Προς το περιεχόμενο

Avengers: Infinity War


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

XD ταινια με super-ηρωες βλεπεις τι εξελιξη θες να δεις? Στα κομικ δεν ισχυει αυτο που λες και δε γινεται σε ταινια 2 ωρων να χωρεσουν τα παντα, οι περισσοτεροι τις βλεπουν για τα εφε και τις μαχες, ελεος με το να εισαι παντα αρνητικος και να εχεις παντα κατι να πεις

Δεν υπαρχει καμια συγκριση ταινιων με τα κομικ, γτ σε ενα story γινονται παρα πολλα που δε χωρανε στην ταινια

Αν θες κομικ με πραγματικη εξελιξη διαβασε Loki Agent of Asgard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@KilliK Αν σου αρεσουν οι super-ηρωες κ ξενερωνεις με τις ταινιες, ο μονος δρομος ειναι να διαβαζεις κομικ, το κανω εδω και 9 χρονια και δε βλεπω να σταματαω αν και το γυρισα σε digital αναγκαστικα

Εμενα μου αρεσουν οι ταινιες και οι σειρες, αλλα οχι ολα μη τρελαθουμε βλεπε green lantern 

Παω σινεμα να δω τον ηρωα που διαβαζω για αυτον, να δω πως τον εχει φανταστει ο σκηνοθετης, τι ατακες θα πει, τι θα παρει απο το κομικ και τι καινουργιο θα βαλει στον χαρακτηρα του. Αν και δεν παρακολουθω πολλα απο avengers, μου αρεσουν παρα πολυ, ειδικα η 2η ταινια.

Αν θες να δεις εξελιξη, πας κομικ και διαβαζεις σειρες. Ειναι πολυ ακριβο χομπυ αλλα για μενα αξιζει μεχρι αηδιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χμμ

First ‘Infinity War’ Reactions Praise a Gutsy, Flawed Epic with One of Marvel’s Best Endings

Επεξ/σία από tritonas00
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To theory για το τέλος απο το HISHE στην προηγούμενη σελίδα μου άρεσε κάπως μπορώ να πω :mellow:

Ότι δηλαδή

άλλο ένα σπ για σιγουριά

όλοι πεθαίνουν είτε μέσω μαχών είτε από το iconic finger snap αλλά ο Antman προλαβαίνει και μικραίνει σε subatomic level που του επιτρέπει να κάνει time/dimension travel, έτσι βρίσκει την Captain Marvel και ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GhostRiderLSOV είπε

Διάβασα ένα μεγάλο 2-parter spoiler post στο Reddit. Δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά eh, πάλι δεν με ψήνει να το δω στο σινεμά.

Το διάβασα και εγώ... Οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, najinblue3 είπε

XD ταινια με super-ηρωες βλεπεις τι εξελιξη θες να δεις? Στα κομικ δεν ισχυει αυτο που λες και δε γινεται σε ταινια 2 ωρων να χωρεσουν τα παντα, οι περισσοτεροι τις βλεπουν για τα εφε και τις μαχες, ελεος με το να εισαι παντα αρνητικος και να εχεις παντα κατι να πεις

Δεν υπαρχει καμια συγκριση ταινιων με τα κομικ, γτ σε ενα story γινονται παρα πολλα που δε χωρανε στην ταινια

Αν θες κομικ με πραγματικη εξελιξη διαβασε Loki Agent of Asgard

δεν ειναι ετσι οπως τα λες. στα mainstream comics υπαρχει μηδαμινη εξελιξη. το μονο που κανουν ειναι μεγαλα crossover events/reboots ανα δυο χρονια μπας και ανεβασουν τις πωλησεις. και ειναι σιγουρο οτι το ιδιο επιχειρηματικο πλανο θα εφαρμοσουν και στις ταινιες. Αυτο ηδη σκοτωσε το ενδιαφερον μου για το MCU, οπως εγινε πριν χρονια και για τα κομιξ. Οποτε δεν υπσρχει πλεον λογος να το στηριξω με τα χρηματα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, najinblue3 είπε

@KilliK Αν σου αρεσουν οι super-ηρωες κ ξενερωνεις με τις ταινιες, ο μονος δρομος ειναι να διαβαζεις κομικ, το κανω εδω και 9 χρονια και δε βλεπω να σταματαω αν και το γυρισα σε digital αναγκαστικα

Εμενα μου αρεσουν οι ταινιες και οι σειρες, αλλα οχι ολα μη τρελαθουμε βλεπε green lantern 

Παω σινεμα να δω τον ηρωα που διαβαζω για αυτον, να δω πως τον εχει φανταστει ο σκηνοθετης, τι ατακες θα πει, τι θα παρει απο το κομικ και τι καινουργιο θα βαλει στον χαρακτηρα του. Αν και δεν παρακολουθω πολλα απο avengers, μου αρεσουν παρα πολυ, ειδικα η 2η ταινια.

Αν θες να δεις εξελιξη, πας κομικ και διαβαζεις σειρες. Ειναι πολυ ακριβο χομπυ αλλα για μενα αξιζει μεχρι αηδιας

ξενερωνω και με τα κομιξ τα mainstream. Και αν δεν υπηρχαν οι εναλλακτικες indie επιλογες δεν θα διαβαζα γενικα καθολου κομιξ. Το προβλημα ειναι οτι αναλογη ποικιλια περα απο τα καθιερωμενα superhero brands δεν υπαρχει στο σινεμα. Το Judge Dredd απετυχε δυο φορες. Οποτε δεν θα δουμε ποτε σε ταινιες τα υπολοιπα καταπληκτικα IPs της 2000AD.  Για το ανωτατο απο τους Αvengers, The Authority ουτε λογος, κοκ. Και αυτο ειναι μεγαλο κριμα. Και μπορει καποιο να μην εχουν προβλημα με αυτη την κατασταση, αλλα αλλοι εχουν. Και δεν θελουν να εχουν καμια σχεση με αυτην.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, KilliK είπε

ξενερωνω και με τα κομιξ τα mainstream. Και αν δεν υπηρχαν οι εναλλακτικες indie επιλογες δεν θα διαβαζα γενικα καθολου κομιξ. Το προβλημα ειναι οτι αναλογη ποικιλια περα απο τα καθιερωμενα superhero brands δεν υπαρχει στο σινεμα. Το Judge Dredd απετυχε δυο φορες. Οποτε δεν θα δουμε ποτε σε ταινιες τα υπολοιπα καταπληκτικα IPs της 2000AD.  Για το ανωτατο απο τους Αvengers, The Authority ουτε λογος, κοκ. Και αυτο ειναι μεγαλο κριμα. Και μπορει καποιο να μην εχουν προβλημα με αυτη την κατασταση, αλλα αλλοι εχουν. Και δεν θελουν να εχουν καμια σχεση με αυτην.

Οταν λες indie? Εγω διαβαζω αρκετα απο Marvel, αλλα οχι αποκλειστικα Avengers. Δε ξερω αν ειναι mainstream, σιγουρα απο τα περισσοτερα ειναι, αλλα εχουν πολυ καλες σειρες τελευταια, με τον Loki να ειναι ο αγπαημενος μου, Ms marvel, she-hulk, Ghostrider etc

To καψιμο το μεγαλυτερο με το Star Wars το εχω που ειναι επικα, και ο Archie μου αρεσει πολυ :P

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρασκευή απόγευμα, στην "παιδική" παράσταση (υπάρχει 3χρονο που περιμένει πίσω, τους υπόλοιπους)

Υπόσχομαι να spoilάρω αλύπητα τον ενθουσιασμό ή την απογοήτευσή μου, χωρίς στοιχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/4/2018 στις 4:10 ΜΜ, kirileman είπε

Σοβαρά τώρα, περιμένετε να δείτε έναν τύπο που θα κόβει στα δύο τους avengers και θα εξαφανίσει το μισό σύμπαν;

δεν ξεχνω (με μικρη επιφυλαξη)

αρκετα reviews εξυμνουν τον supreme και το φιναλε

Επεξ/σία από tritonas00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...