Προς το περιεχόμενο

Nespresso - Κάψουλες Αυθεντικές ή μη (γνώμες, απόψεις και ΟΧΙ προσφορές) και παρελκόμενα


Craven

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Craven είπε

Την απλή την Inissia, δοκιμασμένη (σε χώρο εργασίας με πολλούς καφέδες), ανθεκτική και μια χαρά. Δεν έχει φρουφρου (αυτόματη απόρριψη, touch buttons κτλ)  αλλά για απλή χρήση είναι ότι πρέπει. Εγώ θα έπαιρνα την κόκκινη ή την άσπρη ( = krups). Η συνήθης τιμή είναι στα 70, αλλά κάποιες φορές βγαίνει προσφορά και πέφτει πχ στα 50 και με δώρα (αν θεωρείς πως αξίζει να περιμένεις).

Βλέπω inissia σε krups & delonghi στα 70€. και άλλη μία στο site της nespresso στα 60€ προσφορά.

Υπάρχει κάποια διαφορά μεταξύ τους να προτιμήσω?

Αξίζει το aeroccino 3 για να πάω στα 100€ για να κάνω αφρογαλα μία στο τόσο? Κάνει δουλειά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, archimidis είπε

Βλέπω inissia σε krups & delonghi στα 70€. και άλλη μία στο site της nespresso στα 60€ προσφορά.

Υπάρχει κάποια διαφορά μεταξύ τους να προτιμήσω?

Αξίζει το aeroccino 3 για να πάω στα 100€ για να κάνω αφρογαλα μία στο τόσο? Κάνει δουλειά?

Πολλοί προτείνουν krups.. στην ουσία ίδιες είναι.. για το ψυχολογικό κομμάτι μόνο..συνήθως οι krups είναι οι κόκκινες και οι άσπρες αν θυμάμαι... αεροτσινο για εμένα αξίζει μόνο για ζεστό αφρογαλα (το κρυο το κάνει πιο νερουλο από ένα καλό μίξερ).. κρύο αφρογαλα φτιάχνεις με ενα καλό (επιτραπεζιο αρκετά watt) μίξερ.. οποτε για μένα δεν αξίζει για μια στο τόσο.

23 ώρες πριν, DimVavas είπε

Παιδιά μια ερώτηση, η μία κάψουλα nespresso είναι για 1 δόση ή για 2 δόσεις; Δηλαδή αν θέλω να κάνω ένα fredo espresso χρειάζομαι δύο κάψουλες ή μία;

Εξαρτάτε.. από το τι ποσότητα καφε πίνεις, πόσο δυνατό κτλ.. οι περισσότεροι φτιάχνουν με 2.. εγω πλέον φτιάχνω με μια δυνατή και νερό για lungo και αρκετό πάγο (ελαφρύ αποτέλεσμα) προσωπικά γούστα ειναι αυτά..

Επεξ/σία από Craven
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά καλησπέρα ,

Γνωρίζει κανείς αν πέρα από καφέ μπορούμε να βρούμε ρόφημα σοκολάτας ή τσάι σε κάψουλα συμβατή με μηχανή Nespresso? Υπάρχει σε κανένα supermarket?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, barrcode είπε

Παιδιά καλησπέρα ,

Γνωρίζει κανείς αν πέρα από καφέ μπορούμε να βρούμε ρόφημα σοκολάτας ή τσάι σε κάψουλα συμβατή με μηχανή Nespresso? Υπάρχει σε κανένα supermarket?

Έχει το amazon.

Και αυτός εδώ από Ελλάδα - https://e-coffeeshop.gr/τσαι/καψουλες-nespresso/τσαι-σε-καψουλες-rene-green-peppermint-10-caps

google is your friend!

Επεξ/σία από djcat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, barrcode είπε

Παιδιά καλησπέρα ,

Γνωρίζει κανείς αν πέρα από καφέ μπορούμε να βρούμε ρόφημα σοκολάτας ή τσάι σε κάψουλα συμβατή με μηχανή Nespresso? Υπάρχει σε κανένα supermarket?

δες και εδώ https://www.e-wish.gr/kapsoules-nespresso-dg/bernini-simvates-me-nespresso/

Στις 7/10/2018 στις 8:20 ΠΜ, leftis95 είπε

Σχετικά off-topic: Έχετε δοκιμάσει να κάνετε κρύο αφρόγαλο με γάλα αμυγδάλου ή κάποιο άλλο υποκατάστατο γάλακτος?

νομίζω δε γίνεται σε μορφή πηκτή τουλάχιστον, εμένα επειδή κάποιοι φίλοι είναι vegan τους βάζω γάλα αμυγδάλου-φουντουκιού-καρύδας κλπ και τους αρέσει πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
4 λεπτά πριν, pogasgeo είπε

καλησπέρα παιδιά,καλή Ανάσταση...προτείνετε μου αξιοπρεπείς μη αυθεντικές κάψουλες.

εξωτερικο οταν ημουν τις επερνα με 0.11 ευρω τη μια....εδω ελλαδα δυσκολα να βρεθει τοσο χαμηλη τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπαρχουν στην Ελλαδα L'Or τις θεωρω οτι καλυτερο αντι των αυθεντικων. Το μονο μειονεκτημα ειναι οτι δεν εχουν την ιδια χαμηλη τιμη που ειχαν παλιοτερα, πλεον μονο σε προσφορα τις βρισκω στα 2.5-3€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...