Προς το περιεχόμενο

Avengers: Infinity War


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Spoiler

Εγώ δικαιολογώ την βιασύνη σε μερικές σκηνές γτ δεν γίνεται να μπαίνεις σε βάθος σε κάθε χαρακτήρα, αυτό το έκαναν οι προηγούμενες ταινίες, τώρα απλά είναι το all out war εναντίων Thanos, και η ταινία πρέπει να έχει πολύ δράση γ αυτό κ πέρασε το 2.30ωρο σαν νερό και έχει και part 2. Guardians είδαμε πολύ γτ σεναριακά είχε και πολύ space travel. Στα μείον μόνο είναι οτι και εγώ θα ήθελα ένα συναίσθημα με Θανατο, αλλά δώσανε βάρος στην τρέλα του να ισορροπήσει το σύμπαν. Και ότι δεν είδαμε καθόλου Adam , ή έστω μια διασυνδέση με soul stone, αντί αυτού είδαμε τον άκυρο red skull.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παρα πολύ καλό . Σου δίνει την εντύπωση ότι είναι 120 λεπτά. Έχει αρκετά καλό σενάριο .... Επιτέλους  ( Επιτελους Όμως ) ένας αξιοσημείωτα κακός χαρακτήρας που κάνει τέλεια εισαγωγή στην ταινία . Το είδα χτες βράδυ (22:10 μεγάλη αίθουσα ) και σαν τελευταίο σχόλιο έχω να πω ότι ( προς έκπληξη μου ) υπήρξαν 3 σκηνές που χτύπαγαν όλοι παλαμάκια!! ( και με μεγάλη διάρκεια , μια από τις 3 (και όχι  τουλάχιστον εγώ δεν είδα κανέναν κάτω από 15 ) ).. ..τόσα παλαμάκια είχα να ακούσω από το Superman II με τον Christopher Reeve 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μενα μου αρεσε παρα πολυ, και ολο το σινεμα, νομιζω ολοι φυγανε ικανοποιημενοι

Κ  εγω πιστευω ειναι η καλυτερη μεχρι τωρα στο mcu, η τουλαχιστον στην 1η θεση μαζι με WS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 ώρες πριν, KilliK είπε

απο βδομαδα οταν την δω. παντως περιμενα τις αντιδρασεις αυτων που την ειδαν πιο ενθουσιωδεις. 

Εγώ έχω κάμποσο καιρό να πάω σινεμά να δω Marvel movie (εκτός του :P The Last Jedi :P  ). Δεν ξέρω, δεν με πιάνει τόσο το hype τους πια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nate είπε

Την είδα και εγώ. Γενικά μου άρεσε περισσότερο από το civil war (που το θεωρούσα την καλύτερη ταινία του MCU).

Θετικά:

Η ταινία κυλάει πολύ καλά και δεν  κουράζει η διάρκεια.

Δείξανε την διαφορά στα power levels.

Η φωτογραφία είναι πολύ καλύτερη από την φωτογραφία των  υπόλοιπων ταινιών του MCU.

Κάποιοι χαρακτήρες έβγαζαν συναίσθημα κάποιες φορές.

Ο Thanos είχε μια φιλοσοφία από πίσω.

Αρνητικά:

Τα αρνητικά θα τα πω σε spoiler γιατί πρέπει να γίνω πιο συγκεκριμένος. Δεν είναι πάντως πολύ σημαντικά αρνητικά, αλλά εννοείται τα ανοίγετε αφού έχετε δει την ταινία.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Μου την σπάει που κάνουν τον Captain America να έχει δύναμη σαν Spider-Man ας πούμε. Μιλάω για την σκηνή που τα βάζει λίγο με τον Thanos.

Δεν είδαμε συνεργασίες ηρώων στην μάχη όπως στο civil war.

Είδαμε πιο πολύ Guardians of the Galaxy από όσο θα 'θελα, αλλά μπορεί στο επόμενο να διορθωθεί αυτό.

Το MCU θα μπορούσε να επωφεληθεί πολύ από κάποιες πιο βίαιες σκηνές. Δεν λέω να γίνουν οι ταινίες R-rated, αλλά ας πούμε ο θάνατος της Gamora δεν ήταν αρκετά σκληρός.

το χαμε πει και εδω οτι η συγκεκριμενη σκηνη με τον ΚΑΠ ηταν παρατραβηγμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω το ειδα χθες βραδυ το βρηκα παρα πολυ καλο αν οχι το καλυτερο στο mcu σιγουρα στα 2-3

αν και ειχε παρα πολλους χαρακτηρες νομιζω οτι το μοιρασε αρκετα καλα πχ και ο strange που στην δικια του ταινια δεν ξετρελαθηκα εδω ηταν αρκετα καλος 

thanos αξιζε η αναμονη

ενα αρνητικο σαν το ragnarok οτι παραειχε παλι κωμικες ατακες γελουσες μεν σε αρκετες θα προτιμουσα να ηταν λιγοτερες

 

αντε και του χρονου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α το ειδατε αρκετοι χτες,θα το δειτε και περισσοτεροι σημερα,οποτε σταματαω να μπαινω να διαβαζω.

Εγω αργω ακομα...Να το δουνε οι πιτσιρικαδες πρωτα που κανουνε φασαρια στους κινηματογραφους και μετα εμεις οι γηραιοτεροι να την απολαυσουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωσε η ταινια και μου φανηκε οτι ηταν 1μιση ωρα. Με αυτο ξενερωσα μονο. Ηθελα και αλλο. Κατα ταλλα για οσους διαβαζουν κομιξ η ταινια ηταν κατι που δεν ειχαμε φανταστει οτι θα βλεπαμε ποτε. Οτι και να λετε για το MCU ειναι πρωτοφανες επιτευγμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Εγώ ένα πράγμα ομως δεν έχω καταλάβει, αφού πέθαναν όσοι πεθαναν, πως θα τους επαναφέρουν στην επόμενη ταινία αν το έχουν σκοπο; Γτ είπαν ότι η επόμενη θα είναι διαφορετική και όχι ένα part 2 όπως έλεγαν αρχικά. Έχω την υποψία πάντως πως αυτοί που πέθαναν από τ γάντι θα τους επαναφέρουν κάπως, ρωτάω γτ διαφοροποιείται αρκετά από τ comic. Σχεδόν όλοι έπεσαν έξω με το ποιος θα πεθάνει γτ βασίστηκαν στο comic και στα συμβόλαια που λήγουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Metaksas είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Εγώ ένα πράγμα ομως δεν έχω καταλάβει, αφού πέθαναν όσοι πεθαναν, πως θα τους επαναφέρουν στην επόμενη ταινία αν το έχουν σκοπο; Γτ είπαν ότι η επόμενη θα είναι διαφορετική και όχι ένα part 2 όπως έλεγαν αρχικά. Έχω την υποψία πάντως πως αυτοί που πέθαναν από τ γάντι θα τους επαναφέρουν κάπως, ρωτάω γτ διαφοροποιείται αρκετά από τ comic. Σχεδόν όλοι έπεσαν έξω με το ποιος θα πεθάνει γτ βασίστηκαν στο comic και στα συμβόλαια που λήγουν.

Time travel ftw!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, naruto14 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Άρα φαντάζομαι να περιμένουμε στο τέλος της επόμενης ταινίας τον Dr Strange να κάνει τα μαγικά του :P[/spoilers]

Πολυ πιθανον η επομενη ταινια θα ειναι ηδη πισω στον χρονο ολοι οι ωρες (ή καποιοι απο αυτους τελος παντων). Εχουν γινει leak φωτο με πχ cap με την 1η στολη. Καπως ετσι θα μπει και η captain marvel μεσα (αφοι η ταινια της ειναι στα 90s)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...