δυνατη οπως εψαχνα , σχεδον μου ξεκαπακωσε το κεφαλι η πρωτη τσουρα!! Απο γευση ειναι καλος αλλα αφηνει στο στομα μια αισθηση ξερη που δεν ξερω ακομα αν μου αρεσει. Πρεπει να δοκιμασω κ τον αλλο 12αρι της l'or για να δω τελικα που θα κατασταλαξω για επιλογη καψουλας freddo.  Για ζεστο εσπρεσακι δεν εφτιαξα με την συγκεκριμενη καψουλα αλλα νομιζω για τα γουστα μου θα ειναι πολυ δυνατος

Επεξ/σία από malias4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εφτιαξα παλι freddo με την lor onyx v12. Ειναι καλυτερη απο την 12αρα  jacobs σε γευση κ ενταση ειναι το ιδιο. Οποτε την προτεινω για freddo. 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχει δοκιμάσει κανένας τους Costa Coffee? Είναι αγγλικοί από ότι διάβασα και τους φέρνει η εταιρεία της Coca Cοla. Η ερώτηση μου είναι βέβαια αν κατασκευαζονται από αλουμίνιο έστω και μόνο στα σημεία πίεσης και τρυπηματος και τι παίζει από γεύσεις!!! 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Lanc3r είπε

Εχει δοκιμάσει κανένας τους Costa Coffee? Είναι αγγλικοί από ότι διάβασα και τους φέρνει η εταιρεία της Coca Cοla. Η ερώτηση μου είναι βέβαια αν κατασκευαζονται από αλουμίνιο έστω και μόνο στα σημεία πίεσης και τρυπηματος και τι παίζει από γεύσεις!!! 😅

Το εχω ακουσει κι εγω οτι θα ερθουν καψουλες το φθηνοπορο Costa Coffee προφανως σε σουπερ μαρκετ αλλα απο οτι βλεπω στο amazon τις εχουν 6+ λιρες που σημαινει γυρω στα 7 ευρω οι 10καψ , αν τις δινουν σε αυτην την τιμη δεν εχουν ελπιδα.. Σε καποιες φωτο που ειδα η καψουλα φαινεται πλαστικη με αλουμηνιο στο σημειο τρυπηματος σαν αυτες τις Belarom του LIDL.. Αλλα δεν τις εχει κανενας ακομα φερει εδω...

Επεξ/σία από Miatakias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Miatakias είπε

Το εχω ακουσει κι εγω οτι θα ερθουν καψουλες το φθηνοπορο Costa Coffee προφανως σε σουπερ μαρκετ αλλα απο οτι βλεπω στο amazon τις εχουν 6+ λιρες που σημαινει γυρω στα 7 ευρω οι 10καψ , αν τις δινουν σε αυτην την τιμη δεν εχουν ελπιδα.. Σε καποιες φωτο που ειδα η καψουλα φαινεται πλαστικη με αλουμηνιο στο σημειο τρυπηματος σαν αυτες τις Belarom του LIDL.. Αλλα δεν τις εχει κανενας ακομα φερει εδω...

Εχει προσφορά σε μεγάλο σούπερ €2.70+, οσο δηλαδή και οι άλλες εταιρείες αν θυμάμαι καλά. Είδα περισσότερες ποικιλίες από οτι έχει το αμαζον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτες του lidl τις πλαστικες τις χρησιμοποιητε εσεις η καλυτερα μακρυα απο πλαστικες καψουλες; Πηρα ενα πακετακι κ δεν εχει ασχημη γευση ο καφες παντως για 1.89€ η μια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα  2 τύπους  Costa Coffee,  συνολικά υπάρχουν 7 τύποι,  εκεί που πήγα είχε τους 6 που είναι ο Colombian 5,  bright blend 6,  lungo 7,  signature 8,  Lungo warming  10, ristretto 11,  πήρα για δοκιμή τον signature 8 που υποθέτω είναι το χαρακτηριστικό χαρμάνι που δίνουν στα καφέ Costa Coffee  και τον Ristretto 11 γιατί μ αρέσουν οι δυνατες εντάσεις,  τον decaf 9 δεν τον είχε αλλιώς θα τον έπαιρνα και αυτόν... 

Η κάψουλα είναι όλη αλουμινίου και μοιάζει στο σχημα με nespresso, Starbucks,  illy κτλ... Η αρχική τιμή  είναι λογική  στα 3.60,  την είχε όμως σε προσφορά στα 2,73.. Από αύριο θα αρχίσω τις δοκιμές... Καλες φαίνονται αλλά αν δεν δοκιμάσεις.... 

Επίσης είδα για πρώτη φορά σε σούπερ μάρκετ μια κάψουλα L'or barista 13  και μάλιστα σε προσφορά και την πήρα,  δεν την είχα ξαναδεί ποτέ ούτε στο Internet και μου έκανε εντύπωση η ένταση 13 σε L'or,  επίσης είχε και μια άλλη σπάνια την L'or sistuoso 8 αλλα δεν την πήρα... 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...