Προς το περιεχόμενο

Nespresso - Κάψουλες Αυθεντικές ή μη (γνώμες, απόψεις και ΟΧΙ προσφορές) και παρελκόμενα


Craven

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη θα αγορασω απο δευτερα μια Delonghi Nespresso INISSIA EN80.BAE για την δουλεια , και επειδη ειμαι καλομαθημενος απο την μηχανη που εχω σπιτι [ Lelit PL042Temd + καφε κοκους απο το Exo's Roasters & Brewers στην κατεχακη ] θα ηθελα καποιες προτασεις για ποιοτικο διπλο espresso απο καψουλες Nespresso .

καθε αποψη δεκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλημερα φιλοι.. δεν ξερω αν βρισκομαι στο καταλληλο θεμα ζητω συγγνωμη αν ειναι ..πηρα αυτη την καφετιερα  

Krups Solo XP5620

σας επισυναπτω και φωτογραφια.....το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να πετυχω καιμακι καλο .....παλιοτερα ειχα μια delonghi ec 151 και λογω του οτι χρειαζομουν και δευτερη ειπα να παρω καλυτερη απο την delonghi την krups .αλλα το θεμα ειναι οτι με τον ιδιο καφε ιδιο βαθμο αλεσης δεν μου βγαζει το ιδιο καιμακι οπως η delonghi ..βεβαια μπορω να πω μου τον βγαζει ποιο γευστικο τον καφε απο την delonghi αλλα χωρις το καιμακι το καλο που μου εκανε η delonghi και εχω ψιλοφρικαρει λιγο γιατι την πληρωσα 200 ευρω ενω την delonghi την ειχα πληρωσει 92 ευρω...εχει καποιο μυστικο την εχει κανεις την krups ??σας ευχαριστω για την βοηθεια εκ των προτερων


εδω σας επισυναπτω και τις φωτογραφιες απο τις καφετιερες σας ευχαριστω εκ των προτερων

post-238316-0-20880200-1512288170_thumb.jpg

post-238316-0-70767700-1512288179_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παραδόξως οι νέες κάψουλες συμβατές με nespresso από την Lavazza είναι πολύ καλές στη γεύση και στη ροή του καφέ με πλούσιο καϊμάκι κλπ κλπ! Σε αντίθεση με αυτές που βγάζουν πλέον και στα starbucks που είναι πολύ μέτριες στη γεύση... :)

 

Αλλά δεν συγκρίνονται με τίποτα με τις νέες εορταστικές γεύσεις (3) που έβγαλε η nespresso. Ειδικά η "χιονόμπαλα" και αυτή με τη "νότα" πορτοκαλιού και πικρής σοκολάτας, είναι γ@μάτες. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα φιλοι.. δεν ξερω αν βρισκομαι στο καταλληλο θεμα ζητω συγγνωμη αν ειναι ..πηρα αυτη την καφετιερα 

 

Σου απαντηθηκε στο αλλο θεμα που ξαναποσταρες τα ιδια .

Κοψιμο - πατημα - χρονος παιξε με αυτα

Παραδόξως οι νέες κάψουλες συμβατές με nespresso από την Lavazza είναι πολύ καλές στη γεύση και στη ροή του καφέ με πλούσιο καϊμάκι κλπ κλπ! Σε αντίθεση με αυτές που βγάζουν πλέον και στα starbucks που είναι πολύ μέτριες στη γεύση... :)

 

Αλλά δεν συγκρίνονται με τίποτα με τις νέες εορταστικές γεύσεις (3) που έβγαλε η nespresso. Ειδικά η "χιονόμπαλα" και αυτή με τη "νότα" πορτοκαλιού και πικρής σοκολάτας, είναι γ@μάτες. 

 

Σκλι μου τρεχουν τα σαλια απο τωρα .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έχει βγει ποτέ προσφορά που να σου δίνουν μηχανή nespresso δώρο με κάψουλες;

 

Ναι υπάρχουν ανά διαστήματα προσφορές με 50 ευρώ κουπόνι για κάψουλες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι υπάρχουν ανά διαστήματα προσφορές με 50 ευρώ κουπόνι για κάψουλες. 

 

Απο οτι καταλαβα εννοει να αγορασεις τις καψουλες και να παρεις δωρο την μηχανη ή να παρεις την μηχανη και δωρο καμμια 100αρια καψουλες ( το εκανα εγω με προσφορα της kafea πριν 3 χρονια )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι υπάρχουν ανά διαστήματα προσφορές με 50 ευρώ κουπόνι για κάψουλες.

 

Εννοώ αυτό που γράφει ο villasg, να αγοράσεις πχ 10 συσκευασίες κάψουλες και να πάρεις δώρο μηχανή. Αυτό με το κουπόνι τι είναι; Αγοράζεις μηχανή και σου δίνουν 50€ κουπόνι για κάψουλες; Άρα περίπου το ίδιο πράγμα ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πηρα την Nespressiερα .

Εαν παρει το ματι σας καμμια προσφορα με καψουλες μιληστε ( θελω να δοκιμασω οσες πιο πολλες διαφορετικες γινετε να καταληξω )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Την πηρα την Nespressiερα .

Εαν παρει το ματι σας καμμια προσφορα με καψουλες μιληστε ( θελω να δοκιμασω οσες πιο πολλες διαφορετικες γινετε να καταληξω )

 

Κανόνας: πριν και μετά από καθε καφέ, να αφήνεις να τρέξει λίγο νερό χωρίς κάψουλα μέσα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..

Αλλά δεν συγκρίνονται με τίποτα με τις νέες εορταστικές γεύσεις (3) που έβγαλε η nespresso. Ειδικά η "χιονόμπαλα" και αυτή με τη "νότα" πορτοκαλιού και πικρής σοκολάτας, είναι γ@μάτες. 

 

που τις βρισκεις αυτε βρε συ ?

Πηγα σε mymarket και σε μεγαλο βασιλοπουλο και δεν ειχε τετοια , μονο lor , καψα ,lavatza .

Για δωσε σημα .

Κανόνας: πριν και μετά από καθε καφέ, να αφήνεις να τρέξει λίγο νερό χωρίς κάψουλα μέσα. 

 

Σωστα οπως και στην κανονικη μεγαλη Lelit που εχω ! ! !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

που τις βρισκεις αυτε βρε συ ?

Πηγα σε mymarket και σε μεγαλο βασιλοπουλο και δεν ειχε τετοια , μονο lor , καψα ,lavatza .

Για δωσε σημα .

 

Σωστα οπως και στην κανονικη μεγαλη Lelit που εχω ! ! !

Ποιο super market βρε? Αναφέρομαι σε original κάψουλες Nespresso που δεν υπάρχουν εκτός καταστημάτων Nespresso και website. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...