Προς το περιεχόμενο

Nespresso - Κάψουλες Αυθεντικές ή μη (γνώμες, απόψεις και ΟΧΙ προσφορές) και παρελκόμενα


Craven

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, eidikos33 είπε

τι μηχανη εχετε να μου προτεινετε με καψουλες για vfm? που να παιρνει και φθηνες συμβατες αν γινεται ειμαι λιγο ασχετος γενικα,για freddo espresso θελω 

Nespresso με κλειστά τα μάτια...

Εχει κάψουλες από όλες τι μάρκες και σε ότι τιμή θες...την προηγούμενη εβδομάδα για παράδειγμα πήρα τις LOr από Σκλαβενίτη με 2,88€ το κουτί με τις 10...πιστεύω ότι έχει για όλα τα γούστα σε γεύσεις...

Γενικά η τιμή που μπορείς να βρεις την κάψουλα παίζει από 0.25€ μέχρι 0,50€....πάνω κάτω λέω δεν είναι πλαφόν...χωρίς αυτό να προσδιορίζει την ποιότητα ή την γεύση(κυρίως αυτό γιατί είναι καθαρά υποκειμενικό)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

eidikos. Πάρε μια φθηνή nespresso inissia η Essenza mini (δες χαρακτηστικα σε site  της κάθε μίας ,  τον ίδιο καφέ παράγουν όλες η nespresso ,  από την πιο φθηνή μέχρι την πιο ακριβή)  και βρίσκεις καψουλες παντού ακομα και κάτω από 0,20-0,30 σεντς την κάψουλα σε προσφορά,  υπάρχουν ακόμη πιο φθηνές όπως αυτές του LIDL και αλλες 0,19 σταθερή τιμή,  απλά πρέπει να κάνεις τις δοκιμές σου πρώτα παίρνοντας διάφορες μάρκες για να δοκιμάσεις... Μην περιμένεις καφέ σαν από καλή καφετέρια από επαγγελματική μηχανή /μπαριστα αλλα από κάτι τελειωμένα take aways / φούρνους καλύτερος είναι,  αρκεί να βρεις τον καφέ  που σου ταιριάζει... 

Επεξ/σία από Miatakias
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, eidikos33 είπε

Για αυτην εδω υπαρχουν συμβατες καψουλες?

 

https://www.skroutz.gr/s/19911598/Krups-Dolce-Gusto-Mini-Me-Grey.html

 

απο lidl κλπ? η μονο αυθεντικες?

Αυτή είναι η Dolce gusto δεν είναι Nespresso,  δεν είχα ποτέ dolce gusto  αλλά έχω ακούσει ότι  δεν κάνουν τόσο καλό καφέ όσο οι Nespresso,  οι κάψουλες είναι πιο ακριβές και δεν υπάρχει μεγάλη ποικιλία στους καφέδες αλλά έχουνε μεγάλη γκάμα σε ροφήματα όπως σοκολάτες κτλ... Βάλε nespresso στο σκρουτζ,  αρχίζουν από 60 ευρώ περίπου... Έχουν και οι Dolce gusto συμβατες καψουλες πάντως σε super markets κτλ 

 

Επεξ/σία από Miatakias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/12/2020 στις 12:44 ΠΜ, eidikos33 είπε

τι μηχανη εχετε να μου προτεινετε με καψουλες για vfm? που να παιρνει και φθηνες συμβατες αν γινεται ειμαι λιγο ασχετος γενικα,για freddo espresso θελω 

https://www.kotsovolos.gr/small-home-appliances/coffeemakers/espresso/mhxanes-nespresso-me-kapsoules/138606-krups-xn1005s-inissia-ruby-red

Αυτή έχω εγώ. Στα 65 την είχα πάρει και πριν 1 χρόνο περίπου με δώρο το aeroccino βέβαια (σε εγκαίνια καταστήματος).

Τιμιότατη και λειτουργεί άριστα με την αφαλάτωση στην ώρα της. Απο κάψουλες ....λεφτά να έχεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πίνω decaf έκανα deal με τη nespresso και τα 20 ευρώ σε κάψουλες που κάνουν δώρο και ήταν ένα σετ επιλεγμένο από αυτούς, θα μου τα στείλουν σε decaf.

Γενικά θέλω να πίνω ποσότητα και σε lungo έχει μόνο 1 decaf με ένταση 4, να ζητήσω οι κάψουλες να είναι lungo, ή να πάρω espresso με μεγάλη ένταση και να προσθέτω ζεστό νερό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, itheodo είπε

Επειδή πίνω decaf έκανα deal με τη nespresso και τα 20 ευρώ σε κάψουλες που κάνουν δώρο και ήταν ένα σετ επιλεγμένο από αυτούς, θα μου τα στείλουν σε decaf.

Γενικά θέλω να πίνω ποσότητα και σε lungo έχει μόνο 1 decaf με ένταση 4, να ζητήσω οι κάψουλες να είναι lungo, ή να πάρω espresso με μεγάλη ένταση και να προσθέτω ζεστό νερό;

Οχι μην βαλεις νερο μετα την εκχυλιση, πολυ απλα παρε decaf που ειναι για espresso ποσοτητα (40ml) και εκχυλισε τους σε lungo (110ml) .. Δεν το εχω κανει ποτε , αλλα πολλοι εχω ακουσει το κανουν , επειδη πινω κι εγω deaf ,2-3 σελιδες πισω εχω γραψει την γνωμη μου  ποιους προτεινω και ποιους οχι.. Επισης μπορεις να αλλαξεις την προεπιλεγμενη ποσοτητα νερου ειτε για εσπρεσσο ειτε για λουνγκο , δες τις οδηγεις μεσα στο μανιουαλ της μηχανης η στην επισημη σελιδα της νεσπρεσσο..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, liakjim είπε

Δοκίμασα την lor barista (13άρα).

Ενθουσιάστηκα! Πλέον ο αγαπημένος μου καφές σε κάψουλα.

Η καψουλα αυτη υπαρχει καιρο στην αγορα?? δεν την εχω βρει?? και εχω δοκιμασει σχεδον ολους τους καφεδες της Lor και οι εντυπωσεις ειναι οι καλυτερες.δηλαδη τον δυνατοτερο καφε που πινω απο Lor ειναι ο Onyx που μαρεσει πολυ ειδικα σε κρυο ροφημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ktikti είπε

Η καψουλα αυτη υπαρχει καιρο στην αγορα?? δεν την εχω βρει?? και εχω δοκιμασει σχεδον ολους τους καφεδες της Lor και οι εντυπωσεις ειναι οι καλυτερες.δηλαδη τον δυνατοτερο καφε που πινω απο Lor ειναι ο Onyx που μαρεσει πολυ ειδικα σε κρυο ροφημα.

Τη βρήκα σε Σκλαβενίτη. Δεν ήταν είχα ξαναδεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ktikti είπε

Η καψουλα αυτη υπαρχει καιρο στην αγορα?? δεν την εχω βρει?? και εχω δοκιμασει σχεδον ολους τους καφεδες της Lor και οι εντυπωσεις ειναι οι καλυτερες.δηλαδη τον δυνατοτερο καφε που πινω απο Lor ειναι ο Onyx που μαρεσει πολυ ειδικα σε κρυο ροφημα.

Τον εχω παρει κι εγω απο Σκλαβε , δεν εχει αυτην την ιδιαιτερη γευση του Ονυξ , παροτι εινα ενταση 13 εγω τον βρησκω πιο ισορροπιμενο παντως μου αρεσει κι εμενα πολυ αν και εχω πιει μονο 2 καψουλες..Τον εχουν και οι ΑΒ και μαλιστα σε προσφορα αυτην την εποχη βλεπω στο site τους..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα κ παλι αυριο παμε super market κ ειδα οτι οντως εχει στα AB προσφορα στις l'οr που ειναι η αγαπημενες μου !! Θα παρω τις 13αρες barista να δοκομασω μιας κ πινω αρκετους φρεντο ! Οντως ειναι τοσο καλες; Τωρα για φρεντο βαζω η onyx 12 η τις ristretto 11 

για lungo ειναι καλες της l'or τι αποψη εχετε ;

Επεξ/σία από malias4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, malias4 είπε

Καλησπερα κ παλι αυριο παμε super market κ ειδα οτι οντως εχει στα AB προσφορα στις l'οr που ειναι η αγαπημενες μου !! Θα παρω τις 13αρες barista να δοκομασω μιας κ πινω αρκετους φρεντο ! Οντως ειναι τοσο καλες; Τωρα για φρεντο βαζω η onyx 12 η τις ristretto 11 

για lungo ειναι καλες της l'or τι αποψη εχετε ;

Οι Βarista 13 εμενα θυμαμαι μ αρεσαν αλλα δεν εχω και πολυ καλη αποψη γιατι εχω να πιω 1 μηνα περιπου γιατι καταναλωνω καποιες αλλες καψουλες πιο παλιες... Τον ristretto Lor 11 σημερα ηπια 1 καψ μετα απο καιρο , εμενα δεν μ αρεσει τοσο πολυ αυτος , εχει καπως αδιαφορη γευση , ο onyx 12 μ αρεσει πιο πολυ, ο barista 13 σου βγαζει κατι πιο ισορροπιμενο απ τον onyx 12 παρολο που ειναι μεγαλητερης εντασης θεωρητικα..

Ναι οι Lor lungo profondo 8 ειναι οι αγαπημενος μου  μεταξυ αρκετων lungo που εχω δοκιμασει , παρτους και τους 2 στα 2,50 ευρω ακομα και να μην σ αρεσουν σε βαθμο να τους καθιερωσεις , σιγουρα θα τους πιεις ευχαριστα, οτι Lor εχω δοκιμασει δεν εχω απογοητευτει ποτε..👌😉

Επεξ/σία από Miatakias
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα την Starbucks decaf espresso dark roast και εχω να πω οτι ενθουσιαστηκα. Σιγουρα ο καλυτερος ντεκαφ που εχω πιει και βαζει κατω πολλους αλλους μη ντεκαφ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...